bugün

yavşaklığı para yapan çok sayıda insandan biri.
Kendisini pek fazla sevmememe rağmen programlarını izlediğimde çok eğlendiren insandır. Ayrıca fotoğraf konusundaki yeteneği inkar edilemez bir gerçektir.
az önce bitirdiği pazar gecesi programında, çocuğunu evlat edinmiş ve içten bir annenin kafasını kurcalayan sorunlara pek sayın hocalardan* gelen karman çorman cevapları öyle bir toparlayan televizyoncu oluvermiştir ki, bir doktor olarak bazen ne kadar (hatta çoğcu zaman) kafa karıştırdığımızı ve bunun birileri tarafından bize gösterilmesi gerektiğini düşündüren, sonsuz empati yeteneği veya güdüsünü bana bu gece bir kez daha göstermiş, anlayana saz, yürekten insan. bu konuda cüneyt özdemir'le kesiştiklerini düşünüyorum. ikisi de madur ve zanlı, suçlu ve suçsuz, hain ve zalim, büyük ve küçük arasında iletişimi sağlamaya çalışırlarken saniyesinde empati kanalını bir diğerine aktarabilme yeteneğine sahip. bunu yapabildikten sonra ne kadar saçmalasanız, gaf yapsanız, hata etseniz tolere edilir okan bey. çünkü sizi bugün parlatan şey insan olabilmenizden, gayrısı insan olduğunuzdandır.
program arasında reyhan bacının yanına gidip püfür püfür sigarasını içiyor. aynı zamanda o sırada da ekranlarda ne çıkıyor tahmin edin tabiiki de sigara sağlığa zararlıdır uyarısı. adam rahat ve king bu kadar basit. hiç kasmıyor. patır patır konusuyor, döktürüyor. helal olsun. biraz agresif oluşu doğru olabilir evet ama o da onun yapısı öyle kabul etmek lazım. ama iyi biri gibi duruyordu. birde stüdyoda program başlamadan 15 - 20 dk önce gelip bazı acıklamalar yapıyor. şöyle olun böyle böyle yapın diye falan. arada havada küfürler uçuşuyor tabii rahat adam dedik. e olacak o kadar.
konukları canlı para daki gayleriymiş. bakalım ne olacak
''çalamıyorlar be canım, olmuyor be güzelim.'' cümlesinin gittiği kişi.
edit : eksiler ha. şimdi aziz, enes müzik mi yapıyor orda? bunu mu savunuyonuz?
sanılanın aksine galatasaray lisesi nden mezun olamamıştır.
şu anda iki tane feminenliğin dibine vurmuş geyi, programına çıkararak zaten geylerin halk önünde bok gibi olan imajının iyice içine sıçan adam. Homofobik olmadığını bunları şovuna çağırarak göstermeye çalışıyor herhalde. Gey demek feminen ve aklı fikri orada olan adam demek değildir. OKan bayülgen aksini iddia etse de veya aksini yapmaya çalışsa da şu anda böyle tipleri çıkararak homofobiyi körüklüyor. Bir gey olarak en başta ben irite oldum çünkü bu iki tipten. Dil çıkarmalar filan ... Ne bu yA?
bir önceki hafta dalga geçtiği birini öbür hafta çağırmak gibi bir huyu olan adam. Herkesi reyting için program yapmakla suçlar, eleştirir, fakat kendisi reyting malzemesi olan konuları ve kişileri kullanarak, onlardan malzeme yaratmaya çalışır. Budur okan bayülgen.

toplumsal mesaj kaygısı peşindedir ya bir de. Kendisi çok aydın olduğundan aydınlatacak bu halkı. Bakın şimdi bugün ne yapıyor bu aydın adam:

iki geyi çağırıyor. bir hafta öncesinde show tv'nin reyting için kullandığı iki gey. Dalga da geçmiş kendisi bir hafta önesinde bunlarla programında. Bugün de onları çağırmış; güyya dalga geçmeden, onları reyting malzemesi yapmaksızın ağırlamak üzere programına davet etmiş. Programda bu iki feminen geye davranışları ise, sanki onlar gerçek birer insan değil, komiklik için yaratılmış, herkesin bakıp gülmesi gereken iki şebekmiş gibi... Haaa ama ciddi bir konu konuşacaklarsa, söz de veriyormuş. Bu kadar reytingi onlarla dalga geçip aldıktan sonra istediğin konuşma hakkını tanı okancığım. Zaten çocuklar da konuşmadılar ciddi ciddi.

