bugün

bir de penaltı. suyundan da koy.

sözleri ağzından dökülmüştür an itibari ile.
bu akşam çok formda.

--spoiler--
bu adam solak af edersiniz
--spoiler--

--spoiler--
bir atıyosunuz iki yiyorsunuz, atmamak lazım
--spoiler--
Xherdan shaqirinin skoru 7-1'e getiren golünden sonra yaptığı yorum.

"Bu adam solak, afedersiniz".
futbol maçlarını iyi sunamayan ve bu konuda asla bir ercan taner olamayan, büyük takım yalakası sunucu.

bayern münih farka gidince basit golleri bile abarta abarta anlatmaya başladı. roma ve roma taraftarları ile dalga geçip durması da cabası.

dipnot: roma taraftarı değilim.
kaybeden takımı yerin dibine sokan spiker. anasını siker yenilenin.
canlı yayında golf turnuvası anlatsa o bile izlenir. ses tonu, heyecanı her şeyi süper.
bu akşam anladığım kadarıyla, ertem şener in messi aşkına benzer bir xabi alonso aşığı kendisi. ama fazlasıyla severiz kendini.
her maçı bu adam anlatsa keşke, çok heyecanlı anlatıyo.
Bu adam bence oyunculardan daha çok maçın içinde.
sporla iç içe olan adam. kaç spor dalında maç anlatıyo sayan var mı ki.
Anlatımıyla Basketbolu izlemekten keyif aldığım insan. Bana basket izlemeyi sevdiren adam .
arkadaş maç izlemek istiyoruz biz maç! basket maçında böyle anırılmaz amk saçma sapan benzetmeler yapılmaz futbol maçı sunmuyosun. basket kültüründen de bi uzak tuhaf adam allahtan ligtv de yayın var aynı maçta da adam gibi sunuculardan dinliyoruz.
en son bi maçta vay efendim niye pozisyonları tekrar tekrar göstermiyomulta kızların götünü gösteriyomuş gibisinden bi yorum yaptı mal, bu yeni yetme sonradan muhafazkarlığında ta amk basketin yıllardır kültüründe vardır dansçı kızlar ama reklamlarla içine ettiniz yıllarca onunda. kırk yılın başı teklama girmedi yayında litvanyılarladan geldiği için rejilerine laf soktu herif abicüm hadi git rodeo felan anlat sen. digitürk şunlara tek bi maç vermesin amk nasıl tv8den premier ligi aldı bunlardan basketi alsın.
tanım: akşam akşam bana digitürke dua ettiren adam.
3-4 biten real madrid- schalke maçından sonra "öyle keyifli bi maçtı ki son düdükten sonra bize birer keyif çayı içmek düşer" dedi. ee bari "birer orgazm sigarası" yaksaydınız sayın kosova.
Nba maclarini sunusu dadindan yenmez bir adam.
maç anlatımı çok iyi spiker. messicidir. ronaldo ya altın balon demişliği vardır.
iyi futbol maçı anlatamayan basketbolun efsane spikeri.futbol havasına basket kadar hakim olmadığından bazı lafları eğreti duruyor,bazı yerlerde aşırı bağırıyor.

agüero yazdı,yine yazdı,yazarkasa demişti mesela city-münich maçında.yazmak tabiri evet futbolda vardır ama sakince ve goldan sonra söylenir genelde,ne yazdı be,iyi yazdı gibi.hiçbir taraftar "x yazdı,x yazdıı"diye heyecanlanarak sevinmez.

bir de messi-ronaldo-agüero gibi isimleri basketbola benzer şekilde kahramanlaştırıyor.basketboldaki "o boy,you are amazing"(ingilizcem bu kadar el verdi) tarzında işte messi mi,ronaldo mu daha çok gol atacak(bu da nba'den kalma istatistik kasma muhabbeti),yok efendim agüero münih'e dersini verecek mi falan gibi oyuncu üzerinden heyecan katmaya çalışıyor maçlara.

