bugün

"benim koyunum bile avrupa'nın koyunundan iyi bakıyor" dedi, durumu iyi değil sağlık ekipleri her an sahaya girebilir.
(bkz: bir filozof olarak nihat doğan)
an itibariyle ülke tv'de 10 dakikadan beri karnıma ağrılar sokan kişi. şaka makinesi.
güldürürken düşündüren adamdır. evet düşündürür, ne olacak bu adamın hali sorusunun yanıtını.
teröristlerin ülkeyi bölmek için kendisine saldırdığını nasıl akıl edebildiğini anlayamadığım filozof. yeni albümü çıktı diye faili meçhul bir cinayete kurban gidebileceğini iddia etti, yavaş gel nihat!
şehit ve pkk haberlerinin yasaklanmasını isteyen sanatçı bozuntusudur.

(bkz: nihatdoğanizm)
şehit haberlerinin yasaklanmasını buyurdu, fetvası bu yönde. şimdi buraya bi'şey yazıcam sözlükten atacaklar tövbe estağfurullah.
an itibarı ile, "pkk ve şehit haberlerini yasaklasınlar." diyen adamcık. ne diyeyim ki ben sana? pkk ve şehit ne ulan? hangi cümlede, hangi kelimeleri aynı anda kullandığına dikkat et önce.
ülke tv'de konuk olduğu programı bir duayla kapattı kendisi, amin.
2 hafta önce okan bayülgenin programına davet ettiği ve bir hayli dalga geçtiği sanatçıdır.
siyasi tavırlar takınmasından nefret ederim ama allah için,filozof bu adam ne güzel konuşuyor.
sıradışı adlı programı rehin almıştır bir an için program hiç bitmeyecek sandım ama turgay güler ani bir hareketle nihat doğan'a son cümlelerini söylettirip programı kapatmıştır. bu gece sabaha kadar konuşurlar bence, bırakmaz turgay'ı.

söylediklerinin neresinden tutup neyini düzelteceksin? pek bi hararetli konuştu ama ne anlattı derseniz o konuda fikrim yok. bol bol zihniyet dedi, biz dedi, anlatmaya devam edeceğiz dedi, koyunlar güzel bakıyor dedi, avrupa'nın koyunlarının bakışında samimiyet olmadığını zihniyetlere anlatmaya çalıştı, elit yerine elist dedi, kıro dedi, yanlış yapıyorlar dedi, statüko dedi, tırko dedi, kaset dedi, 1071 dedi, alparslan dedi, biriz dedi. evet evet biriz dedi, ayrılamayız dedi. bu son söylediği doğru, katılıyorum ama albümünü almayacağım. pisiklet mevzuvahis olmadı, oraya sıra gelmedi.

samimi bir arkadaş ama konuşamıyor, özellikle siyasete girdiğinde ne dediğini anlamıyorum şahsen. tercümana ihtiyacı var. sözlükleri de okuyormuş. yahu ne varsa bu sözlüklerde, okuyanın kafası karışıyor saçmalıyor.
başbakan recep tayyip erdoğan'ın danışmanlık önerdiği büyük düşünür..

lakin kendisi kabul buyurmamıştır. "halkın içinde, halkla elele" düsturunu şiar edindiğini her fırsatta belirten, ağzından çıkan her gak ile kitleleri peşinden sürükleyen bu büyük halk ozanı verdiği red cevabı ile büyük şok yaratmıştır.

---

(O.H.H.A) istanbul- red cevabı üzerine binlerce kişi polisin aldığı geniş güvenlik önlemlerine rağmen nihat doğan'ın evi önünde toplandı. halay çekip zılgıt çeken topluluğa seslenen istanbul emniyet müdürü hiseyin çapkın: "sizi nihat beyin kararına ve özeline saygı duymaya çağırıyorum. evinde istirahat buyurmaya hakları vardır, lütfen dağılınız" diye belirtti.

kalabalığın dağılmaması üzerine nihat doğan pencereden başını sarkıttı ve yüzünde yarım bir gülümseme ile "bircaaan bircaaaan" diye zil sesiyle bağırdı. bunun üzerine kalabalık ara sokaklara dağıldı. dağılırken gülümsedikleri de gözlerden kaçmadı. polisler dahi bu güzel manzara karşısında gülmeye başlayıp kaçamayan birkaç yaşlı teyzeye o anda nereden edindikleri merak konusu olan karanfilleri verdiler.

polislere ve halka son bir gülücük gönderen nihat doğan başını içeri çekerek gözden kayboldu. gözden kaçmayan şey ise, nihat doğan'ın son dönemlerde ne kadar yorulduğunu dışa vuran morarmış gözleriydi.

