bugün

güvenebileceğin gerçek dostlar bul, spor yap, müziği sev, sürekli yeni yerler keşfet ve sevdiğin işi yap.
ciddili entry giresim geldi. şimdi efenim mutluluk beklenti ile alakalı bir durumdur. 1 dağ altının var ve sen 1 dağ daha niye yok diye beklentiye girersen mutsuz olursun.

yani elinizdekiler mutluluk sebebidir aslında. tabi bu ileriye dönük hedefleriniz olmasın demek değil. hedefleriniz olsun ama tutarlı hedefler olsun. yoksa 2018 den beklentiniz dünya barışı ise zor iş. tutarlı ayakları yere basan bir hedef daha iyidir. mutsuz olmazsınız.
Kendiniz olursanız.
Mersinin mut ilçesinde doğarak mutlu olunur. Lanet esprilerim.
Aksi mümkün değildir. Şu zamanda harbiden mutlu olabiliyonuz mu la.
Mutlulugun formulu cok acik.

Bir sen bir ben bir de bebek.
yalnızken (bkz: nerede çokluk orada bokluk).
mutluluk standartlarınızı düşüreceksiniz.
Anı yaşayarak. Ama bize nedense hep geleceği planlama öğretilir çocukluğumuzdan beri. Küçükken giysi alınacağı zaman biraz büyük alınır ki seneye de giyilsin. Bu bir plandır. Bunun yanı sıra bir ümittir ,seneye kadar yaşayacağına dair. Niçin şimdiyi yaşayıp mutlu olmak yerine geleceği düşünüp endişelenmek zorunda olalım ki. Bazen filmlerde insanlar kanser olduğunda hayatı günü gününe yaşamaya başlıyor. Ben hep özenirim o film karakterlerine.bir tek ben mi bu şekilde düşünüyorum bilmiyorum ama bir yanım anı yaşa derken diğeri geleceğini de düşün biraz diyor. Kendimle kavga ediyorum. Ve bu beni mutsuz yapıyor. Sadece anı yaşasak başımıza bir hastalık vb. Gelmek zorunda olmadan. Sadece bugünü yaşasam, çünkü bunu düşünmek bile beni mutlu ediyor.
Saat sabah 04:41 itibariyle uyuduğun zaman.
(bkz: nasıl mutlu olunur)
kişiden kişiye göre değişir de ben bugün sözlükte açılan gayet ilgi çeken ve o entrylerin altına yazılan gayet mantıklı entryler gördükten sonra bayağı bir mutlu oldum. teşekkürler.
saçma sapan bir başlık..
(bkz: nasıl mutlu olunur)
Mutluluğu düşünmezsen mutlu oluyorsun çok salakça ama öyle heh nadir yaptım ama bu bir gerçek.
(bkz: simya)
(bkz: altın yapma formulü)
çok basit,başarılı olunarak.ilk önce beğenirsin sonra amaçlarsın çalışmaya başlarsın ve başarırsın.

(bkz: en ucuz mutluluk)
Her üzen kişiye okkalı siktir çekerek.
mutlu olunmaz mutlu doğulur. yani kaderde ne varsa onu yaşarız kardeeş.
Zengin olmakla değil hayatı zengin yaşamakla mutlu olunur.
kendinizi sevin gerisini af edersiniz s..tir edin.
Hiç bir kimseyi,
Hiç bir şeyi,
Hiç bir durumu s.klemeyeceksin.

Sonuç: dünyanın en mutlu insanı.

Beklenti yoksa hayal kırıklığı ve üzüntüde yoktur. Bu yüzdendir kendi Oluruyla gelişen durumların daha uzun ömürlü olması.
rad/28: Onlar ki inanırlar ve kalpleri ALLAH'ı anmakla huzur bulur. Bilesiniz ki, kalpler ALLAH'ı anmakla yatışır.
Mutluluga engel olan 4 şeyi yazmıştım şimdi ise başariya engel olan 4 şeyi yazıcam.

Başarının önündeki en önemli 4 engel;

Her şeyi ben yaparım
Yarın yaparım
Mutlaka kolay yolu olmalı
Ben herşeyi bilirim

Not:alıntı
Beyin ölümü ile.
Mesela ben bu başlığı nasıl mutlu olunur diye duzeltince bile mutlu oluyorum.
Önemli olan mutlu olmak için bir sebep aramamak.
Kimseden bir şey beklemeyerek.
öncelikle mutsuz olmaktan vazgeçerek. mutsuz olmaktan vazgeçince bi nötr durumu oluyor ondan sonra da mutlu olmak kolaylaşıyor.