Şimdi soruyorum, madem homofobik değilsin ve insanların da olmasını istemiyorsun (mesaj veriyosun ya topluma); Neden oraya insanların görüş açısını ve lügatlarını değiştirecek iki tane düzgün gey çıkarmıyorsun??? Haa gelmek istemeyeceklerdir elbette senin şebeğin olmamak için,orası doğru. düzgün hayatını kurmuş homoseksüel adamlar görünmek de istemezler pek muhteşem halkımız ve devletimizden ötürü; fakat herhangi bir telefon bağlantısı gerçekleştirsen de bunu memnuniyetle yapacaklardır diye düşünüyorum.
Halkımızın gözünde zaten "feminen-top-karı" sıfatları yakıştırılan geylerin bu ön yargılardan kurtulmasına yardım edeceğine, okan bayülgen bunu bir güzel pekiştirmiştir sağolsun.

Kısacası, OKan bayülgen'in geylere aşırı saygı duyduğu filan yoktur. saygısız demesinler diye geylerden dans edeninin dans etmesine bile izin vermemiştir ama. "saygısız" demeyecekler böylece. Ya da ilkesi olduğunu düşünüyor ama ne yaptığının farkında değil.
"geyler eğlencelik insanlardır, neşelidirler cart curt" bu mudur yani?

Sanmıyorum ki; bu iki arkadaş böyle davranmak için kendisini kasıyor olsun. ADamlar böyle! NE kadar irite edici olsalar da böyleler! Bunla dalga geçmek nedendir ki? insanların değiştiremeyeceği şeyler hakkında kafa bulmak nedendir ki??! CAhil ve gerizekalı halk kesiminin yaptığından neyi farklı yapıyordur ki okan bayülgen, bu hareketlere gülerken? dahası; adam geylere normal bir şekilde insanmış gibi davranan engin altan düzyatan'la da dalga geçmiştir. NAsıl davranılmalı peki okan bayülgen? dalga geçerek mi???

Kısacası diğer bayağı programları eleştirip, reyting uğruna yaptıkları şeyleri gözler önüne serdiğini düşünen bir adam için fazlaca iki yüzlü davranıyor okan bayülgen. evet şimdi de dans ettirmeye karar verdi... Artık kendini savunacak yegane şeysini de kaybetti. afferim okanıma!

Tam bir iki yüzlüsün okancığım. Yazık o geye acıyorum. OYuncağın oldu... ünlü olurum diye düşünüyor zavallı.
Farklı olmaya çalışıyorsun; fakat aynısın.
zekası, farkındalığı, empati yeteneği, gelecek kaygısı, kültürü, cesareti, özgür ruhu, yeteneği ile kendisinden nefret edenlere bile programını izletebilen, sesini duyurabilen mükemmel insan. ukala değil, salakça ve boş muhabbetlere kapalı olan insan.ve her doğru söyleyen gibi 9 köyden kovulan insan.
yemişim zekasını, kültürünü, duruşunu. bir şeyler anlatmak için orda olduğunu söyleyip de kendi egosuna çalışmaktan başka bir şey yapmayan adamı neyler bu gönül şeklinde bir cümle kurmama neden olan şahsiyet.
programlarında sıkça sözlüklerden bahsederek kendisine sempati duymamı sağlamış kişi.

1 okan bayülgen = 2 beyazıt öztürk, bu tespit bana aittir.
anlayamadığım bir şey var .koca adam hala daha özenti ergenler gibi "dizi izlememeyi ve bilmemeyi" bir hava olarak görüyor. vay arkadaş.
türkiyenin en zeki talk show sunan vatandaşı.
dünkü programıyla fizik ile ilgili bir çok soruya cevap verdirmiş şov adamı .
bazı kesimlerce çok komik bulunan ama bazı kesimlerce sadece ukalalık yapan şahsiyet.

