bugün

ayrıca benim nickimdir kardişler.
Bu seneki kutlamalar 22 Eylüldeki açılış kutlaması ile başlayacak ve ( geleneksel olarak ) Ekim ayının ilk pazar gününü de içine alacak şekilde 7 Ekim'de sona erecek.
len bu almanyada değil miydi ne ara antalyaya taşındı dediğim, çakmasını yapmaya çalıştığımı aşmış festival.
(bkz: kadın memesi)
bunu antalya'da yapmaya kalkan götoşları ekim ayının ilk günü girdiği saatlerde gece yarısı özel uçakla almanya'ya göndereceksin. bir de pasaport kontrolde 32 gün bekletip kasım'a ulaşmalarını sağlayacaksın, bak bir daha fest, mest, bayram, seyran yapıyorlar mı!
size kaldı fest amk!
tanım: bildiğin alem yapma hadisesi. net!
antalya da 4. düzenlenen bira festivalidir. bazı yobaz ve geri kafalıları rahatsız eden bazı kesimi ise eğlendiren festivaldir. bu festivali sevmeyenleri toplayacaksın havaalanına götürüp orda 32 gün boyunca sikeceksin bak bakalım bi daha milletin festivaline dil uzatıyolar mı. size mi kaldı lan festivalleri eleştirmek amk!
gerçeğinin almanya münih'te yapıldığı milyonlarca litre bira içilen efsane festival. 2013'tekine katılıp editleyecem.

edit: benim edit 2014'e kaldı üzüldüm bak şimdi. gideceğim ama kaçarı yok.
bira ve meme. normal bir erkek daha başka ne ister ki festivalidir.
"o'zapft is!" ile başladı, nasıl bitecek orası malum.
görsel
muss biranın 9-10€ civarında satıldığı dünyanın en büyük bira festivali. bir de bol bol weiss wurst satılır.
sözlük ahalisinin ateşini alacak yegane festivaldir.

ama günah değil mi ? hem alkol hem kadınlar ?

onun yerine bunu bunu yapan kız şunu şunu söyleyen kız başlıkları açmak daha mübah.
almanya'nın özenilen diğer bir şeyi.
eğlencelerde ve bira partilerinde şöyle şeyler çıkabiliyor karşınıza;

görsel
20li yaşlarım sona ermeden gidip göreceğim bira festivali. sikerim amk millet yaşıyor, ben evde halı üstündeki desenleri sayıyorum.
Dün 182. açılışı yapılan festival. 4 ekime kadar sürecek. Gelsin biralar gitsin traditional German sosisler.
(bkz: münih)
Daha önceden bilet satın alınmadıysa çadırların içerisine girmenin neredeyse imkansız olduğu festival.
bazı gavatların hanımı ile gittiği yer. alman yarraaa iyi geliyor demek ki hatuna.
önümüzdeki sene bik bik ile gideceğimiz, bu sene ne yazık ki tek başıma katıldığım festival. abaza türk gençleri tarafından saçma anlamlar yüklenen, aslı bira içip, alman şarkıları söyleyip, lunaparkta eğlenmeyle geçen festival.
Münih'te dünyanın en büyük içki festivali.
an itibarıyla münih'te başlamış festivaldir. 7 ekim'e kadar yansın geceler, pelinsu eceler.
3 kiloluk maşrapayla lager gömdükten sonra dünyanın şirazesi kayıyor. Sonracıma şansölye merkel’in bilmem kaçıncı göbekten hısmı bir Çakır gözlü Ahu elinde frankfurter senin ağZına tepiştirmeye çalışıyor. Nayn... iz şvayn... zo ih bin muslim diyorsun. Gülüyor. Gülüşüyle ritmik bir şekilde açıktaki memesi titriyor... arabada ağlak sesli bir adam ren kıyısında Mehmetler gezer diye tuhaf bir şiir okuyor...

Hayat çok absürt lan...
Bugün günlerden oktoberfest...

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

Hesap makinesi ile çekmedim ama olsun.

Keyifli bir Alman festivali.
Tez savunmamin oldugu gun. Savunma saatim 10. Fakat ben 7de okula gitmisim. Biraz stresliyim, karnima kramplar giriyor. Tekrarlarimi yapiyorum, konferans salonuna geciyoruz. Juri geliyor. Izleyiciler geliyor. Kimse de rahatlatmak icin bir kelime etmiyor bana. Bu stresimi goren danisman hocam kiyafetime bakip "ne o burdan oktoberfest'e mi gideceksin ehehehhe" minvalinde bir sey soyluyor ve guluyor. Juri guluyor, izleyiciler guluyor. Ben gulumseyen birilerini gorunce bir seviniyorum bir rahatliyorum.
Bana hep oradaki duygu degisimimi hatirlatir bu oktoberfest denilen olusum. Buyuksun hocam.
En kral festivallerden biridir.
Yöresel kıyafetlerle gezen bir dolu insan, sokak konserleri, hınca hınç dolu cafeler, restaurantlar, bir cümbüş, bir kıyamet.
Şimdi oralarda olmak vardı anasını satiimm!

Eşofmanlarım, tepemde kalemle tutturulmuş alalade topuzum, biraz evvel kahve döküp esşek gibi temizlediğim kanepeden yazıyorum, miskinlikten geberiyorum ama octoberfesti hayal ediyorum! Evet ediyorum!