messi-ronaldo bu işe aslında en uygun ikili.çünkü şimdiye kadar hiçbir ikili bu kadar bireysel olarak mukayese edilmedi futbolda.ama ne kadar bir messi-ronaldo çekişmesi olsa da,bu nba'deki "lebron bu gece kaç istatistikle oynadı,lebron duncan'a dersini verdi mi"seviyesine çıkmaz futbolda.

kimse öncelikle messi-ronaldo falan diye bakmaz,real madrid-barcelona maçı var diye bakar olaya.ve nba'in aksine futbol bir eğlence,bir şov ve çok iyi oynayanların zevkle izlenmesi değildir.futbol içinde pek çok spordışı ögeyi barındıran,kazanma üzerine kurulu,kazanmanın çok farklı manalar içerdiği,izleyicilerinin şöyle içeceğimi,yiyeceğimi alayım da şov izleyeyim hayatımdaki stresten arınayım diye değil,belkide hayatta yaşadığı stresler kadar stres yaşadığı,takımına bir akraba gibi bağlı olduğu ve yenilgiyi bir aşağılanma olarak gördüğü sert ve acımasız bir spordur.

bu yaştan sonra da basketbolun dünyaya bakışından futbola geçilmez.kendisinin basketbol anlatması bana daha çok keyif verir,çünkü basketbolun hayata bakışını çok iyi özümsemiştir murat kosova.futbol maçlarını ise ercan taner-melih şendil-güntekin onay-emre gönlüşen gibi hayata futboldan bakan adamlar anlatmalı bana göre.

spor olarak baktığımızda basketbol aslında gerçek sporun tanımıdır.spor amacıyla izlenir,keyif almak için.ama futbol bir spor olarak adlandırılamıyacak farklı bir mecra.ruhuyla büyümeyenleri de hemen afişe eder.
luka modric 'i fena halde seven sunucu.
basketbol maçlarındaki müthiş anlatımıyla maça heyecan katan spikerdir.
26 nisan 2015 espanyol Barcelona maçında. Messi nin uzun mesafeli asisti için l1 + üçgen yaptı. Durdurulamaz diye bir yorum yaptı. Gülmekten koltuktan düştüm. Play Station oynayanlar bilir ne anlama geldiğini. Kıpss.

edit: bu da kaydi http://www.ntvspor.net/vi...eri/espanyol-02-barcelona
Böyle bir spikerimiz olduğu için çok şanslıyız.
Fanatik liverpool taraftarı Türkiye nin en iyi spikerlerinden biri.
Muhteşem maç anlatan çok iyi bir spikerdir.

5 mayıs 2015 juventus real madrid maçı'nda hakemin Carvahal'e en sonunda kart çıkarması ile ilgili olarak; "inanılır gibi değil sayın seyirciler, carvalhal'e kart çıktı. oğlu olsa bu kadar olurdu." gibi bir laf etti. Maç içinde sesli güldürdü beni.
En sevdiğim türk spiker. Millet beğenmiyor, yok cırtlak sesli yok çok bağırıyor yok gereksiz espri yapıyor. Ya ne olacaktı amk haber spikeri gibi mi anlatsın. Beğenmeyenin amk. Git sopcast den izle maçı.
gerçekten can sıkıcı bir adam abartılı tepkileri, garip aksanlı futbolcu telaffuzları filan gerçekten çok itici. hele bir real madrid maçında gol lülü gibi enteresan bir takım sesler çıkartınca iyice uyuz oldum. eskiden ne güzel sadece basket anlatıyordu.
"çok bağırıyo" gibi şeyler söyleniyo ama ben bu adamın maç anlatımlarına bayılıyorum.

futbol yapısı gereği içinde heyecan barındırması gereken bir eğlence şeysi. bu yüzden yapay olmadıktan sonra istediği kadar bağırabilir yeter ki maçı yaşasın yaşatsın. mesela trt spikerleri öyle cansız anlatıyorlar ki nuri bilge ceylan filmi izlediğimizi sanıyoruz.*

şu an belçika ligi anlatıyor murat kosova, normalde hiç izlemeyeceğim bir maç ama adam gayet güzel anlatıyor. trt spikerleri gibi depresyona sokmuyor. sesiyle hücumlara güç katıyor insana yaşam enerjisi aşılıyor. neyse abarttım biraz.