bugün

sağlıkla birleşince daha da güzeldir.
(bkz: doğum gününde yağmur yağması)
son katına çıkınca mutsuzluk denizinin çok net görünebildiği bir apartman.
avrupa konseyi tarafından insan hakları ödülü'ne layık görülen film...
illüzyon, bir kaç sihirli sözcüğe bağlı olan, pamuk ipliği ile hani...
sigirlara göre olan bir şey olmakla beraber nedense insanlarin haldir huldur aradiği zimbirti. ahanda size onun anti tezi:

(#1079759)
44. altın portakal film festivalinde 5 dalda ödüle sahip olmuştur. özgü namal en iyi kadın oyuncu, murat han en iyi erkek oyuncu ve zülfü livaneli en iyi film müziği dalındaki ödüllere sahip olmuşlardır.
yağmurun altında futbol oynarken bardaktan boşanırcasına yağan rahmete inat hayvan gibi terlemektir. kemik sesleri kulakları tahriş ederken testesteronun damarlardan yayılışını vucudun her zerresinde hissetmektir. tabi ki sonra da maçı kazanmak ve maçtan sonra soyunma odasında 2 tane hatunla deliler gibi sevişmektir.

(bkz: evet az önce maç yaptım)

(bkz: hikayenin hatunlu kısmı tamamen farazidir)
altın portakalları topladıktan sonra tekrar vizyona girmiş filmdir.
gecenin dördünde, evinde aşık olduğun insanla beraber sigara içmek için pencerenin önüne gittiğinde dışarıdaki buz gibi havayı sizden uzak tutan buharlaşmış camları görüp gülümsemek ve camda parmak izlerinizi bırakmak.
ço k ayıp bir şey..
guy de maupassant'ın harika eseridir..öyküdür..
müstakbel kocanızın evinde film izlemek için sarılmış uzanırken, uyuklamaya başlayınca televizyonu kapatıp son bir sigara içmek için camın önünde sarmaş dolaş oturduğunuzda dışarının buz gibi ve yağmurlu olduğunu görüp erkeğinizin gözlerindeki sıcaklık ve buğulu cama titanikteki camı hatırlayarak adınızı yazmak.
müjdeler olsun, dvd si çıkmış film.
bana göre süt, ona göre çikolata ..
hikayeyi ve kişileri tam olarak kavramak ve anlamak için kesinlikle kitabı okunması gereken filmdir. bazı yerlerde hikayenin dışına da çıkılmıştır. filmi izleyenlerin kesinlikle kitabını okumaları gerekiyor , yoksa hikaye böyle çok basit gelebilir.
içinde hem yenilikler barındırıyor hem de klasik türk filmi görüntüsünü veriyor.güzel mesajlar vermiş lakin bunların bir kısmını anlayabilmek gerçekten zor, eğer benim gibi madem mesaj vermeye çalışıyorsun bari şöyle herkesin anlayacağı bir dilden ver diyorsanız beğenmeyebilirsiniz.olması gerektiği gibi kitaptan fazla kesintiler yapılmış bu sebeble bazı sahneler veya durumlar kafanıza yatmayabilir.yine de bir amacı olduğu için güzeldir ve izlenmesi gerekir.
kimine göre bir yudum su kimine göre koca bir dünya olan göreceli kavram.
bir zulfu livaneli eseri.kitabindan mi daha cok etkilendim filminden mi bilemiyorum.ikisinide ayri ayri cok sevdim.
kimine göre çölün ortasında tam ulaşınca kaybolan, sürekli daha ileride daha ileride olan bir serap
kimine göre de burnunun ucunda ne varsa o, avcunun içindeki..
bulduguma inandigim sürece benim olan.
filmi de kitabı kadar güzel olan zülfü livaneli eseri.
izlediğim en güzel türk filmi, özellikle cemal karakteri muhteşem oynuyor..
tam bir tanımı olmayan, tasvir etmenin imkansız olduğu, sadece hissettiğinizde nasıl bir şey olduğunu anladığınız fakat bu durumdan çıkar çıkmaz anlamını tekrar anlamamaya başladığınız kavramdır. çocukların absürd davranışlarında görülebilir belki en çok, ya da gözyaşlarında. sürekli olarak aranan fakat bulunamayan bir şey, ama amaç zaten aramak, belki de bulduğun anda önemini yitirmesinden ötürü her şeyin. ama tanımı gereği mutluluğun (mutlak mutluluğun) asla bulunduğunda önemini kaybeden bir şey olmaması gerekir.
şu dünya için mutluluk kesik kesiktir, sürekliliği yoktur, anlara yayılmıştır. ya da belki mutluluk diye bir şey yok. lanet olsun vesselam..
film müzikleri ile olsun nuri bilge ceylan misali manzaralı kareleri ile ve mükemmel kadrosu ile olsun ama herşeyden öte "oyunculuk"ları ile mükemmel bir türk filmi. kimse spoiler okumasın ve yapmasın(aslında spoil etmesin olacak) herkes izlesin. hande ataizi ile kamera karşısına geçme hatasında dolayı kesin pişmanlık duyan talat bulut bu film ile derin bir oh çekmiştir belliki. özgü namal zaten master olma yolunda ve yeni jönümüz badi murat han da mimikleri ile iyi bir oyunculuk sergilemiştir. abdullah oğuz a ve zülfü livaneli ye selam olsun.