bugün

tüm onuncu nesli tenzih ederek, sanki birkaç kişi tarafından topluca hesap alınmış, yazarlıkları onaylanan hesaplarla sözlük içinde siyasi entryler girerek yazarları/toplumu yönlendirme çabasında olan provakatörlerdir.

ben uyarayım; a partisi b partisinden üstün değildir. bu "sadece sizi ilgilendirecek kadar subjektif bilgi"yi kabul ettiğiniz, ve bunu herkesin kabul etmesini istediğiniz için saçmadır.

Halkın sosyal sınıf, ırk, din,
mezhep veya bölge bakımından
farklı özelliklere sahip bir kesimini,
diğer bir kesimi aleyhine kin ve
düşmanlığa alenen tahrik eden
kimse, bu nedenle kamu güvenliği
açısından açık ve yakın bir
tehlikenin ortaya çıkması halinde,
bir yıldan üç yıla kadar hapis
cezası ile cezalandırılır.

tck-216

unutmayın.
trol olacağım derken eşeğin kulağına su kaçıranlardır. evet.
çok kışkırtıcı olmadıktan sonra, ciddiye alınmayanlardır. her an provakatif söylemde bulunan bir çok yazar sözlükte cirit atmaktadır. şikayet olmadıktan sonra, kimse peşine düşmemektedir.
ilgi çekmek isteyenlerdir.
bu söz bana denilmemiştir ama bazı hususlara dikkat çekeyim.

AiHM'e ve insan Hakları Sözleşmesi'ne göre, gösteri yapma hakkı temel hak iken bunu kabahatlar kanunu kapsamında sayıp ceza verilmesini isteyen bir başbakanın http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23767895.asp olduğu ülkede istenildiği takdirde yazılacak herhangi bir yazı provokatif olarak değerlendirilebilir.

kanun o kadar muallak ki? "kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde..."

kaldı ki buradaki yazılanlara bakarak halkın isyan edeceğini hiç sanmıyorum.

ama dediğim gibi minareyi çalan kılıfını hazırlar!

"reyhanlı'da 53 sunni vatandaşımız öldü" diyerek vatandaşlarının ölüm haberinde bile mezhebe dayanarak yorum yapan başbakan
tck-216'ya göre suçlanır mı sizce? hiç sanmam!