bugün

Çünkü bizi grçmişimizle yargılıyorsunuz.

Bir erkeğin geçmişte tüm kız arkadaşları ile yatmış olması, aynı evde senelerce kalmış, karı-koca hayatı yaşamış olması, birkaç sevgilisinden çocuk aldırmış olması, yaşlı sevgilileri olmuş olması kötü birşeymiş gibi algılanıyor.

iyi erkek neden geçmişte sayısız kişiyle birlikte olmuş, birkaç kız arkadaşı ile evlilik planları yapıp birlikte olduktan sonra vazgeçmiş kişilerden seçilmiyor bunu anlayamıyorum ben asıl.

Ne yani böyle olunca kötü mü olunuyor...
Siktir tanışmıyorsan veyahut tanışamıyorsun vardır bir bildiğin.
Zorlama iş olmaz.

Boş bir soru cümlesi.
Kötü erkekler için iyilerin kalbini kırdınız adamlar o bir kişi için üzülmekten kötülere özenmeye başladı, sonra gelip bizim hayatımıza sıçıyolar sizin yüzünüzden.
Her kadın saçma sapan bir adam sevmeden olgunlaşmaz. Muhakkak en güzel duygularını, en ruhsuz adamlar öldürür..."
Frida Kahlo
Kadınlardan çok erkekler tartışıyor sanırım biz daha yaralıymışız bu konuda. Komik.
üç beş cıbır düşürürüm diye başlığa entry girdim. başlık altındaki herkes erkek.

hanfendiler bu başlığa entry girmeyeceksinizde hangi başlığa entry gireceksiniz?
iyi erkek mi kaldı diye sorgulamak lazım.
Cidden neden ya? En iyisi bile güven kırıyor.

Ben bu insanlara olan inancımı kaybettim ela.
aklınız bir karış havada hep havaya bakıyorsunuzda ondan biraz gözünüzün önüne baksanız tanışırsınız. benle tanışan çok.
Ben çok iyiyim ve iyilerine layığım diyenler çıkabilir..
-iyi kavramının ne olduğuna karar verememek.
-Yetinmeyi bilmemek.
-iyi erkek diye tabir edilen kişilerin sıkıcı olduğunu düşünmek.
-Bulunduğunuz ortamın buna müsait olmaması
-Armut piş ağzıma düş yaklaşımı
-Kendini kaf dağında görmek
-iyi erkeği hak edecek niteliklere sahip olmamak.
-Gerçek bir cenabet olmak.

Bunlardan biri veya bir kaç tanesine sahipseniz çok normal durumunuz.
Hep bu kezoluğunuz yüzünden.
iyi erkek bulsanız bile onun sizle konuşması için beklersiniz. belki karşınızdaki o "iyi erkek" sizden bir şeyler bekliyordur? belki tüm kadınlarda aynı zırvalıkları görmüştür de cinsiyetçiliği bir kenara bırakmış insan gibi kendiyle konuşacak bir kadın arıyordur?

aklı olmayan insanların soru cümlesi.
Uzun uzun yazmışlar bir de amına koyayım ya.
iyi erkek dedikleri cüzdanı kalın adamlar. Burada hayıflanan kezbanlar da bunların neden Kendilerine bakmadığını soruyor.
Tanımı yanlış yaptığın için amk. Varoş hayallerle yaşayacağına biraz sevmeyi öğrense iş bitecek zaten.
yoo, ben gayet tanışıyorum. olayın tanışıp üç beş hoş beş etmekten ileri gidip gitmemesi ise ayrı konu.
Yürüyen egosunuz.

Prenseslikten komaya gireceksiniz.

Hayatın merkezinde kendiniz varsınız ve daha kötüsü buna herkes müstehak diye düşünüyorsunuz.

Arkadaşlar verdiğiniz belli. Kendinize gelin. Kendinizi kaf dağında görmenin anlamı yok.

Kendim için konuşmuyorum. Saçma sapan Bi toplum oldu lan.
Çevrenizi ve isteklerinizi gözden geçirin.
Erkeklerin hepsi kötü değil ya. Benim tanıştığım, saygı duyduğum çok iyi erkekler var.
iyi erkeklerle ya da kadınlarla neden tanışamıyoruz diyen her bireyin hayatına en kötü ihtimalle iyi bir erkek/kadın girmiştir ;
Ayrıca kimse salt iyilik/kötülükten de ibaret değildir.

Dolayısıyla sorun iyi insanlarla tanışamamak değil,
iyinin de iyisini aramak.
haklı serzeniş. çünkü çok gezmiyorum.
Evet bütün erkekler kadınları kötülemiş. Hanginiz kendinizi doğru düzgün tanıtıyor ki ya da hanginiz kendinizin boktan yönlerini görüyor? Eski sevgilim de kadınlar nerde piç var gider onları sever derdi ama kendisi de yobazdı. Tabi ilk başlarda gayet kibar davranniyordu. Sevgili olmak için sadece apaçi giyinmemis olmak, nargileci olmamak, kârı kız pesinde koşmammis olmak vs şartlarını sağlamak değildir. Insanlar uyumsuz olduğu kişilerle inatla birlikte olmaya çalıştığı sürece bu döngü devam edecek.
iyi gadın değilseniz demek ki?!
Lise doneminde tam bir romantiktim ve begendigim kiza bunu belli eder pesinden kosardim. Mutlu etmeye calisirdim. Elde etmek icin caba harcardim. Pesinden kosup caba harcayinca kizlarda bir iplememeler bir siklememeler... degisik havalara girerdi hanimefendiler.
Sonra sıkıldım tabi bu durumdan umursamamaya basladim. Yani cool gorunmek icin falan degil. Sevgilim olup olmamasi durumu gercekten umurumda degildi. Bunun getirdigi rahatlikla ruzgar tersine esmeye basladi. Lisede yasadigim ilişkisel problemleri tekrar yasamadim.
çünkü derdiniz iyi erkek değil, size iyi gelen erkek. size iyi gelmesi için de karşınızdakini dilediğiniz gibi eğip bükmeye çalışıyorsunuz. kendi oyuncağınızmış gibi. beklediğiniz şeyleri göremediğinizde de onu kötü addedip ağlayıp zırlıyorsunuz. oysa sorun sadece sende. psikolojik sorunları olan o bünyende.
kosuyonuz uzun boylu esmer cocukların pesınden
cagatay kıvanc gıbı erkek hayallerıyle dolanıyonuz
kıcınızıa tekme yıyıncede forumda aglıyonuz
cevrenızde sıze deger veren sızı mutlu edebılcek sevgısını sonuna kadar hıssedebılcen bınlerce erkek vardır ama sen nefsani duygularının kurbanı olup göz zevkıne guzel gelenı secmeyı tercıh edıyorsun egerkı bu duyguların sende ağır basıyorsa gelıpte ben ben sevgı ask ıstıyorum palavrasını sıkma bunları ısteseydın karsındakı erkegın baska ozellıklerıyle ılgılenırdın su sanal dunyayı ıyı avutma mekanı bellemıssınız kendınıze her turlu naneyı yıyen dısarda sanalda melek kesılıyor bız yemıyoruz sız yedımızı sanıyorsunuz bayanlar bunu bılın.
Biz erkekler çoğumuz genetik olarak şerefsiz kendini kayıran kaba görgüsüz hırboyuz çünkü.