----

(O.H.H.A) ankara- nihat doğan'ın gözaltı morluklarına dikkat çeken cumhurbaşkanı abdullah gül yaptığı yazılı açıklamada "ülkesini onun kadar düşünen bir insanın göz altlarının morarması normaldir. eminim ki en kısa zamanda teni bebeksi bir pembeliğe ulaşacak ve aramıza dönecektir" dedi.

isterse koltuğunu da nihat doğan'a bırakmaya hazır olduğunu belirten gül açıklamasının devamında: "ülkeye liderlik edebilecek biri varsa o da nihat doğan'dır. lafımın üstüne laf koyanın...-" diye belirtti fakat yazılı açıklamanın geri kalanı gözyaşlarıyla ıslandığı için okunamadığından yarım kaldı.

siyasi çevreler nihat doğan'ın bu teklifi de her zamanki vakur tavrıyla "bircaaan!" diyerek reddeceğine dikkat çekmekle birlikte, meclisin ona farklı bir statü kazandırarak olası infiallerin önüne geçebileceğinin de altını çizmektedirler.

---

edit: "bircan" değil "mircan" imiş o şarkı, okurlarımızdan özür dileriz*
"mircan"ını dinleyip de beğendiğim türkücüdür.

türkü de "zer mircan"mış asıl, kurdish song.

okan'da dinlemiştim de ondan ilk, bircan diye aklımda kalmış, aradaki siyasi salaklıklardan dolayı dikkat etmemişim o zaman.

eğer saçmalamayı bırakıp da sadece türkü söylerse başarılı olabilir hakkaten, gırtlak iyiymiş, titretiyo sesi falan: http://www.youtube.com/watch?v=GbSLkGkic98

hatta dikkat ettim; türküde en titrettiği, sesini ağlamaklı yaptığı anlarında (mircağağağağan falan) seyirciden de bir ooooo geliyor.

bunları dikkate alması lazım bence...
telefonların susmadığını iddia ettiği bir adet program yapan ve şu an programını 1071 adlı gudik 45liğiyle noktalamak üzere olan kişi.

(bkz: ybsg)
ülke tv'de yine müthiç tespitler ve aforizmalarla yaran insan.

http://www.medyafaresi.co...hat-dogani-cildirtti.html

not: yalnız kimler kafasını yıkadıysa 80 darbesinde rus'çular ve amerikan'cılar varmışmış. birine komunist derken, diğeri vatansevermiş. aklınca ülkücülere bok atacak zavallı keko'm benim. git kumunda oyna sen.
ünlü düşünür. ama ne düşünür bilinmez.
yeni imajıyla ve saç stiliyle hepimizi gülmekten kahkahalara boğan şarkıcı kişisi.
21.yüzyılın aristosu, platonu mübarek. ünlü düşünür, büyük filozof.
"iyi saatte olsunlar" alametleri göstermeye başlamıştır.**
(bkz: http://webtv.hurriyet.com...mp;bid=1&hid=13429013)
tarz ve kimlik arayışları içindeki bi ergen gibi ne yaptığını kendiside anlamayan kişican. * *
(bkz: ben varoşlar prensiyim)
(bkz: köle izaura) kendisi diyor. avrupadaki koyunları bafiledim ama Türkiye'dekiler daha tatlıydı sonra bu memleketin aşığı oldum seda'yı bıraktım koyunlarla seviyeli bir birlikteliğe başladık diyor. * * *
şarkısında gecen, ''kam on evribadi halaya'' ifadesiyle, beni kendisine bir parca daha asık etmis delikanlı emo.
evlen benle nihat.
'görmek demek dünyayı görmek demek değildir' sözünün sahibi şarkıcı. o değil de, taramalı tüfek gibi konuşuyor lan bu adam..

bi sus da motorun soğusun. yo yoo, soğumasın. konuş, daha çok konuş. konuş ki yansın motorun!!