bugün

sevmeye bilirsiniz. örneğin, bu ülkenin kötülüğünü isteyen herhangi biri sevmeye bilir. yunan biri de olabilir bu, ermeni de, türk de kürt de.

ancak, bu ülkede yaşıyor ve karnını doyuruyorsan, özgür olarak iradenle yaşayabiliyorsan

saygı duymak zorundasın!

hadi bunları anlamadınız şöyle diyeyim;

zamanın cumhurbaşkanı kendisi.

ismini cismini geç, makamına şu an nasıl saygı duyuyorsan** ona da saygı duyacaksın!
artı oy almak için saçmalayan tiplerdir. zaten sevmesinlerdir gerek yoktur. nankörlük bir hastalıktır atlatılamadıktan sonra iki dünyada da işiniz zor gençler.
Nedir ya da ne değildir bilemem ama şu kesin ki türk değildir. Türk milleti, tarihin başından beri özgürlüğüne düşkün olmuş ve esaret altında kalmamıştır. Tarih boyunca özgürlüğü en büyük tehlikeyle karşı karşıyayken öne çıkan ve özgürlüğünüzü geri kazanmamızda büyük emeği olan ulu önder mustafa kemal atatürk'ü sevmeyen şahıslar, kesinlikle türk olamazlar.
o zamanki dönemin cemaat, hacı, hoca, şarlatanlarının torunu olması en iyi ihtimaldir.

değilse rum yunan ermeni olması kesin ihtimaldir.
ya Türk değildir. Ya araplaşmış sözde türktür.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizi kendisinin ismini yalandan güzel anıp da artı oy kasmak isteyenlere emanet ettiğini gördüğümüz başlık. dedeleri bir sonraki nesil torunları güzel bir dünyada yaşasın diye savaşsın torunları da sosyal medya başında bu dedeleri üzerinden şov yapsın.
yabancı eserlerden okuduğum kadarıyla, tarzı ve hayat görüşü ile toplumunun önünde bir insanmış. ilkeleri hususunda teorik anlamda pek çok doğruları varken, pratiğe dökme sürecinde bir o kadar hatası vardır. ancak şüphesiz türk tarihinde silinemez bir yere sahiptir, keşke tarihi bir figür olarak kalsaydı, siyasi bir figüre hiç dönüştürülmeseydi.
Arap hayranıdır. Pedofil arap sevicidir. Türk düşmanıdır.
sevmesin umrumda değil.ama küfür edip saygısızlık yapmasın ya da yaptığı icraatlere bok atmasın yeter.

yoksa kavga çıkar.
Saygısızlık yapma canini yakarim dedigim insanlardır. Sevmek zorundasın aslinda ama sevmiyorsan da saygısızlık yapma!
kendisine cevabım
görsel
olabilir sen sevebilirsin ben sevmeyebilirim sonuçta hepimiz aynı şeyi seveceğiz diye bir şey yok.
Hayatıma kesinlikle sokmadığım insan tipi. BÜTün hırsızlar, tecavüzcüler, yobazlar Atatürk düşmanı çünkü.
Temel sebebi etnik kökendir açık ve net.
osmanlı sevdalısı yobaz comarlardır. osmanlıyı Mustafa Kemalin yıktığını düşünürler fakat türk tarihi boyunca onlarca devlet yıkılmış onlarca devlet tekrar kurulmuştur. yıkılan devleti ayakta tutmayı başardığını görmezler ülkeyi o yıktı osmanlıyı yok etti padisahı sürgün etti huloo diye dolasırlar ortalıkta.
benimdir. he icraat yaptı tabi canım osmanlıyı da o yıkmadı ben yıktım amk, sevmek zorunda değilim ama saygı duymalıyım öyle mi peki siz burada devlet büyüklerinin vefat etmiş anasına söverek kızdığınız boku yemiyor musunuz? kemoşist dingiller sizi evet!
etnik goygoya, saf türk yurdu sözüne asırlarca yaşadığı evden sürülmüş insanlar olabilir. bunun asıl suçlusu venizelostur ama.
şerefsiz çember sakallı fetöcüdür.
Allah'ın ve onun peygamberlerinin bile sevilmeme özgürlüğü olduğu bu dünyada kimsenin kimseyi sevme zorunluluğu yoktur.

Misal, birisi diyor ki 'ben Atatürk'ü sevmiyorum' Atatürkçüler de şöyle diyor, 'vay efendim sen nasıl sevmezsin de sen nasıl türksün de.. ' Tekrar söylüyorum kimsenin kimseyi sevme zorunluluğu yoktur.

Atatürk'ü sevmemek, sevmeyeni hain yapmaz. Atatürkçülerin Bunu artık anlamaları gerekiyor.

Bakın mantık da şu:
Atatürk bu ülkeyi kurtardı, herkes onu sevmek zorunda.
Hayır efendim böyle bir mantık doğru değil. Bu mantık öyle yerlere gider ki.. Mesela Osmanlı olmasaydı Atatürk olmazdı, selçuklu olmasaydı Osmanlı olmazdı. Bu mantık yaradılışa kadar gider.
Ve bu mantıkla hareket edecek olursan Atatürk'e duyduğun minnetin aynısını her hükümdar için duymak zorunda olursun. Bunu silin kafanızdan.

Adam kalkmış hükumdarlarla aklınca dalga geçiyor sonra gelip burda Atatürk övüyor. Hadi ordan hadi.

Dipnot: sevmemek hakaret etme hakkını vermez. Sevmesen bile hakaret edemezsin.
Kafası çalışmıyordur.
bu kemalistler bir tuhaf. her boku severler ama atatürkün fikirlerini benimsemeyen birini gördüklerinde kudururlar.
ibneleri(lgtb) sever, alkolü sever, zinayı sever... velhasıl türk kültürü ile özdeşmeyen ne varsa sevip destekler, her türlü batılı zihniyete saygı duyup destekçiliğini yapıp sözde fikir özgürlüğünden yanadırla ama gel gelelim kemalist zihniyeti benimsemeyen birisi gördüklerinde deliye dönerler. Nerede kaldı fikir özgürlüğü? yalnızca ibneler için mi bu özgürlük?
Yunan sevmiyordur haklıdır. Yoksa yahudi miydi neydi?
Sizene lan lgbtlileri sevip sevmediğimizden sizene yazık, içkiyi severiz sevmeyiz bok kafalılar!
vatanın kurtuluşunun fikirbabasıdır, silah arkadaşları, direnen halk ve ordu ile birlikte elinden geleni yapmıştır, ancak ateist olduğu için dine inananları aşağılaması adamı sinirlendirmiştir.
Allahsızdır, ezansız türkiye istiyordur, anasını dıdısını yunan siksin istiyordur, ingiliz kafasıyla belirlenmiş şeriat istiyordur, akılsız değil ama zırcahildir, cemaat yurtlarında beyni yıkanmış bir virüstür.

Yok edilmesi gerekir.