bugün

kıvırcık saçlı kızlara verilen isimdir.
1957 yapımı, siyah beyaz türk filmi. yönetmen ural ozon, oyuncular nevin aypar, ali ekdal, ahmet tarık tekçe, kemal kan.
tüylerin ürpermesine neden olan bağyan kişisi ismidir. pek bir tatlıdır, hoştur. yenilir, yutulur. *
benimle birlikte büyüyen..

çocukken bisikletten düşüp ağlamaya başladığımda " n'olur ağlama,içimi acıtıyosun" dediğinde hiçbir şey anlayamamıştım.benim dizlerim kan içinde,dudağım patlamış,kafamda hala izini taşıdığım koca bir yarık,acımdan ölüyorum,senin nasıl için acırdı ki,canı yanan bendim.

anladım sonra..öyle bi gün geldi ki,ben bisikletten düştüğümde senin neden canın yandı anladım.ben o gün pek çok şeyi anladım.işte o gün de benim canım yandı.ağlama,dayanamıyorum diyemedim sana.hiç ağlamadın çünkü.öyleydin sen..sen mükemmeldin,benim hiçbir zaman olamadığım,olamayacağımdın.

sen elleri güzel,bembeyaz bir pamuktun.kocaman kara gözlerin,dalgalı saçların ve bembeyaz teninle benim en çok beğendiğimdin.

sen,yanına suratım asık geldiğimde, "biri bişey mi dedi" diyebilecek kadar iyi tanıyordun beni,benim hassasiyetimi..zaten senden başka da kimse bu kadar tanıyamadı beni.

hala en değerlimsin.

çok ayrısın,çok başkasın..sana derinden bağlıyım,bütün kalbimle,hiçbir şeye ve hiç kimseye olmadığım kadar.

sen benim kendi güzel,ismi güzel,elleri güzel annemsin.
bir bayan yazarın nick olarak kullanması muhtemeldir. şimdiden hoşgelmiş.
okan bayülgen'in disco kralı programında bulgaristan'ın başkentini bilemeyen ve bunu ekranda göründüğü kadarı ile umursamayan, gazeteci ruhat mengi'nin şarkıcımsı kızının adı.
naz yapan anlamındaki kelime.
kadın ismi.

ismin insan karakterime etkisini göz önüne alırsak, nazlı isimli kadınlar genelde nazlı olur.
kadın özelliği olduğunda kıvamı doğru tutuldukça tatlı bir durum.

naz yaptırmayan erkeğe zaten direkt öküz diyorum!
Kız çocuklarına koyulan isimlerden biri. Ayrıca direk yüzüme karşı ne kadar nazlısın diye söylendiği çok olmuştur.

Evet bazen abartıyorum .
böyle bir $arkıcı varmı$. albüm kağanın fotoğrafı bu: http://thumbnails110.imag...35935/490d72359349688.jpg

ilk ba$ta $arkıda allah kelimesi geçiyor. ölümden bahsediyor. hüzün var yani. kapak fotoğrafı ve klibi bu anlamda çok saçma sapan tabiri caize boktan. ses yok ki dım tıslı bilgisayar yapımı $arkı. karı da güzel değil. giymi$ üstüne uzay mekiğini. babasının oğlunu da arkasına almı$ sapkınlığın fotoğrafını çizmi$ler. ölüye saygınız olsun lan bari. babanı da geçtim doğukan mısın ne z.msin.
Yerli otomobil için Bakanın önerdiği marka ismi.
denizli'de sıkça bulunabilen, kaynağı nazilli'de olan bir su markası.
büşra kübra nazlı üçlüsünün üçüncü üyesi.
(bkz: kübra)
komik bir isim. kedi köpek ismi gibi şanslı, süslü, nazlı... koymayın bunu çoluğunuza çocuğunuza.
+ kel ! al! son ayak nazlı.
- şiki şiki nazlı. ayni ayni nazlı.
(bkz: atla gel şaban)
kübra'nın en yakın arkadaşı.
halihazırda yaşlı teyze ismi.
şirin bir kız ismi.
hem kız ismi hem de sıfat olabilen kelime.
etkileyici bir kız ismi.
beni çok etkileyen kız. o kadar etkilendim ki nazlı ismini her duyduğumda mutlu olur, heyecanlanırım.
denizli'de ve aydın'da sıkça bulunabilen, kaynağı nazilli'de olan bir su markası.

görsel
görsel
etkileyici bir isim.
kız ismi olmanın dışında aynı zamanda bir sıfat olan bu nedenle şarkılarda da sıkça geçen kelime.

(bkz: özel isim dışında da kullanılan kız isimleri)