bugün

Kendisinin 1932'de yazdığı şiirin son iki mısrası şiarımızıdır!

"Yırtılsın gözlerdeki gafletten perde,
Dünya o zaman görecek hakikat nerede"
bu milleti dipsiz karanlığından çıkarıp aydınlık yoluna sokmuş paşamız ama insanlar karanlığa geri koşuyor.
6 saat sonra kabrine gideceğim büyük önder.
Adına bu ülkeyi koruyacağımız ulu lider

Mekanı cennet olsun.
topraklarimizin şerefi,kalbimizin son başbuğu güzel insan.
balkan dönmelerinin (bkz: sabetay) iki numaralı atası.

dere kenarında babafingoyu bekler gibi izmir kıyılarında bu vatandaşı bekliyorlar. daha da çok beklerler...
islam ülkelerinin içerisinde bulunduğu çıkmaz ve gelişmiş dünya ülkelerinden her konuda gerilerde kalmasınıda düşününce, kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır çünkü hiç birşey yapmadıysa en azından bizlere seçenek sundu.
Ülkenin şuanki durumunu dikkatle izleyince ; Bu adamı dahada çok seviyorum <3
adamın dibi dibi.
Parlak ve ileri görüşü ile çağın ötesini görmüş beyefendi lider. Evet.
sevmeyeni ne severim ne saygı duyayarım. işim olmaz. kimse kusura bakmasın.
En mükemmel detaylardan.
herşeyim. ölsem de yanına gitsem.
gök gözlüm.
altın saçlım.
bir insan hiç görmeden sever mi?
severmiş.

ilk aşkım.
adını ilk öğrendiğimden beri aşık olduğum.

sevmeyenle, saymayanla işim olmaz.
allahın türk milletine en güzel lütfu.
Dünyanın gerçek bir deha olarak nitelendirdiği liderdir. Öyle dünya lideri diye lanse edilen adamlar gibi sözde dünya lideri değildir. Büyük ülkelerin gerçek manada saygı duyduğu ve çekindiği liderdir. Çok da bir şey yazmak istemiyorum kendisini günümüz şahsiyetleri ile kıyaslamaya sokanlar olmuş, cevap verme gereği bile duymuyorum. Halkı bölmeyi amaç edinmemiştir hiçbir zaman. Kutuplaştırmaya da gitmemiştir. Bu yüzden günümüzde kendini siyasetçi olarak addedenlerle kesin çizgilerle ayrılır. Kendi milletine "çapulcular" gibi sözler yerine " Yüce Türk milleti " diyerek seslenmiştir. Milleti aşağılayarak lider olunmaz. A kesimi B kesime düşman ederek de lider olunmaz. Lider dediğin şahsiyet, milletini tek vücut olarak gören adamdır. Hülasa Mustafa Kemal Atatürk büyük bir deha, başarılı bir komutan ve iyi bir siyasetçiydi.
Bir insan düşün tüm ömrünü bir millet için adayan onlara özgürlüğü armağan eden öldükten yıllar sonranın gençlerinin bile kalbinin en özel köşesine oturabilen,yıllar sonra insanları saygı duruşuna kaldırabilen, bir adam düşün mavi gözleriyle bir nesli kendisine aşık eden. Bir lider düşün ölümünden yıllar sonra bile insanları ona düşman yapabilecek kadar mükemmel. Bu kadar özgürlüğü verip oturduğu yerden onu eleştirmelerini sağlayan. iyiki bizim Atatürk'ümüz başka ülkenin olsaydı çok kıskanırdım.
Atamız,önderimiz.kendisini sevmeyen oç lere baktığınızda her şeyin uzunu sevdiğini görürsünüz.
iran şahı uzun olsa ne olur? Devede de boy var ama deve kervanın eşek çeker.
Amın feryatlar sizi.
sen yalnızca delisin. deliliğinin de farkında değilsin.
Lisede katildigim şiir yarişmasında bana birincilik getirmiştı. O zaman cahildim severdim kendisini.

Millete seslendi gazi mustafa
Eli silah tutan katılsın safa
Iş düştü martine bir de piştofa
Vatan millet dedik öyĺe savaştık

Yunan izmirde fransız maraşta
Italya peşinde ingiliz başta
Yedı düel ile aynı savaşta
Allaha sığındık öyĺe savaştık
Türk'ün son başbuğu. Günimüzde Yaşasaydı kendini put yapmaya kalkanları bu ülkede yaşatmazdı.
Sana da selam atam..

Türklerin babası.
atatürkü sevmeyen kadınlar umarım başka bir dünya başka bir zamanda atatürk'ün kendilerine bahşettiği her şeyden mahrum bir şekilde yaşamak mecburiyetinde kalırlar.
kanımızın son damlasına kadar fikirlerine sadık kalacağımız büyük türkçü,milliyetçi ulu önder.
askerden nasıl çürük raporu alır da yırtarız diye düşünenlerin top yekün düşman olduğu adam, adam ki ne adam.. yıllarını milli mücadele için harcamış gençlik ne bilmemiş bu adam savaştan savaşa koşmuş bu adam size ne yaptı lan.. hala içkisi dini diyaneti tartışılıyor ülkede o kadar bozuk insanlar varken cuma kaçırmayıp işçisinin sigortasını yatırmayan insan varken namaz kılıp yaptığı binaya iki torba çimento fazla koymaktan aciz insanlar varken allah ile kandıran o kadar insan varken bu adamın dinini diyanetini içkisini tartışan tartışmasız alçaktır... hadi hepsini geçtim de bunu savaştan kaçan insanların torunları yapıyor anlarım da bunlara inananlara ne demeli .. allah ıslah etsin hepsini...
görsel

sen sevgi azaldı sanıp sevinirsin lakin türkiye'nin en ücra köşesinde küçük bir kız çocuğu resmine sarılıp poz verir hevesin kaçar.
çok çok ileri görüşlü ulu önder, başkomutan, ilk öğretmenimiz.
çaban beyhudedir. yıkamazsın.

görsel