bugün

iki albüm çıkardı, bir Kıbrıs şarkısı olan “Bir bir biri birilerine”, “Eller eller” şarkılarıyla tanındı.Oyunculuk da yaptı. AKP milletvekili oldu. Trabzonspor yöneticiliği de yaptı. 2008 de vefat etmiştir.
eskiden seçim zamanlarında partiler şenlik, piknik türü şeyler düzenleyip sanatçı getirirlerdi.

yanılmıyorsam anap böyle bir organizasyon yapmıştı istanbul avcılar civarında 1988 senesi falandı hatırladığım kadarıyla. dediler ibrahim tatlıses gelecek, özal gelecek bizimkiler dediler gidelim.

işte o gün orada kamil sönmez, osman yağmurdereli, faruk tınaz bir kaç şarkı söylediler.
çocuğuz tabii gittim ve kamil sönmez'in elini öptüm, çünkü bütün çocuklar birilerinin elini öpüyordu.
kardeşim ise osman yağmurdereli'nin elini öptüydü. kamil sönmez iki tane fıkra anlatmıştı birde.

şimdi ikisi birden rahmetlik.
Huzur içinde uyusun.
öldüğünü bugün öğrendiğim sanatçı. * *
vefatından sonra sevgilisi tarafından gazeteye taziye mesajı verilen adam. karısının yerinde olmak istemezdim.
neden bilmem ama çok severdim kendilerini ölünce de üzülmüştüm bir hayli .
kendisinden yasca kucuk mafya mensuplarina "abilerim" diye hitab eden kibar insan. Yillarca bu mafya bozuntulari icin "ben bir yanlislarini gormedim" diyerek savunmus, anapli yillarda anapa yalakalik yapmis, akp zamaninda akp'ye yalakalik yapmis ve sonra vekil olmus insandir. rahmetlidir.
ben çok severdim yahu.
neden bilmem ama cidden çok severdim.
Allah rahmet eylesin.

vekil seçildiği zaman kilosuyla dalga geçmek için "ona mecliste 2 koltuk versinler" diyen aynı ülkede nefes almak zorunda olduğum nefisleri ağır basan bireylere buradan el sallıyorum.
iyi adamdı.
nihat genç'in kendisi için yaptığı mükemmel yorum ile nasıl biri olduğu iyice anlaşılan kişidir. tonton olması, babacan olması bazı gerçekleri değiştirmez. he bide aman ''ölmüş adam hakkında'' tarzı geyikler de yapmayın. zira ölüm gerçekleri değiştirmez..

http://www.youtube.com/watch?v=A2mhNv--QZw
Allah rahmet eylesin. Türkiye 'nin en değerlilerinden bir kayıp.
erken yaşta aramızdan ayrılan yumuşak başlı, güler yüzlü yapımcı ve milletvekili. toprağın bol olsun osman abi.
ölümüyle ilginç bir şekilde bazı kişileri sevindirmiş olan devlet sanatçımız.
kim ne derse desin bir döneme öyle ya da böyle imzasını atmıştır. yıllardır çıkmayan hep engellemelere maruz kalan, önemsenmeyen telif yasasını çıkarmayı başarmıştır. sanatçılar arasında hemen hemen sevmeyeni yoktur. milletvekili olmak istemesinin en büyük nedeni de zaten sanat dünyasınn sesi olmak istemesidir. siyasi tercihi nedeniyle körü körüne eleştirmek kötülemek cahillikten öte bir davranış olamaz.
allah gani gani rahmet eylesin. iyi bir insan tonton bir adamdı.
kör ölür badem gözlü olur atasözünü ülkemizde ne kadar çok benimsemiş insan olduğunu bize gösteren yapımcı.
r.i.p olmuş ve akpnin milletvekili sayısını bir azaltmış filim ve dizi yapımcısıdır.
öldüğüne üzüldüğüm, yapmacık olmayan gercekten içten ve samimi olan bir insandı. mekanın cennet olsun.
lisedeyken kekemeymiş.
çogu insan tarafından akp milletvekili olunca nefret edilmeye başlanan vefatıyla birlikte kör ölür badem gözlü olur felsefesine nail olmuş insan.
herkesin teker teker gittiği şu hayatın bizden aldığı bir usta daha. allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
vefatıyla sevenlerini üzmüş yapımcıdır. Allah rahmet eylesin..
ps: bu arada kanser olduguna inanmayan kişiler için yeterince ikna edici olmustur herhalde.
ölümle erken kucaklaşan en iyi yapımcılardandı.
(bkz: badem gözlüm)
yaşarken kanser olduğuna insanları bir türlü inandıramamış kişi. hatta seda sayanın programında da söyledikleri insan olanı yaralayacak cinsten.

videosu için:
http://www.ensonhaber.com/news_print.php?id=143587
samimiyetsiz ve iki yüzlü toplumun aynasıydı. öldü. üzüldüm mü? hayır. mutlu muyum? hayır. güngören de ölen 17 masum ve konya da pisi pisine can veren 18 kız çocuğu varken bu tip biri için üzülmeye değer mi? bence değmez.
bazılarına inat göbeğini kaşıya kaşıya ölüme gitti.

(bkz: mutlu musunuz)