bugün

tam başlık: oruç tutan, namaz kılan ve kuran okuyan subayı ordudan ihraç etmek.

%99'u müslüman olan bir ülkede gerçekleşiyor ise bu; gülünecek bir hadisedir. ağlanacak halimize gülüyoruz her zamanki gibi. şartlar işte, adamı ruh hastası yapıyor.

balyoz darbe planı harekatı içinde vuku bulan şeyler bunlar. darbeyi kamuoyuna ifşa edebilecek askerleri teker teker fişliyorlar. her şey çok sistemli ilerliyor. evlerine bile sızıyorlar.

buyrun: http://www.8sutun.com/Ami...%9Flenmi%C5%9F_99696.html
(bkz: askerde mantık aranmaz)
ordu oruç tutup kuran okuyan subayların yeri değildir. yatmaya mı gidiyorlar oraya.
(bkz: asker ocağı yiyip içip yatma yeri değildir)

dütdüt: genç yobazlar rahatsız annem.
"peygamber ocağıdır" edebiyatının aslında bir aldatmacadan ibaret olduğunu gösterir. ibadet eden bir kişi ibadet etmeyen bir kişiden daha aktif, daha işseverdir gençler. ibadet etmek yatmayı gerektirmez.
(bkz: aptallık)
(bkz: cami bombalayan ordu)
subayın işi ibadet etmek olmamalı.zira islam ibadeti bol bir dindir.
tsk nın kendi pimini çekmesidir.

çünkü zaten bir savaş çıksa senden önce kim atlayacak düşman üstüne?

orduda savaşta kullanacak kadar abdestli namazlı adam bırakmak lazım aslında.

ya da orduya almadığın yobazları askere de almayacaksın samimiysen tabi.
orduya girerken sorulan bir soru biliyorum paşa dedem söylemişti.
askere sorulur senin için Hz. Muhammed mi Mustafa Kemal Atatürk mü? diye.
Asker Mustafa Kemal Atatürk derse de yanılır Hz. Muhammed dersede.
din devlet ve askerlik işlerini siyasi görüşlerini bir kenera bırakıp var sa yoksa TSK demen gerekir.
bu nedenle orduya göre haklı bir davranış olabilir ama insanlık bunu hiç bir zaman anlamayacaktır.
enteresan durum değildir zira ordunun islam karşıtlığı herkesçe malum.

ha ayrıca allah allah diye bağıran ordu nasıl bu subayı ihraç etmiş ?
söz konusu ordu şeriat ordusuysa, çok tuhaf ve anlamsız bir eylemdir.
gayet normal durumdur. hepimiz müslümanız ancak iş sırasında üstelik vatan savunamsı söz konusuysa oruç tutmak veya kuran okumak, o insanın yanlış etkileyebileceği birçok insanın hayatına mal olabilmektedir. bunu şöyle düşünmekte yarar vardır. 7 saatlik ameliyata girecek mikronluk ameliyatlarda bulunacak doktorun o gün oruç tutması ne kadar doğrudur? kaldı ki türk askeri niye ölünce şehit olmaktadır? dinsiz oldukları için mi ? yada niye her denize indilirilen türk savaş gemisinin sancak direğinin bir yerinde kuran-ı kerim bulunur? ve son olarak bunun irtica boyutu önemlidir.
eskiden değilmiydi bunlar ? söylentidir tabi hiç rastlandığını hatırlamıyorum ama şimdi ordu zaten dindar kesimin elinde olduğu için istersen sene boyunca oruç tutabilirsin. eskidende karşı çıkan yoktu orduyu karalama çalışmaları vol.1.
duyan da bütün subayları hacı sanacak . mescide botlar la girenlerine şahit oldum ben gözlerimle . işte o anda anladım tsk da bir şeyler eskisi gibi değildi . birileri sızmıştı .

yoksa botla mescide girilmeye ceğini akıl mı edemiyorlar ?

selam bile vermediler selam .
yerinde davranış.
15 aylık askerliğim boyunca namaz kılan uzman da gördüm astsubay da subay da gördüm. yanımızdan geçerken selam durduğumuzda "aleyküm selam" diye karşılık veren rütbeli de gördüm. hiç kimsenin kimseye birşey dediği yok.

Yalnız bu olayı din meselesi haline getiren gerzeklerin göremediği, bilemediği birşey var:

silahlı kuvvetler, ülkesinin sınır, vatandaşlarının can güvenliğini sağlamakla mükelleftir. bu sorumluluklar doğrultusunda olası bir savaşa hazırlıklı olmak için sürekli teknik ve taktik tatbikatlar yapılır, silah teknolojileri takip edilir ve yenilenir. çoğumuz farkında olmasak da en kıyı köşede kalmış ülkelerin bile orduları olası savaşlara karşı sürekli tatbikat içerisindedirler. bu da demek oluyor ki "asker", üzerine düşen görevleri başarılı bir şekilde ifa etmek için sürekli hazır olmak zorundadır. eğer bir subayın inançları, siyasi görüşü, yaşam felsefesi yapmakla mükellef olduğu görevinin önüne geçecek bir durumdaysa bu insanlar ihraç edilmek zorundadır.

bu tür ihraçları "bir şirketten namaz kıldığı için, bilmem ne partisine sempati duyduğu için atılan herhangi birinin" durumuna sokmak tamamen akıl tutulmasıdır.
bos laf...

edildiyse dahi bosuna edilmemis baksaniza, neyse...

simdi de 'ithal' ediliyor, sevinibilirsiniz.