bugün

Tarih meraklısı bir gazeteci yazar. muhabir bir arkadaşım beni talimhane’deki haberturk binasına çağırmıştı ezan okununca hadi iftara inelim dedi. indik arkadaş iftarını açtı ben akşam yemeğimi yedim yukarı çıkarke asansörün önünde götdüm sn. Bardakçı’yı gençten bir çocuğu tek eliyle çuval gibi asansöre itiyordu. Bu da böyle bir anımdır.
Dinci değildir ama kök olarak sağcıdır.
Hükümetle ilişkilerini iyi tutmaya çalışmaktadır.
Kimi yönlerini sevmesem de osmanlıyı objektif değerlendirip yorumladığını söylemek gerek.
annesi Nemika Bağ 93 yaşında hayatını kaybetmiş.

https://www.haberturk.com...akci-nin-aci-gunu-2545667
peter handke’ye nobel edebiyat ödülü verilmesine karşı çıkan be konu hakkında bir köşe yazısı yazmış olan gazeteci.
gerekçesi ise handke’nin sırp katliamını desteklemesi.
ve ne yazık ki bu adam görüşünde haklı. sırplar katledilse asla bu adam alamazdı o ödülü boşnakları desteklemeseydi.
bir an düşünmüştüm oysa demiştim ki ya kardeşim bize ne görüşünden ben adamın edebiyatına bakarım hak etmiş mi? hak etmiş etmesine ama gel gör ki hakeden bir müslüman veya türk olsa ödülü vermezdiler.
Çok boş ve çok biliyorum ayağına ota boka müdahil olma çabasında bulunan biri. Çok sinirbozucu bir tavrı var sanırım sigara dan dolayı çatallaşan ses tonuyla hepten itici.

izleyicinin biri dinler tarihi ile ilgili bir programa mesaj atıyor

"ufkumuz açılıyor yeni düşünceler ve fikirler ediniyoruz program çok güzel"

Diye mesaj atıyor tabi murat bardakçı yorum yapmadan duramaz hemen başlıyor

"Yeni düşüncelerden kastınızı anlamadım ama Imanınızı kaybetmeyin sakın"

Diye öğüt vermeye kalkıyor.

Aşırı saçma halleri ve tavırları var.
dün akşam tarihin arka odası'nda tablo konusunda çok twit gelince "ben tablo sahte demedim." ve "türkiye'ye getirilmesi olumludur" yorumlarını yapmış olan araştırmacı.
iktisat mezunu biri. tarihe meraklı oluşu insanı tarihçi yapmaz..
koleksiyonu çok geniş tarih meraklısı bir araştırmacı. ondaki koleksiyon hiçbir tarihçide yoktur türkiyede diye düşünüyorum. konu neyden açılsa konuyla ilgili bir eseri ya da objesi var koleksiyonunda.
ilhan bardakçının oğlu olup,

eğitimi de iktisat fakültesidir.

sonradan tarihçiliğe merak salmış

daha sonra da akabeye yanlamış

akabenin milyarlar akıttığı o padişahlı madişahlı dizilerin

perde arkası akil adamlarından biridir.
Tüm kemalistlerin tarihini araştırmak sorgulamak yerine bu kişinin iki dudağının arasında çıkan tüm sözlerime inanmaları düşündürücü. Murat bardakçı mı soyluyor doğrudur. Üstelik yeri geldiğiniz zaman araştırın sorgulayın derler. Neyse kemalist kardeşliğimize zarar gelmesin. Yaşa üstad bardakçı.
tabi tabi. 16:47'de murat bardakçı'yı referans ver, uymayınca 16:54'de murat bardakçı'ya bok at.
https://www.uludagsozluk.com/e/43680607/
https://www.haberturk.com...yasofyanin-tapusu-bulundu
canlı yayında sevr'i yırtmıştır. murat bardakçı sevr'i yırtan adamdır.
mülteci sorunu ve akınları ile alakalı düşünceleri kendisini alakadar eder. desteklenir ya da desteklenmez. ama bir gerçek vardır ki hiçbir kusuru, akademik olarak yapılacak çalışmalara kaynak gösterilebilecek kadar sağlamlık teşkil eden kitaplarına gölge düşüremez. sürgün edilen hanedanın akıbeti ve gerçekleri için belgelere dayalı objektif çalışması olan şahbaba kitabını ejdadini doğru bilmek isteyen her vatan evladının okuyup idrak etmesi lazım gelir.
" hiç sevmezdim, şimdi de sevmiyorum zaten " herifidir.
Dünkü Teke Tek programındaki o sözlerinden sonra bütün saygımı yitirmiştir. iktidardan yana olursunda bu kadar da yana olmazsın. Adam suriyeliler olmasa türkiye'de tarım şu an böyle olmazdı, çobanlık gibi meslekler bu adamlara yaptırılıyor ... gibi laflarla saçma sapan bir şekilde suriyeli ve afganların bu büyük kontrolsüz gelişlerini meşrulaştırmaya çalışıyor. Lakin fatih altaylı'nın sorunlar hakkındaki sorularında adam akıllı cevap bile veremedi. o kadar senin programlarına baktım yazıklar olsun.
Üç beş faşist ruhlu mercimek beyinlinin saygısını yitirdiğini öğrendiğimiz belgeye dayalı tarih araştırmacılığı yapan gazeteci. Her kardeşim he adamın çokta sikindeydi zaten senin saygını yitirmesi. Bir şahsın her görüşüne katılmak zorunda değilsin. Bir holigan gibi de ya siyah ya beyaz yaftalamasi yapmak zorunda da değilsin. Doğruya doğru yanlışa yanlış de geç AMK.
adam gibi adam murat bardakçı
islam a karşı güzel yaklaşımı olsun engin tarihi bilgisi olsun adamın ağzından hıc yanlış bişey duymadım ama baştakı madde bazılarının zoruna gıttı ıcın sevmemelerı normal.
yeni bir kitabı çıkmıştır.

(bkz: atatürk ün mutfağı)
görsel
Tarihin arka odası geri gelsin.
dananımlı olduğu kadar cesur değil....ayranım dökülmesin derdinde hep.
kötü mü, hayır.
birilerini korumak için konuşmuyorsa yargılanmalidir.
murat bardakçı tarihçi değildir. tarih konusundaki formal eğitimi lise düzeyindedir. tarihçi ünvanını kullanmaya yasal olarak hiçbir hakkı yoktur. insanları doktor ve ya avukatım diye kandıranlar dolandırıcılıktan tutuklanıp cezalandırılırken aynı şeyi tarih konusunda yapanların götten salladıkları çakma tarihle insanları manipüle etmesinin bir yaptırımı olmaması rezalettir.
hem tarihçi değil hem de ilber hocayla sidik yarıştırıyor. güler misin ağlar mısın !..

herkes haddini bilecek .
ilberde bardakçıda, vahdettin için hain değil dediler ama çok yanlış ve hata yaptığını söylediler. Hatta vahdettinin torunları akrabalarıda ingiliz gemisine binmicekti diye eleştirmişler.