bugün

fag dı sistem diye bağıran bir adam okan bayülgen. sisteme lanet eden, isyan eden bir adam. yaşama ters bir bakış açısı ile bakan biri.

lakin, bakıyorsunuz ki, insanı en çok yozlaşmaya götüren televizyondan ve dahi programlarından deli gibi para kazanan bir adam bu. ve milyonluk reklam filmlerinde rol alan.

okan'a hangi gözle bakmalı?
(bkz: imamin dedigini yap yaptigini yapma)
adamın işi bu. cem yılmazın da dediği gibi artist hep sürünsün istiyorlar.
bu sorunun cevabını kendi ağzından dinledik ama bundan habersiz yazarlara tekrar tekrar açıklama yapmak gereksiz.
Ama şöyle bir düşündüm de, herif bizim yanımızda, şimdi bilip de konuşmamak ayıp olacaktır.

özet geç piç minvalinde açıklamak gerekirse, bu başkaldırışı yeraltından da yapabilirdim ama o zaman sesimi bu kadar duyuramazdım, sizin de sesinizi duyurmanıza yardımcı olamazdım. bu yüzden bu televizyonda olmak zorundayım. ve buranın kurallarının izin verdiği kadar anarşist olmak zorundayım. çaktırmayın.

okan' ın açıklamasından akılda kalanlardı.
sistemin kendi sistem karşıtlarını dahi öngörmüş olduğu gerçeği karşısında çok da doğru olmayan önermedir. kaldı ki, içini dışını bilmeyiz adamın. dışından bakınca da sistem karşıtlığı pekala adamın işi gibi durmakta.
Rüzgarın yerini değiştiremiyorsan yelkenlerini ona göre ayarlarsın durumu söz konusu...Ne yapmasını bekliyorsunuz ki bütün duvarlara fuck kapitalizm fuck medya fuck aydın doğan mı yazsın? her kapitalizmin içinde komünizm her komünizmin içinde de kapitalizm vardır...
disko kralına davet edilen rojin'e daha sonra iptal olduğu söyleniyor menajeri 'kürtçe söylemesinden dolayı mı?' diye sorunca da cevap verilmiyor. ne güzel bi fuck the system.
http://gercekgundem.com/?p=300943
geç de olsa farketmek hoş. yahu madem programı kapitalist sistemin içinde olmak için yapıyor peki o banka reklamları ne? lan bu da mı kapitalizme karşıtlığını gösteriyor ahahaha. hala şu adamı desteklemeyin yahu, kapitalizmin kralı olarak konuşuyorum; okan bayülgen sizin gibi gaza gelen ergen gencoların üzerinden bir güzel ekmek yiyen kapitalistin biridir.
sisteme başkaldırı görmeyeli bayağı değişmiş. okan sisteme başkaldırıyorsa, sokaktakiler n'apıyor?!!

diyeceksiniz ki okan tv'yi kullanıyor. hah! okan araç olarak tv'yi kullanarak başkaldırdığını falan söylüyorsa bi zahmet sidney lumet'nin network'ünü bir daha* izlemesini salık veririm.

sakın bazıları tv üzerinden sisteme başkaldırıyorum zannederken, sistemin başını kaldırıyo olmasın?!!
(bkz: buram buram riya kokusu alıyorum)
(bkz: kanald nin okan bayülgen yavşaklığından utanıyorum)

ben demedim, bizim fazıl diye bir arkadaş var o dedi.
(bkz: rojin e gelme diyen okan bayülgen)
sisteme entegre olmadan onu çökertemeyeceğinin bilincinde olan kişiliktir. hangi virüs vücudunuza girmeden sizi enfekte edebilir ki?
her faninin sistem tarafından fag-lanacağının götümüze sokulmuş halidir.