bugün

Ülkede kadınların %30u belki tecavüz veya taciz mağduru oluyor. Halen sadece kadındaki bel altına yüklemeyin bu kavramı, lan bare o magdurlara biraz olsun saygınız olsun, nitekim size göre sucsuz şekilde bekaretini kaybetmiş kadınlar bile namussuz oluyor. O travma dan zor cıkan kadın bide toplumdan yaftayı yiyor, yardım alacağına. en azından biz şehirde yaşayanlar bu köy zihniyetini biraz önlemesi lazım. (Tabi ahlakımızıda tamamen kaybetmemek lazım o ayrı konu). Sözüm burdaki bazı dangalaklara .
Herkesin kendini ilgilendirir.
sezen aksunun güzel bir parçası.

aynı zamanda onur haysiyet dürüstlük gibi anlamlara sahip bir kavram.
Ahlak ve vicdan gibi tanımı zor, kişinin içinde bulduğu kavram.
izmir sınırları içinde herhangi bir anlamı olmayan kelime.
Sadece kadın has olmayan durumdur, yoksa Hz. Yusuf neden sakınıyordu ki ? diye düşünüyor insan.
şöyle bir örnek verim, benim mahallede komşu kızların yemedigi halt yoktu. Ama ben ve mahalledeki diger erkekler hic bir zaman bu komşulara gidip senin kızların ne halt yiyor demezdik, La onu bırak komşularla düşman olsak yine bu kadar bel altı şey söylemezdik. Ha tabi halen böyle dedikoducu o cocuklar var orda burda, ama onlarında cogu sanırım bellasını öyle böyle buluyor, yada eni sonunda dedikoducu karılara benziyor. Yani namusu sadece bacak arasına indirgesen bile sanırım yine tonla evlilik öncesi yada evlilik dışı seks yapan millet olacak, sadece daha gizli olacak buda hep daha iyi mi bilmiyorum. Yani namus (varsa)dürüstlüktedir
beyinde değildir.

beyinde ısrar edenler getirsin beyinlerine sokayım.
yandaşların ve desteklediklerinin sahip olmadıkları haslettir.
Verdigin sozu tutmaktir.
ona buna meze olmamaktan tutunda komşuluk haklarına karı koca haklarına kadar varan kapsayıcı ve koruyucu bir kalkandır .

he bunu nasıl anlar bazıları birisi gelir eşlerine kızlarına bişey yapar o zaman anlarlar . siz bakmayın anlamazlıktan geldiklerine aslında namusu namussuzlarda çok iyi bilirler .

fakat namussuz oldukları için saklarlar .
Namus basliginda konusulan seydir.

X nedir, y nedir diye acilan basliklar formata aykiridir.

Ama suc sizde degil moderasyonda.
cehapelilerde olmayandır . üst komşu çocukları bilmez
Namus iffet sahibi olmaktır.
Namus sadece bacak arasında değildir. Kendine "Bakire" diyen bir kız hiç bir erkekle hiç bir şekilde cinsel girişiminde bulunmamalıdır. Ne anal seks ne oral seks ne de sürtünme.
Aksi takdirde ruhu orospu kendisi bakire olur.

Tabi ki bazı kızlarımız bir seferlik cinsellik yaşıyorlar sevdiği adamla.
Sonradan pişman oluyorsa ve bir daha bunu yapmamaya karar veriyorsa o kız benim gözümde kim ne derse desin hala namusludur.
Artık namussuzluk yapmayana namussuz deniyor gerci hep öyleydi belkide.
islam toplumlarında sadece erkeğin namusu vardır. asri toplumlarda ise namus değil onur vardır.
namus, güzelliğin sadakasıdır.
hz ali (ra).
aziz milletimizin en önem verdiği değerlerden birisidir. namusluyuz hamdolsun.
"Namus" insana ait bir kavramdır. Kadını erkeği fark etmez!
ülkemiz de anlamını yitiren kavramdır ortalık namussuz dolu.
bir gülşen şarkısıdır efendim.
anlamsızdır. uğruna cinayet falan işletir. garip kafalar bunlar.
Kadın düşmanlarının oyuncağıdır.
bu coğrafyanın şüphesiz en tehlikeli kelimelisidir.
Kadına değil insana ait bir kavram. Karıştırmayalım.