bugün

dersin ortasında kurşun kalem açma bahanesiyle çöp kutusunun yanında toplaşıp kıkırdamak.hoca da bir şey demezdi hiç..
(bkz: endoplazmik retikulum)
önlük-yaka, kafada tren yolu yapmak için okul kapısında gestapo gibi bekleyen müdür muavinleri, ottan çöpten bişeyler yapabilen mcgyver olduğunuzu zanneden iş teknik öğretmenleri, tebeşir tozu,okul tuvaletinden sarılık kapmak, okuldan bit kapmak, derseniz ki hiç mi iyi bişey yok yok ulan işte zaten okuma yazmayı bile tommiks teksastan öğrendim.
kantinden alınan meybuzlar.
dingonun ahırının nasıl bir yer olduğunu merak etmek. (bkz: dingonun ahırı mı burası)
tembeller kümesi ve çalışkanlar kümesi arasındaki yarış.
tembel tenekelerin sınıfta dışlanması.
küçülen silgilerin öğretmen tarafından bir kutuda biriktirilmesi ve derste konuşanlara fırlatılması.
beden derslerinde matematik dersi görmek.
aşırı disiplinden dolayı korkmak ve derste bildiğin sorular olsa bile cevap verememek.
tırnaklarına vurulan cetvelin çok can yaktığı.
-malazgirt ile anadolunun kapıları türklere açılmış oldu.
-almanlar yenilince biz de yenilmiş sayıldık.
ödev yapmayıp tek ayakta üstünde beklemenin ayrı bir havası vardı o zamanlar.Tüm gözler sen de falan, hoş yıllardı.
unutulmayandır. (bkz: namaz sureleri)
orta okul yıllarında kırmızı kitap, lise yıllarında yeşil kitap
görsel
ilkokuldayken hangi sınıf olduğunu hatırlamıyorum ama o sene öğretmenimiz bize derse girince "çocuklar bundan sonra derse ben girdiğimde herkes ayağa kalkıcak tamam mı? , hadi deneme yapıyoruz ." demişti ve 3 kez girip çıkmıştı sınıftan . Vay anasını nasıl unutmamışım ya.
Not:Aynı öğretmenin faullerimden tutup kaldırdığını ve o an parmak uçlarımda durduğumu da hatırlıyorum.
maalesef her zaman güzel şeyler değildir.
(bkz: sıra dayağı)
+3176 topaltilki kitabın defterin nerde yavrum.
-hocam evde unutmuşum.
+kendini de unutsaydın yavrum bak yarın sınav var sen hala aylak aylak dolanıyorsun.
-hocam önemli olan burdaki sınav değil ahiretteki sınav
+??!!
tatilde, bayramda yaptıklarınızı yazın gibi saçma ödevler. ödev kadar saçam olan kompozisyonlar. ''tatilde sabah kalktım elimi yüzümü yıkadım blablabla... bayram sabahı uyandık elimi yüzümü yıkadım önlüğümü giydim * okulun bahçesinde toplandık müdür konuşma yaptı balbalbal... koca gun dikildim ebem sikildi diyemiyorsun tabi. inci falan yok ozamanlar...
23 nisanlarda okunan şiirler hatta şiir okurken çekilen fotoğraflar..
sene sonunda alınan takdir yada teşekkür belgeleri ve bunların çerçevelenmiş halleri..

2. sınıfta teşekkür almıştım ve o gece sarılıp uyumusum..sabah kalktım baktım buruş buruş olmus azcıkta yırtılmıs ıkı gun aglamıstım sevgilim terkettiğinde bile o kadar kötü olmamıstım sanrım..nasıl bi duygusal bag olustuysa artk o belgeyle aramızda..
Dexter ayakkabı.
oyunculuk yeteneği olmayan herkesin çiçek olmayı becerebilmesi.
asker uludur.

laiklik uludur.

irtica her zaman gelebilir.
+ öğretmen
- öğrenciler

+ gud morning.
- gud morning tiiçır.
+ hav ar yu tu dey?
- fayn tenks end yu.
+ ay em fayn. sit davn pilis.

bu diyalog istisnasız her öğrencinin kafasına yerleşmiştir.
acaba tüm okul yaşantısının ne zaman biteceğini tahmin etmeye çalışmak.
uçlu kalemi olan zengindir.
resim, müzik ve beden derslerinde de matematik işlendiğinden matematik sevgisi(!).