bugün

yolda yürürken karşıdan ağır ağır gelen bir kaplumbağa ile karşılaşmaktır.
avuç içi kadar yeter.
Huzur'un kısa ve coşkulu hali. Yani bir "huzur" değil.
bitti sanılan soft paketten son bir sigara daha çıkması.
onunla "mutsuzluğa da var olabileceğiniz" birinin olmasıdır. salt var olsa yeterdir.
2007 yapımı bir abdullah oğuz filmi.

töre üzerine kurulu, ağır acıtasyon içerir. ağlatır.
hep birine endekslenen şey. öyle ki birinin mesajıyla, birinin gülümsemesiyle, birinin hedesiyle birinin hödösüyle mutlu olur olduk.
tırnak yemeğe sebep bulamamaktır.
Umursamamak. Hak diliyle siklememek. Bir başka deyişle;
-Rıfat abi koy göte laa
mutluluk o andır. yaşanır, biter, tekrar başlar. arada bir sürü mutsuzluklar yaşansa da gene geri gelir mutluluk. ama nedense ilerde mutluluklar dolu dolu hatırlanmaz. mutsuzluklar ise aynen hatırlanır.
akasya durağı ve arka sokaklar dizilerinin peş peşe yayınlanmasıdır.

görsel
zülfü livaneli romanı. bir türkiye gerçeği, bir türkiye özeeti.
abdullah oğuz'un yönetmenliğini yaptığı filmdir de. imdb puanı 7,5. kim uğraşacak kitapla falan diyen olursa film de izlenir. parça parça bir şeyler görebilirsiniz ama romanın verdiği tadı asla bulamaz insan.
görsel

görsel
''Mutluluk ele geçirilecek bir şey değil. Ya elde edilmeden önce düşünülen bir amaç ya da elden kaçırıldıktan sonra anlatılan bir hikayedir.''
en büyük ütopyadır. aslında yoktur. ama kim akıl ettiyse takdire layık!

inancımız nasıl tam mutlu olacağımıza ya da zamanın bir anında mutlu olduğumuza. her şey mutlu olmak için değil mi hele ki bu zamanda? yemek yemek bile...
bazen yenilen güzel bir yemegin üstüne yakılan sigaradır, bazende özlenen bir sevgiliye doyasıya sarılmak, bazende uzaktaki dostun telefonudur o...her sekilde cıkabilir karsımıza bazen bir cocuk bazen bir eş, bazen bir aile...önemli olan onun sekli değil onun nasıl yakaladıgımızdır onu görebildigimiz yerde yasayabilmemizdir. sıcak bir agustos gecesi yatagınızdan kalkıp kanasıya içtiginiz bir bardak sudur bazen mutluluk bazende yarin gözündeki bir sevdalı bakıs...o her yerdedir her sekildedir, önemli olan beklemek değil görebilmektir...
herkesin tatması gereken duygu.
Zor elde edilip cabuk kaybedilen seydir mutluluk.
güzel şey doğrusu...
hayatımdaki mutluluk çok dengesiz bir şey ;
mutlu olduğumda bir süre sonra bunun geçeceğinin farkında olduğum için mutsuz oluyorum yada olmadan duramıyorum ,
en dibe vurduğumda ise aşırı derecede mutlu oluyorum ..
nedeni nedir bilinmez ama kaybedecek bir şeyi olmayan insanlar her zaman daha mutlu aslında.
hasret kalınandır.
osurmak,osurmak ve bir daha osurmaktır hacı.
Cok masum bir cocugun basini oksarken gozlerinin icine bakarken hissettigim duygudur.
iskender üzeri kaymaklı künefe olabilir.
parça parça mutluluklarım var benim.
hepsini dağıtabileceğim.
ve ben de dağıtılmak için bekleyen.

ama henüz bir eşyam çalınmadı.
sokak ortasında dayak yemedim hiç.
başkasına etmediğim gibi yemedim de küfürü.

güzel baktım sanki. ya da gerçekten her şey güzeldi.
ve kim bilir belki de bana denk gelmedi hayatın kötü ihtimalleri.
aslında mesele kirli gözüken camı silip
gerçekleri en güzel haliyle görebilmekteydi.

çirkinlere rağmen.