bugün

kendisine dair can sıkıcı bir ayrıntı da kendisinin soyadını "father of turks" diye ingilizceye çeviren cüretkar dalyaraklardır. izninizle, bu art niyetli dalyaraklara buradan birkaç soru yönelteceğim:

1-be amına koduğumun b2 ingilizceli anadolu lisesi mezunu, sana mı kaldı cumhuriyetin kurucusunun soyadını sikik ingilizcenle çevirmek?

2-"ata" kelimesinin birincil karşılığı ancestor'dur, hadi diyelim ki atatürk birleşik sözcüğünü sıfat+isim kabul ettin ve ancient'ı kullandın o da tamam, father nereden çıktı ulan at ağızlı, father ne? Sen evde babana "atacığım" diye mi sesleniyorsun?

3- atatürk sözcüğü kendi başına bir tümce değil, dolayısıyla çokça çağrışıma yol açsa da net bir anlam ortaya koymuyor, sen niye olduğu gibi çevirmek yerine sözcüğün çağrışım kapasitesini daraltıp sözcüğe bir anlam atfediyorsun? Kimsin ulan sen? Ne hakla yapıyorsun bunu? Ergen misin oğlum sen niye anlam kasıyorsun?

Ya siz niye böylesiniz lan?
lord kinross ilk defa atatürk için father of turks demiş . adamda rahmetli olmuştur.

merak eden öbür tarafta sorar zata.
Son türk başbuğu.
görsel
Şöyle güzel bir resmi vardır.
(img:#988602)
bir recep tayyip erdoğan ayarında olmayan liderdir. din düşmanıdır.
ak götoşların ölümüne nefret ettiği, devletimizin kurucusu. nur içinde yatsın.
görsel
kendini pek sevmiyorum, bir cumhuriyet kurmuş, cumhuriyetin getirilerinden olan seçimi yapmamış, insanların kendisinden başkasını seçeceğini bildiğinden muhalefetsiz bir idare kurmuş. milletin dinine, örfüne, giyimine kuşamına karışır olmuş. Allahın emrettiği kadar değil kendi istediği kadar kapanmaya izin vermiş. bir müslüman olarak atatürkü sevmiyorum. bunda kızacak gücenek birşey yok. nasıl ateistler laijler benim peygamberi mi sevmiyorsa bende mustafa kemali sevmiyorum.
büyük türk lideridir. günümüzde görüşlerini en çok taşıyan parti ise kurucusu olduğu chp değil mhp'dir.

atatürk'ün politik anlayışının iki temel direği vardı: biri türk'lük diğeri cumhuriyet. mhp şu an bu iki esası temel almış tek parti.

chp günümüzde türklüğü adeta bir yük gibi görmekte, cumhuriyet'i ise tatlı su solculuğu ile sulandırmaktadır.
islam düşmanıdır,zamanında milletin özgürlüğünü elinden alarak zorla bir şeyler dayatmıştır. Kendi gibi düşünmeyenleri asmıştır.

Bir Türk olarak Sevmiyorum.
AKP tarafından izleri tek tek silinmiş olan cumhuriyetimizin kurucusu. yazık oldu.
ülkemizin kurucusudur.
taklitleri aslını yüceltir unutulmasın!
şu an ona bağıran birçok kişi de onun sayesinde insan muamelesi görüyor olduğuna şükretse keske..
daha geçen ay arabistan'da bir panelde kadın insan mıdır diye tartışılmış..!!
Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük lider. Bazıları tarafından unutturulmaya çalışılsa da boşadır.
Gençliğe hitabesi bugünlerde tekrar tekrar okunulası lider.
(bkz: malum kişi)

(bkz: hala en büyük tabu)
görsel
Türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu mete han/oğuz kağan dan sonra ikinci atam.
(bkz: atatürk ve alkol/#31617473)
(bkz: şark malt hülasası/#31617701)
Sansürün gevşemesi, bazı hakikatlerin ortaya çıkmasıyla birlikte kendisine olan ilginin ve sevginin azaldığı aşikar olan şahıs.
Türkiye cumhuriyeti'nin ve Türk tarihinin en önemli liderlerinden beri.

Sanal ortamda ak troll ve trolliçelerin onu karalıyor olması sizi yanıltmasın. Erdoğan her 10 kasım'da istemese de Anıtkabir'de hatıra defterine yazı yazıyor.
dünyanın gelmiş geçmiş tartışmasız en büyük lideridir !
elin gavuru dediğiniz adamlar ulu liderimize bizim yozlaşmış halkımızdan daha fazla saygı duymaktadır. bu ayıp size bir ömür yeter.sevmeyebilirsin ama saygı duyacaksın !

http://onedio.com/haber/a...urtdisinda-anitlar-396920
Adı küçük harfle yazılmış en doğru karardır.
Batı hayranı din düşmanı birisidir ingilizler çok sever çünkü onların kültürünü bizim halkımıza empoze eder dillerini alır dinlerini de almak ister yalnız bu millet izin vermez.
Honda gibi beynim o zaman daha iyi açıklayabilirdim.