bugün

Kolayı var. Teyemmüm ve parmak çizgileri. Namaz kılmama bahanesi olamaz.
su yoksa teyemmüm var, müslümanlar için yeryüzünün her yeri mescid, tespih yoksa parmaklarınla sayarsın, takke olmasa da olur, "evinizi kabre çevirmeyin, evde de namaz kılın!" (buhari)
savaş esnasında bile namaz kılınır, peygamberimiz ve sahabeler en güzel örneğidir.

--spoiler--
hani her yer cami doluydu vay adamlara bak şimdi de camiye gidecek dolmuş parası bulamadılar! niyetiniz belli adamım hiç kusura bakma!
--spoiler--

namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmazmış!!!
(bkz: camiye gitmek için dolmuş parası olmaması)

yok anasının gözüdür. avrupa'dan asya'ya geçmesine gerek yoktur. her semtte küçükte olsa bir cami mevcuttur.
abdest almak bedava,kıbleye yönelmek bedava ama namaz kılmanın vereceği mutluluk paha biçilemez**efendim birincisi;namaz kılmak için nasıl bir maddi olanağa sahip olmak gerek camiiler bedava ikincisi; iki ibadet maddi olanak getirir o da hac vazifesi ve zekat vermek ki o da durumu iyi olan müslümanlar için geçerlidir buradan anlaşıldığı gibi yalnış bir önermedir.
bir versiyon değişiğide vardır. namaz kılaya beyin gücü yetmeyen insan.
(bkz: başlığı açan insan)
Ne alakası var sadece mesele su ise gitsin camide abdest alsın.
(bkz: ne boktan başlık lan bu)
camide sular bedava olduğu için su parasını bahane edemez.
dolmuşla camiye giden insanların olduğunu gösteren insan.
namazla maddiyat arasında bir ilişki kurulması ise zaten yeni bir yaşa sokmuştur beni.
(bkz: yav he he)

denir ki maddi olarak zor olan cennete gitmek değil, cehenneme gitmektir. bakın içki parayla, kumar parayla, zina parayla...
Abdest alacak su parası olmayan insandır.
garibandır.
Mazeret göt gibidir. Herkeste bi tane bulunur. Denilmesi gereken insan tipidir.
küfrü hakeden insandır. en salak bahaneyi üretmiş insandır o. o var ya o yaşamaması gerekli olan insandır.
arvet yerini örtecek donu yoksa fakirdir. Bahane bunlar.
akp camilere girişi paralı hale getirirse bahanesi olacak insandır.
güzel bir bahane bulmuşsun kendine takdir ettim.
bahaneci, pısırık, içine kapanık, asosyal insandır. akabinde neye gücün yetmiyor amk. hemşerim dediğim insanımsıdır.
namazın maddi güçle ilgisi yoktur.
namaz bedenle yapılan bir ibadettir.
Başlıkta anlatım bozukluğu vardır.

ibadetler Üç kısma ayrılır:
1 - Bedenle yapılan ibâdetler: Namaz, oruç gibi ibâdetlerdir.
2 - Malla yapılan ibâdetler: Zekât, fitre ve benzeri ibâdetler.
3 - Hem beden, hem de malla yapılan ibâdetler: Hac gibi.
http://www.sorularlaislam...et-kac-kisma-ayrilir.html
doğru değildir çünkü suyun olmadığı yerde teyemmüm vardır. doğru değildir çünkü hasta olan bir insan gözleriyle dahi kılabilir. doğru değildir çünkü namaz ağır bir ibadet değildir. Allah kolaylaştırmıştır, zorlaştıran bizleriz.
Maddi olarak en ucuz ibadetlerden biri namazdir.
namaz kılmak için maddi güç gerekmiyor.