bugün

2-3 fatura ödenmeyince mühürlenen ve kablolarından birisi çıkarılan eski model elektrik saatinin açıktaki kablosunu yerine takarak gerçekleştirilen kanun dışı olay. tavsiye edilmez, çarpılırsınız.
küçükken annem yapmıştı. elektrikler kesilince hiç beklemediğim şekilde tamirci kesildi. çocuklarım ders çalışamıyor diye duramadı yerinde. bi baktım içinden bir elektrik ustası çıkmış. gitti açtı elektriği. sonra normal ev hanımı kimliğine geri döndü. hala kahramandır gözümde.
Az once yaptigimdir.

Elim ayagim titriyor sozluk yardim edin.
borcunu öde bi şey olmaz.
Sıkıntı yok, genelde açma kapama bedeli almak için derhal kestikleri için borcunu ödediğin anda mühürü sana bile kırdırıyorlar. Sonuçta sayaç çalışıyor. Bir üç kağıt söz konusu değil. Açma kapama bedeli hariç.
Yaptığım eylemdir.
işten geldiğimde elektriklerin kesildiğini ve borcumu ödemeyi unuttuğumu fark ettim.
Adam eve gelen kabloyu sökmüş, klemensin bulunduğu yeride kabloyu takmasınlar diye, şeffaf kutu gibi bir şeyle kapatıp mühürlemiş.
Mühür telini çevirdim. Tel kopmadı. Telin bağlı olduğu civata yerinden çıkınca kutu yerinden çıkmış oldu. Kabloyu yerine taktım.

ertesi günü borcumu ödedim. Adamlar gelmiş birde kağıt bırakmış elektrik açılmıştır diye. Kabloları ben taktım açma bedelide bana girdi ama hiç olmazsa elektriksiz kalmadım. Herhangi bir ceza yazmamışlar.