bugün

tarkan antipatisini anlayamadığım adam. (gerçi neden az çok belli de)

yonca evcimik konuk olmuş geçen. sormuş ona ne dinliyorsun diye. o da tarkan'ın sevdanın son vuruşu şarkısı favorim demiş.
okan da o şarkı tarkan'ın değil, aysel gürel'in demiş.

şarkılar gerçekte kimindir bu tartışılır ama okan'ın mantığına göre enstrümantal şarkılar sahipsiz.
sevdanın son vuruşu'nun bestesi tarkan'ın çünkü. ama okan'a göre şarkı aysel'in.
yani bestecinin olmuyor şarkı ona göre. şarkı, sözü yazanın. yani dediğim gibi sözsüz şarkıların bi sahibi yok, zaten aslında bach-mozart falan da yok.
bu adama komik diyenler sanırım haklılar.

edit: yonca evcimik'in ölülerle işimiz yok dirilere bakalım beyanı ise gerçekten skandal. abone şarkısının sözleri aysel gürel'in. bilmem kendisi hatırlıyor mu...
dünyanın en kompleksli insanı olur kendileri.bacağım kadar boyu var türlü türlü huyu var.
geçen haftaki sözlükleri ele aldığı programından sonra şu an bu entry yi okuduğunu düşündüğüm insandır. janbeki de işte alsaydı iyi olacağğdı. *
yeni saçları küçük besleme lamia tadındadır kendisinin.
http://starlounge.tr.msn..../index.cfm?objectid=90108
kanımca bugünün haberi...
http://www.dailymotion.co...ocuyu-nun-efsa_shortfilms
her şeyi unutmak için. nasıl mutsuzdun değil mi okan(?) o yüzden her şeyi unutmak için.
bu ülkede iyi insanlar b.ktan yaşlanmaya mahkumlar.
senin çektiğin acıları iyi anlıyorum. çünkü aynı olaylar benim başıma da geldi. kimseye belli etmesem de ikimizin de anne ve babayla ilgili aynı olaylarımız var. söylemeyeceğim, bahsetmemek en iyisi. seni çok seviyorum okan bayülgen. gerçekten çok seviyorum. hayranlıkla değil iyi bir insan olduğuna inandığım için. hayata karşı duruşunla yaşadıklarını yok edemezsin, unutumazsın. çünkü sen iyi bir insansın.
"ben anarşinin babası olurum ama sizlerle iletişimde olmak için bir yere kadar anarşist olmalıyım" gibi birşey söylemiştir. haklıdır.
özlediğim adamdır. ben üniversiteye başladığımda ne çok severdim bu adamı.. ne çok izlerdim, dinlerdim. sonra bi soğudum, izlemeyi bıraktım. ama şu an çok özlediğimi farkettim lan. o okanı. sanki benim o yıllarımı temsil ediyormuş gibi. özledim lan!
kısa boyluların da çapkınlık yapabileceğini gösteren insan.
Okan bayülgen içinden ne geçerse onu söyleyen.Daima gençlerin arkasında duran.Kendine olan güveniyle herkezi şaşırtan.Cumartesi ve Pazar geceleri yaz kış demeden izlenen ve sonsuz espirili birisidir.
yeni sac stilini ilk kez bugun gordum ve cok yakinimda bir seye benzettim. gotume. harbiden gotum gibi olmussun okan.

lan neyini eksiliyorsun olum? belki gotum cok guzel.
karizmatik bir sese sahip şovmen.
bu ne lennn.. olmamış okan otur sıfır. ölmeden önce son gün bile yapdırmam.
Sigara yasağına karşı başlattığı sigara içme savaşı artık itici boyutlara ulaşmıştır.

An itibariyle sigara içtiklerini tv ekranında göstermek için yapmadığı şebeklik kalmamıştır.
okan bayülgen'in sözlükleri bu kadar çok takip edip, diline pelesenk etmesinin nedenini şöyle yorumlamak gerektiğini düşünüyorum:

normalde kendisini dünyanın en zeki (ya da en zekilerinden biri) insanı zannedip, karşılaştığı olaylara herkesten daha faklı bakıp yorumlayabildiğini düşünüp, sözlüklerle karşılaştıktan sonra aslında kendisi gibi (hattan ondan çok daha fazla) "derin" insanlar olduğunu görmesi onu çok etkilemiş ve sözlükler hayatının vazgeçilmezi olmuştur. ancak halen proğramlarından izlediğimiz kadarıyla "megalomanlık" kompleksinden kurtulabilmiş değildir.

keşke okan bayülgen gibi "kendisini dünyanın merkezi zanneden" diğer bazı insanlar da okusalar da şu sözlükleri, aslında kendileri gibi farklı düşünebilen, orjinal fikirler üretebilen, zekice espriler yapabilen, kısacası "kaliteli" insanların varlığından haberdar olabilseler.
yeni sezonda, cumartesi gecesi disko kralına devam edeceğini, pazar gecesi ise medya kralı yerine kral çıplak isminde yeni bir proğram yapacağını belirten showmen.
Yeni çok müzik, çok video formatıyla gözü yoran, takibi zorlaştıran bir hal aldı programı. Biz eski kral serisini istiyoruz. Biz muhabbet adamyız. Playback şarkıları her yerden dinlerim.

(bkz: dön bebeğim)
adına otuz küsür sayfa yazı yazılmış, şu anda banu alkan kılığına bürünmüş çok sevdiğim adam.
yeni saç modeliyle küçük beslemeye selam çakan adam.
sayesinde sözlüklere girilen entry'ler için yazarlardan teşekkür plaketini almayı hakeden medyayı yeren medyatik adam.
bol müzik yapıp az konuşmanın iyi birşey olduğunu sanan adamdır. bunu iyi birşey gibi göstermekte fakat çıkarttığı alex, sibel tüzün gibi şarkıcılara, onu izleyen kesimin çokta umrunda olmadığını bildiği halde sanki çok kaliteliymiş gibi şarkı söyletmektedir. kurban cem adrian söylesin laf yok. biz çok mutlu oluyormuşuz gibi alex dinlemekten bir de bol müzik var bu gece demekte.
televizyon karşıtlığı ile sürekli öne çıkmaya çalışsan ancak haftada 3 gün 4er saat program yapan çelişki dolu yayncı.
tam anlamıyla bir seksi.
ayrıl da gel okan ayrıl da gel.
artık şu motor işlerini bıraksada programın son iki saate boşa gitmese.
zihinsel metamorfoz geçirerek bir keşiş olmasını dilediğim kişi.