bugün

Firma, mühendislik uygulamaları ve mühendislik yazılımları geliştirilmesi amacı ile 1989 yılında ANKARA'da "AK Mühendislik Bilgisayar Ltd. Şti" olarak kurulmuştur. 1997 yılında "ULUSAL CAD ve GIS Çözümleri A.Ş" kurulmuş ve Netcad ürünlerinin satış ve pazarlamasını üstlenmiştir. 2006 yılı itibari ile iki firma "ULUSAL CAD ve GIS Çözümleri A.Ş" adı altında birleşmiştir. Genel Müdürlük Ankara Cyberpark Teknoparkındadır. istanbul' da bir bölge müdürlüğü mevcuttur.
harita mühendislerinin eli gözü kulağı olan program. hesaplama yapabilmesi artısıdır. crack falan pek sevmez. bu sebepten dolayı pek yaygınlaşamamış yaygınlaşmak istememiştir.
şehir plancıları için de fazlasıyla gerekli olan programdır. autocad programında tarama yapılacak alan çok uzun bir zaman diliminizi çalarken, bu programla birkaç dakika içinde bu sorunu halledebilirsiniz. zaten netcad programıyla koordinatlandırma, imar planı, imar planı değişikliği vb. hazırlamaya başlandıktan sonra, bir daha autocad programında çizim yapmak zor gelir. çoğu belediye imar işleri biriminde autocad programı yerine netcad kullanmaktadır.
ayrıca harita altlığı oluşturmak için harita mühendislerinden ya da tapu kadastro müdürlüğündn alabileceğiniz çoğu dosya netcad dosyasıdır, gerçi dosya uzantısını değiştirerek başka programlarda çizimlerinizi sürdürebilirsiniz.
cbs, kbs, yol ve her türlü haritacılıık hizmetleri için tasarlanan, alt ve üst yapı projelendirmelerinde kullanılan programdır.
netcad=netpro.
çizim programlarının babasıdır.
hacettepe üniversitesi'nin el atmasıyla, tübitak'ında işbirliğiyle meydana getirilmiş süpper yazılım.
windows 7 kurulu 64bit bilgisayarınız varsa sizi çıldırtmaya hazır ve nazır saatli bombadır.*
windows 8'i almak için elleri ovuşturan heycanlı bünyeleri elbette uygun crack bulunamayacağından şekerci dükkanının önünde ağzının suları akıp da bir türlü alamayan küçük çocuklara çeviren, harita bazlı çok nazlı program.
çizim programlarının olsa olsa yengesidir.
Netsurf ve netpro modülleri olmazsa olmazlarıdır.
32 bit windows'a (win 8'e denemedim) sıkıntısız yüklenen cad programı. 64 bit belki başarırsınız ama bir gün mutlaka sizi yarı yolda bırakır. o yüzden billgisayarınıza boş bir hard disk bölümüne 32 bit windows kurunuz ve 32 bit versiyon netcad kurunuz.

kurmadan önce windows güncellemelerini yapın. netcad kurduktan sonra windows güncellemelerini kapatın.
Basit bir ara yüze sahip, katmanları renklendirme ve iki boyutlu rahat bir çizime olanak sağlamak gibi güzelliklere sahip olduğu için de harita ve kadastro mühendisleri tarafından autocadden daha çok tercih edilen, çizim programı. Autocad e göre daha basit bir program olduğu için dezavantajlara sahip ama yine de kullanım kolaylığı tercih edilmesine sebep oluşturuyor.

Bölümümle hiçbir bağlantısı olmasa da babam sayesinde lisede kullanmayı öğrendim bu programı. Halen iyi derecede kullanabiliyorum. Basit oluşu unutmayı zorlaştırıyor galiba.

Edit: nedenini pek anlayamadım ama bu programı kurmak birçok kişi için eziyete dönüşebiliyor. Sanırım yazilimdan kaynaklanan bir problem. Bu programı kurabilmek için bilgisayara format atmak zorunda kalan kişileri dahi gördüm. 32 bit ve 64 bit arasında çok farklılıklar gösteriyor.
harita mühendisi ve şehir plancılarının vazgeçilmezi. made in turkey etiketine sahip. eksik yanları çok bi autocad map 3d değil ancak geliştiricilerine teşekkür etmek gerekir. zira bu alandaki eksikliği yerli yazılımla giderdiler. desteklemek gerekir neden yurt dışına ihraç edilmesin. yalnız fiyatları yüksek. modül modül satılınca fiyatlar alıyor başını gidiyor. buna bi çözüm bulmaları lazım. windows 10 a 5.2 64 bit olanını kurabildim güzel de çalışıyor.
''kurumsalız şöyleyiz böyleyiz'' şeklinde dolaşan ama aslında öyle olamayan kurum.
arkadaşlar acil yardım. ben bu mereti kuramıyorum. 64 bit işlemci ve windows 8 e netcadi kuramadım. lütfen allahını seven bir kul bana yardım etsin gecenin bu vaktinde delireceğim. nolur bu işten anlayan birileri bana yardım etsin.

her zaman işe yarayan bir uygulamadır.
Devlet dairelerinde kullanılması sebebi ile aldığı eşek yüküyle paranın karşılığını vermeden rahat rahat tekel olarak satış yapılan program. Evlat olsa sevilmez ama kadastro ile çalışıyorsanız başka şansınız yok.
modüllerden yolunu bulan programdır. diyelimki yüzey alanı hesaplamanız lazım. eğrileri geçirdiğiniz konut bir modülde üçgenleme yaptığınız komut ayrı bir modülde yüzey alanı hesapladığınız komut başka modülde. bir alan hesabı için üç modülü sike sike alırsınız.
yerli yazılım olması dışında bende çok bir sempatisi yoktur.
çevre analizi için lazım olan ve daha bugün adını duyduğum, şu birkaç saat içinde hayatımı zehir eden uygulama.
Bu programı kullanmayı bilen varmı acaba.
harita mühendisi kuzenimden gördüğüm program.
Cracklisi varken gidip 2 bin lira bayılmayın.