edit: gayet politik bir entry di ama ayıp ediyorsunuz.
...Duracağım burada
Gidişini seyredeceğim
Kıpırtısız, sakin gibi görüneceğim
Kavgasız olacak, fırtınasız olacak
Saçma sapan olacak
Organlarım birbirine vuracak
Arkandan sessiz bakacağım
Ben yine salağı oynayacağım...
* *
gün geçtikçe uysallaştığını ve kendisine uysallık yakışmadığını düşündüğüm kaliteli adam.
bu ülkede okan bayülgen'in yeri dolmaz! sebebi: gençlerin ağzıyla beatbox yapmayı tercih etmeleri, 50 cent çalmayı yetenek saymasındandır. bir bakın herkes ne kadar birbirine benziyor, aynı şeyler seviliyor, aynı şarkılarla dans ediliyor. şaşırdığımız şeyler hep aynı. acun ılıcalı'ya bakın adamın çıkarcılığı her yerinden belli oluyor. türk halkını çok iyi tanıyor, türk halkının neye şaşıracağını neyi seveceğini iyi biliyor. bu yüzden çok seviliyor, adam çok iyi kullanıyor bizleri kimse farkında değil. onun gibilerinin yeri çabuk dolar bu ülkede.
ama ülkeye bir okan bayülgen daha gelmez. kim ne derse desin ilerde çok acun ılıcalı göreceğiz ama okan bayülgen gömeyeceğiz. olmayacak böyle birşey biliyorum, hiç olmayacak...
zira kim cesaret edebilir onun gibi davranmaya, sevilmemeye, vazgeçmemeye. tuhaf birşey işte. türkiye için tek bu adam.

Çantanız, arabanız, cep telefonunuz sizi karizmatik göstermez! okan bayülgen.
muhabbet kralı adlı programın, tartışma içerikleri çok gereksiz ve saçma, türk toplumunun %1 inin bile ilgilenmediği konular üzerinde tarştışman çok aptalca, yok uzayda yolculuk mümkünmü, karadeliklerin tanımı falan kimseyi ilgilendirmeyen konuları konuşacağına, marjinal ama toplumu ilgilendiren konularlada ilgi çekebilirsin, sonuç olarak burası türkiye, dizi manyağı insanları gece 01 de bu konularla ekran başında tutamazsın,

öncelikle 3 saat boyunca tek bir konu hakkında konuşulması çok saçma ve gereksiz, örnek kadına şiddet 3 saat sürmez süremez,uzayda yolculuk varmı yokmu tartışması 3 saat sürmez süremez

programında 30 dakikalık periyotlar halinde farklı farklı konuları, hızlı şekilde fazla derine inmeden konuşmalısın,

ağız salığı hakkında kısa filmlerle birlikte 2-3 uzmanla birlikte tartışmak kadar güzel, ve tüm toplumun ağız salığında problemleri olduğunu varsayarsak ilgiyle izleyeceği periyottur.

satranç zekayı geliştirirmi? satranç nasıl oynanır falan diye kısa birşey konuşulur falan filan, satranç oynamayı bilmeyen o kadar insan varki, hadi geçtim, uzmanların bu konu hakkındaki görüşlerini dinlemek için can atan anne babalar olacak, çocuğumun zekası gelişecekse bende öğreneyim öğreteyim diyecek, bilenler faydalarından bi haber yaşarken öğrenmiş olacak.

kısa filmler çok etkili oluyor bu konuda.

sabah programlarında tartışıldığı gibi konuları tartıştığın için kimliğin kirlenmekte ve yüzün eskimekte, kısa filmlerinde hiç profesyonel şekilde değil, bu ekip dahada büyütülüp, yaratıcı insanlarla yönetilmelidir, aslında en önemli etken bu, 80 yaşındaki dedeninde, 20 yaşındaki gencinde ilgisini çekebilecek o kadar çok konu varki,

şuanki yaptığın program sabah programlarından farksız 2-3 tane uzmanı toplayıp, 3 saat konuşturuyorsun.

disco kralı gerçekten başarılı şekilde ilerliyor, yalnız bu hafta kulisi göstererek farklılık yaratmaya çalışmanda, pek başarılı olamadı, açıkcası ben sıkıldım.*
zekası ve genel kültürüne bittiğim mühim şahsiyet. ah birde zaga band ile davam etselerdi çok güzel olacaktı.
entelektüeldir, televizyonculuğun kısıtlamalarına mahkum olmasa daha açık ve net şeyler konuşacağına inanıyorum.

ayrıca bu gibi gençleri beyaz perdede daha sık görmek isteriz.
zeki,fırlama ancak bir o kadar da patavatsız kişilik.Showmen,yönetmen,oyuncu gibi vasıflarada sahip insan.
ODTÜ ye jest yapıp çoğu ödül kazananının gelmediği radyo odtü ödül törenine ödülünü almaya gelmiştir. akşama programı olmasına rağmen o salonda 5 dk lığına da olsa bulunup neden gelmesi gerektiğini de açıklamıştır.
bazen zekasına hayranlıkla apışıp kaldığım bazen kafasının basmadığını düşündüğüm ukalalığıylada nam salmış yegane insan.