bugün

Şarkıları 90'larda parlayan pek çok kişi gibi 2000 öncesi ve sonrası gibi ikiye ayrılabilir. 2000 sonrası piyasa müzik yapmaya başladı.Bir nereye gidiyorsun şarkısı çıksa da gitme kal bu şehirde, bırak seveyim rahat edeyim, erkekler de yanar gibi şarkılar çıkmadı.
16 ağustosta ayvalık açık hava tiyatrosunda çok güzel bir konser verdi. tatilimin ilk günü olmasına rağmen başka bir beldeden oraya koşa koşa gidip dinledim ve mest oldum. yıllardır istanbulda konser yapmıyor ve ege kıyılarında sırayla yaptığı bu konserlere denk gelemeseydim çok üzülürdüm. gidelim buralardan, nereye böyle, canım, bir umut işte, beni hatırla, seni bugün görmem lazım, hokka, otomobil, güya, beni bu koca şehirde yalnız bırakma, bez bebek, hay hay ve konser turuna adını veren hadi o zaman şarkılarını söyledi. o bile kendi şarkılarının sözlerini unutup yerlerini karıştırdı ama ben onu o kadar dinlemişim ki kendisinden daha iyi biliyorum sözlerini. hadi o zamanı söylerken tarkanın taklidini yaparak ayrıca kopardı ve en son kalbimizden öperek sahneden ayrıldı. bir kez daha magazine bulaşmadan, ona buna laf atmadan milyonları kendine hayran bırakan bir sanatçı nasıl olunur ve yıllarca aynı kalitede şarkılar nasıl üretilir müşahade etmiş olduk.
dünyanın bütün şarkılarını dinlerken aksattığımız, unuttuğumuz kadın.

ele aldım geçmişini. anlamadan, dinlemeden son sözünü söylemeden bitirmek yok şarkılarını.
https://www.youtube.com/w...p;list=PL5CE8EF05DA3772FF
geceler kara tren adli sarkisi ile ebemizi siken guzel sanatci.

Iyi ki dogdun.

Edit: komple göc albumu diyim ben... geceler kara tren az geldi.
"Dillere düşeceğiz seninle, 
ille de biz düşecek. 
Taze bahar dalları gibi 
Çiçeklenecek. 
Tadım tuzum olacaksın benim, 
Tadım tuzum olacak. 
Yatağıma gireceksin benim, 
ille de sen yatacak. 

Seni, seni, en çok seni 
Bir tek seni severim hani. 

Kör olayım yar...."

sozlerine sahip sarkisiyla beni kendisine asik etmis aykiri popcu.
"Kahrolsun bazı şeyler, bi kokun bile yeter bana." diyerek yürekleri parçalamıştır. Ne mükemmel bir ses ya.
beste ve yorumlarıyla, eşsiz bir sanatcidir.
Anlatamayacağım kadar özel ve güzel şarkılara sahip insan, muhteşem ses. Ruh halimi, çektiklerimi, hissettiklerimi muhteşem bi şekilde anlatmıştır. Çok seviyorum kendisini, varolsun.
"gidelim buralardan, dayanamıyorum" anlarının şarkıcısı.
şarkılarına ve sesine bayıldıgım sanatçı.
demir leblebi şarkısıyla yürek acıtan şarkıcı.
Dinlerken fazla sevgiden gözlerimin dolduğu ve yine aynı sebepten alnıma portresini yaptırayım dediğim prenses.
Hayatın ona onun hayata soktugu kadın. Hayatla derdi, kendiyle zoru olan kadın. Bu kadar hassas olmasa bu kadar cıldıramayacaklardan.
şımarık kadın temalı şarkılar yapan sanatçı bence kendiside şımarık.
Son albümündeki aşkitom isimli şarkısında geçen: Canısı, aşkısı gibi saçma sapan sözlerle basit bir şarkı yaparak müzik kariyerini, karizmasını zedelemiş sanatçıdır.
seda sayan'ın geniş basenlisi, daha bir karga seslisi.
Kendisine bi elbise almak istiyorum uzun zamandır.

Kadin poset olsa giyinecek parası mı yok anlamiyorum ki

Biri suna tarz olmadığını soylesin.
90'lı yıllardan sonra düzene uyup şopar olmayı tercih etmiştir.
güz yaprakları düştü gazeller oldu.
ayaklarında bir sıkıntı olduğunu düşündüğüm sanatçı.

hep oturuyor.

görsel
görsel
görsel
akıllı kadın. bağımlısı olduğu sigaradan yola çıkıp gündemi şöyle yorumlamış;

''madem ki ömür saçlarım gibi uzamıyor, öleceksek sigaradan ölelim, kirli bir siyaset yüzünden ölmeyelim. sağım, solum, önüm, arkam ölüm...''
(bkz: bir hadise var)
(bkz: beni hatırla)
(bkz: gitme kal bu şehirde) Gibi muhteşem şarkıların sahibidir. Böyle değerli şarkılardan sonra (bkz: aşkitom) gibi ilkokul şarkısı yaparak eski yaratıcılığını yitirdiğini gösteren şarkıcıdır.
seviyorum bu kadını, sesini, şarkılarını, tavrını.

(bkz: dillere düşeceğiz seninle)

https://www.youtube.com/watch?v=YOLUOnmZVBM
kız kardeşinin kocası ile yatan koca yürekli kadın. seni de unutmadık.
Birazcik ruh hastasi, boyle bi ani cok sinirli gibi ardindan aglayip sonra goz yasi esliginde gulen birine benziyor, cok dalgali bi hayati olmus belliki. Hayatinin tam rayinda oldugunu sanmiyorim. Mutlu gozukmeye calisan biri.