bugün

ne büyük intihar girisimidir seninle göz göze gelmek..
En iyi senaryo odulunu dun altin portakalda alarak gulumsetmistir.
zaten şanslı birisi de değilimdir, filmlerim iş yapmaz.

annem daha yeni öldü fazla uzaklaşmış olamaz!

ekleme: onur ünlü gelecekte değil, günümüzde de en iyi sanat yönetmenlerinden biridir (bkz: sen aydınlatırsın geceyi)
eminim dün itirazım var adlı filmden aldığı iki ödüle benden çok sevinmemiştir.
bu konuda iddaalıyım.
yakında beş kardeşin setine ki göztepede olduğunu duydum, baskın yapıp kendisini birkaç kitapla kandırarak bir iki sohbet etme fırsatını kollayacağım.
çok yönlü kişiliğin, Türkiye'nin en güzel filmlerinden birini siyah beyaz çekip, zarar etmiş halidir ve güzel bir abimizdir
kendine tarz fimleriyle kitlesini oluşturan senarist, şair, yönetmen. insanları sürekli biryerlere çekmeye çalışan amipler tarafından hakkında bir sürü olumsuz şeyler söylenmiş. yaptığı işlere düşüncelerinden yola çıkarak yapılan yorumların amacı çözülemedi. islami görüşlerini yansıtmışsa yada o görüşten uzaklaşmışsa size girip çıkan ne ayıptır sorması. yok bakanlığı sömürdü, yok stvydi. (stvyi oraya yazınca direkt önyargılarınız meydana çıksın ve benide herhangi bir görüşe taraftar yapıp, yavşaklığınızı tasdik edin.)
polis ve itirazım var gibi müthiş filmlerin yaratıcısı. Severek takip ediyoruz. ayrıca 51. altın portakal film festivalinde itirazım var filmi ile "en iyi yönetmen" ödülünü kazanmış olan , can yönetmen.
yani ya bu eller öpülür, ya sen öldürülürsün.

(bkz: ah muhsin ünlü)
bir insan karşılık beklemeden sevdiği işi en güzeliyle yapıyorsa o insan 1-0 öndedir. onur ünlü de o insanlardan çok başarılı ve içten. daha çok sarılsın işine biz arkasındayız.
ah muhsin ünlü mahlası ile şiire farklı bi yorum getiren insan.
bu sözlerimi cennet ehline aynen ilet sevgilim; devletin bekasının da Allah belasını versın malboranın da...
bi süredir ortalıkta yok.
nerde bu adam.
onu bunu bilmem de, itirazım var ile harikalar yaratmıştır kanımca.
Yanlış anlama ama ben sana aşık oldum be abi demek istedigim gonlumun yonetmeni.
sanata aşık bu adam. ve gerçekten insan sevgisi barındırdığına inandığım nadir insanlardan. her kitleden insana hitap edebilir, herkesi kucaklayabilir bir tavrı var ve bu bana yapmacık gelmiyor, aksine samimi geliyor. tüketmekten ziyade üretmeye odaklı. gerek şiirlerinde gerek film/dizilerinde gerçeğe bu kadar yakın aynı zamanda bu kadar uzak duruş sergileyişi; karakter ve konu seçimleri, bütün o gerçeküstü olanı gerçeğe yedirerek sunması müthiş başarılı.
vasat işleri de vardır; belki sunumdaki kötü zamanlamadan, belki mantık hatalarından ya da daha başka şeylerden. ancak böyle insanlar olsun bu ülkede, böyle insanlar artsın. ve sürekli üretsin.
yeni dizi çekecekmiş, özletmişti kendini kereta yönetmeni. hayırlı olsun vesselam.
kadınlar şairleri sever ama müteahhitlerle evlenir sözünün sahibi yapımcı/yönetmen.
çok kral adam. lakin kariyeri l&m den sonra düşüşe geçmiştir sanki. (tv kariyeri tabi)
'resulullah azrail'i yolda görse tanırdı;
ben azrail'i annemin yanında görseydim ona bir çift lafım olurdu,
derdim ki şimdi yani af edersin ama o sıktığın annemin gırtlağı.

resulullah olsa ona bunları söylesem
o bana gülümserdi;
o bana gülümserdi ben ona derdim ki, anam babam yoluna feda olsun ey allah'ın resulü; fakat şu koca melek, annemin gırtlağını sıkıyor, bir şeyler yapamaz mıyız?'

Ah muhsin ünlü, ah.
Aynı zamanda başarılı bir şairdir kendileri.

Arada okurum ve tavsiye ederim şiirlerini
adamın dibidir. On parmağında on marifet. Dizi/film dışında şiirleride başarılıdır.
yaptığı işin kalitesi, yayından kaldırılma hızı ile ölçülebilecek yönetmendir.
L&m ile sevdiğim

Şubat ile olsun ya dediğim

Beş KARDEŞ ile olmamalı demek zorunda kaldığım güzel insan.

Beş kardeş'te Serkan'ın yükünü hafifletebilseydi bi şansı olurdu. Bir de naçizane fikrimdir;
Kadın karakter yazamıyor.

Herşeyi rağmen yeni projelerini görmek isterim.
Türk sinemasında farklıyı yakalamaya çalışan, bazen başarılı olup, bazen yaptığı farklılığın tekrarına düşen yönetmen, senarist ve yapımcıdır.

Filmlerinde kısa da olsa görünmeyi sever. islamı çoğu müslümandan fazla bilir ve (bkz: itirazım Var) filminde gördüğümüz gibi bazı noktalarda eleştirir.

(bkz: Polis)
bankası filmini merakla beklediğim yönetmen.

Bide umarım 10 filmlik polisiye serisini tamamlar. Polis, celal tan ve ailesinin aşırı acıklı hikayesi ve itirazım var la gerçekten eğlenceli ve düşündürücü polisiyelere imza attı.