bugün

uyuşturucudur.müzik dinlerken beyin dopamin hormonu salgılar.dopamin zevk alma hissini tetikleyen bir hormondur.
dopaminin ne derece etki edeceğini müziğin şiddeti, ruh haliniz belirler.

bu yüzden bazı insanlar 'kulaklığım yoksa ölürüm ' sendromu yaşıyor.
ruhun gıdası, kafa dağıtıcı, mod değiştirici olmasını geçtim, insanların arasında iletişim kurucu bir gücü var. şimdiye kadar hiç kimseye açmadığım kadar kendimi açmama neden olmasının yanı sıra, ruh ikizimi bulmamı sağladı. çok garip, biriyle müzik muhabbeti yapıyorsun ve sanki yıllardır tanıyorsun o kişiyi. ben şimdiye kadar böyle hissetmedim, en yakın arkadaşlarıma bile kendimi bu kadar çabuk açmadım. daha çok müzik konuşalım, mor ve ötesi muhabbeti döndürelim ister hale geliyor insan. daha üzerinde konuşacak yüzlerce şarkı, onlarca grup varken, bir bakıyorsun içini dökmeye başlamışsın. bizi müzik birleştirdi, kafa yapılarımızı çözmemizi sağladı. umarım hep müzik aramızda yapıcı güç olur. sanki doğumda kaybettiğim kız kardeşimi bulmuş gibi içim kıpır kıpır.
Yaşam kaynağı.
Dinlenir.
Kaçış yolu , kurtuluş ,huzur gibi anlar içermektedir benim icin.
çok yalnızsanız, en azından öyle hissediyorsanız, bir elektro ve amfi alarak çalmaya başlayabilirsiniz. bu durum bir çok sorunu ve derdi çözecek ve hayata olumlu bakmaya çalışacaksınız. çalamam diyen ben dahi bu durumdan muzdarip bir şekilde başlayıp, ufak sololar atıyorum. önerimdir, ibanez iyidir.
Zaman makinası bi nevi.
(bkz: enjoy the silence of men)

bu sözdeki gibi bana hep insanların sessizliği gibi gelmiştir.
devamlı dinlemek zorunda olduğumuz şeysi. her yerde çalan şeysi.
hayat kelimesinin eş anlamlısıdır.
Olmazsa olmaz,

belki hayatımda gerçekten sevdiğim tek şey.
ihtiyaçtır.

akşam saatlerinde kafanı dinlemek için blues açarak kendimizi keyiflendirmezsek olmaz.
daha cok uretim, beste ve soz yazarligi kismiyla ilgilendigim hayatimin olmazsa olmazi.
Bedenimizin gıdası neyse, mizikte ruhumuz gidalarindandir.
sinema ile beraber popüler kültürde en az zarar gören sanat dalıdır. en fazla zarar göreni tiyatrodur ki artık kalmamıştır.
matematik bilimine en yakın sanat alanıdır müzik.
dinlemenin kanıtlanmış faydaları;

http://www.sabah.com.tr/f...ydalari?tc=10&page=01
https://onedio.com/haber/...s-zimmer-besteleri-905996
ruhun gıdası olduğu kadar aynı zamanda gönül yarası deşen ritimler ve dalgalar topluluğu.
insanı rahatlatandır sakinleştirir duygulandırır ağlatır çeşitli duygular yaratır insanda güzeldir müzik.
yaşamın en güzel tasviri.
gerçekten ruhun gıdası. moralim bozuk olunca kulaklığımı taktım mı keyfim yerine geliyor. ama şurası önemli her müzik ruhun gıdası değil, benim sevdiklerim benim playlistim.
nefes aldırır. bazen dinlediğin her melodi ruhunda bir iz bırakır sonra slow motion terk edilme, hüzün dolu anlarında hayatının fon müziği olarak girer. bir insanı kendi içinde rüyalara götürebilecek tek şey müzik. böyle durup durup hakkında methiyeler dizebileceğim şey. hiçbir şey düşünmeden ruhunu açıp bırakmak gerek bazen. bu da o parçalardan biri : https://www.youtube.com/watch?v=NWUMV_IEc7Q
insanoğlunun bulduğu en güzel şey.
Allah'ın o kadar dert, hüzün, keder verdik başa çıkabilecekleri bir şeylerde verelim deyip bize verdiği bir ilaçtır. Bazen bu ilaçlar ilaçtan çıkıp bağımlılıkta yapıyor ya gerçi.
hayattır evet insanlar hayat gibi bunda da duymak istediklerini dinler.. duyar..