bugün

Ölüm yıldönümüymüş Allah rahmet eylesin.
mekanı cennet olsun Bozkır'ın tezenesi. anısına Kırşehir de konser düzenlenmiş trt müzikte yayınlanıyor.
adam ölmüş,iki rekat namaz kılıp, iki elham okuyacaklarına gitmişler müzikle anıyorlar tövbe estafirullah. sanki öldü de kurtulduk dercesine göbek atıp oynuyorlar. hiç hoş değil. yani 3 kulhü 1 elham bu kadar.
görsel
konserlerinde ceketini çıkarmak için dinleyicilerinden izin isterdi... zerre kadar yapmacıklık barındırmayan bir şekilde “ayağınızın turabı olayım” derdi... en hikmetli sözleri en sıradan sözlermiş gibi söylerdi... artık eskilerde kalmış çelebiliği, efendiliği en tabii şekilde yaşardı...
büyük adam, rahmetle anıyorum tekrar.
içten, has, saf bir insan evladiydi. Allah rahmet eylesin.
sessizliğiyle aramızda gezinen "abdal"... Bir hırkası veya abası yoktu; sesini giyinmişti sadece... Şöyle demişti bir keresinde, üzerine de laf olmaz;

"Biz eğlendiremeyiz, anca eğleriz..."
an itibariyle içim dağlandığı sırada şarkılarıyla efkarımı dağıtmaya çalıştığım toprak kokan insan. nur içinde yat..
bu semah da kendi eseridir. pek duyulmamışsa da buradaki saz çalması yine dehşettir. nur içinde yat usta'm.

http://www.youtube.com/watch?v=sBv58ZDMF_I
neşet ertaş diye yazılır, neşe, dert , aşk diye okunur.
(bkz: adam) dır.
halk ozanı olduğu iddia edilen. sesi rahatsız edici şişirilmiş balon olan sözde ''sanatçı''
insanın 'yüreğine' dokunan, sazının perdelerini kendi goğğül sesine göre düzenleyen son halk ozanıdır. beklemeyin dahada gelmez böyle adam. böylesine mütevazi,böylesine biçare,böylesine insancıl,böylesine büyüleyici ezgilere sahip bi insan hiç bi zaman ölemez. havalandırdığı,yazdığı,çaldığı,söylediği türküler; anadoluda her daim dinlenecektir. neşet ertaşı tanımayan nesile aşina değiliz.
sesiyle insanı sessiz bırakır. konuşturmaz , durup kendi halini düşünür insan kara kara. o kadar derine işler ki söylediği tüm heceler bu adamın. adam derken bile insan saygıdan ne diyeceğinde tereddüt eder. öyle bir insan işte. bir ayrılık der , bir yoksulluk diyemez ya bütün kelimeler boğazınızda kitlenir kendi halinize bakar ulan ne güzel anlatmış içimi dersiniz. bir kadeh daha koyup hayatın amına koyayım diye içlenirsiniz. bir yudum , bir yudum daha.
bu coğrafyada yaşamanın bize tanıdığı en büyük şanslardan biridir neşet ertaş. nurlar içinde yatsın, türküleri hiç susmasın neşet babanın.
coğrofyomozon yotoştordoğo holk ozono.

ilkokul bebeleri de tanım yaptığına göre günlük neşet ertaş kotamızı da doldurduk hayırlısıyla. amin.
yatmadan dinlenilesi.
(bkz: cahildim dünyanın rengine kandım)
Türk halk müziğinin belki de en büyük ismi. eserleri şüphesiz türk müziğinin etnik çatısının çok üzerinde seyreder. belki üslubu biraz fazla gelenekseldir fakat bu eserlerdeki ezgi ve ritim kesinlikle başka dillere de hitap edebilir niteliktedir.
niteliksiz türk rock müziğinde neşet ertaş kadar cover'ı yapılan başka bir isim var mıdır?
usta, ornek kişilik.
25 Eylül 2012 izmir doğumlu türk halk ozanıdır.
Sıkılmadan defalarca dinlediğim büyük bir ozandır .
dinleyebilen insanın iyi olduğuna kanaat getirtebilecek ölçüdür.
ah yalan dünya deyişi kulaklarımda çınlayan üstat.
(bkz: hata benim günah benim suç benim) daha ne olsun.