bugün

sen kürtçe yazarsın ben anlamam evet çünkü o dil sikimde değil bana bir faydası yok. al bende sana fransızca yazayım sende bunu anlamazsın.
je peux ecrire français. je peux comprendre mais tu peux pas.
ya her neyse küfür sandım evet çünkü senin zihniyetindeki insanlar genelde küfürle karşılık veriyorlar estabigim elekrtriktidodgebigim tarzı doğru yazmamışımdır büyük ihtimal ama bu tarz mal mal şeyler bende öle sandım. sen benim vatanımda yaşayıp bana hakaret edip benim vergimle yaşamını sürdürüp üstüne üstlük kürt milliyetçiliği yapan bir angut olduğun için benden özür dilersen ben de sen bana küfür etmediğin halde küfür sandığım için senden dilerim.
kürtçe bilmeyenlerin yazdığım kürtçe cümleleri küfür olarak algılamalarına sebep olmuşum *
lan aklınız fikiriniz küfürde. kendinizi küfür dışında ifade edemediğiniz için başkalarınında size küfür edeceğini bellemişsiniz beyninize. ezberci kalıptan kastım bu ve benzeri şeyler.

''ez dıkarım bınvisinım. tu dıkarı fembıki? na. ee tu çı dıki tıre tır!!'' yazdım. bu yazdığımın küfür olduğunu düşündün hemen. sorsan tercüme ederdim. tercümesi;

''ben kürtçe yazabilirim. sen anlayabilir misin? yok. ee ne boş boş konuşuyorsun'' bunun neresi küfür?

yazdığın şerefsiz sözü için özür bekliyorum!! etmeyeceğini düşünüyorum ama edip etmemek senin kaliteni gösterir.

''hırrımın buke'' yazan gundi. senin değil, sana bu kelimeyi doğru düzgün öğretemeyen kürt kimse onun amkoyim * bi küfür öğrenmişsin onu da düzgün öğrenseydin bari!!
nerden biliyorsun anlamıycağımı küfür ediyorsun işte şerefsiz bende sana 7 ayrı dilde küfürler savururum da niye kolaya kaçayım dedirten angut.
hırrımın buke bunu iyi anladın sen emnim.
kendisi üç dil bilen bir yazardır. ana dili kürtçe olmakla birlikte, ingilizce ve türkçe dillerini de bilmektedir. bu ve benzeri platformlarda türkçe konuşmasının sebebi muhattaplarının yazarın ana dili olan kürtçeyi bilmemelerinden kaynaklanmaktadır. yani ''benim ülkemde yaşayıp benim dilimle konuşmak zorunda kalan'' gibi bir argüman saçma oluyor. ne yapayım laa, kürtçe de yazarım ama siz anlamazsınız.

mesela;

ez dıkarım bınvisinım. tu dıkarı fembıki? na. ee tu çı dıki tıre tır!!

şekil a'da görüldüğü üzere anlamadınız. değil mi?

ya sow ya tork et!!! yaw he he. etmiyorum lan. seviyorum ama sizin istediğiniz koşularında değil, kendi koşullarımda.
bir laf öğrenmiş ezberlenmiş kalıplar ezberlenmiş kalıplar ve bu lafı elli kere tekrarlayarak kendi ezbercilik üzerine yaşayan milliyetçilere laf söleyip kendi en ala kürt milliyetçisi olan benim ülkemde yaşayıp benim dilimle konuşmak zorunda kalan türkiye türklerindir gerçeğini kabullenmek zorunda olan yazarımsı.

(bkz: ya seve seve ya sike sike).
kendisini ciddiye almayan yazarlar varmış. yani, biri bana salak olduğumu hatırlatsa, daha doğrusu kanıtlarla ile bunu ispatlasa ben de ciddiye almak istemem. yanisi, sen de haklısın *
engelleme kısmına gelirsek; engelleme zaten, sayemde bir iki şey öğreniyorsun. bu sayede ezberlediğin kalıpların yanlış olduğunu görüp bir daha aynı yanlışları yapıp cahil konumuna düşmezsin fena mı yani *
ülkücü ve ulusacı zevatın klasik ezberlerini düzeltmekten sıkılmış yazar.

biri çıkar 40 bin şehidimiz der;

(bkz: türkçülerin 40 bin şehit deme tutarsızlığı) diye düzeltirim. ama bu düzetmeyi yaparken hemen ardından başka bir mallıkla yüzleşmek zorunda kalırım; o da çanakalede 250 bin şehit verdik gibi yine ezberci bir kalıpla.

http://www.iha.com.tr/hab...n-degil-57-bindir-341477/

onu da bir şekilde düzeltirim ama biter mi? hiç sanmıyorum amk.
beyni bir boka basmayan boş konuşan ergenlikten çıkamamış yazarımsı.
ota boka faşist dediği söylenen yazar.

bunu söyleyen kesinlikle haklıdır. zira ben normal insanlara faşist demiyorum, iddia edildiği üzere ''ota boka'' faşist diyorum. faşizan zihniyetteki insanların hakkettiği sıfatlar bunlar nasılsa.
ırkçı olmakla itham edilen yazar.

buna kanıt olarak sunulan entrynin neresinden bu çıkarım yapıldı çok almadım.

ilgili entryde kısaca, oradaki türkmenler (ırkdaşlarınız) sizin devletinizin yaratmasa da büyüttüğü bir canavar olan ışid'in zulmünden kaçmak için kürtlere sığınıyor ve kürtlerde onları koruyor ama siz bu durumu idrak edemiyorsunuz. bunun sebebi sizin ırkçı duygularınızdır dedim. yani ''nasıl olurda üstün ırk olan ''türkler'', üstün ırk olmayan ''kürtler'' tarafından korunur'' diye düşünüyor bunu kabullenemeyenler.
(bkz: kürtlerin kerkük te türkmenleri koruması/#24137756)

başkalarını ırkçılıkla itham ederken ırkçılık yaparak tarihe geçmiş yazar.

aynen keko aynen.
5000 yıllık kürt tarihi hakkında 500 sayfalık kitaptan okuduğu şeyleri buraya yazıp ahkam kesen yazar. Ben de okudum o kitabı. Hiç de belge veya belge niteliğinde birşey yoktu. Hadi yazılanlar doğru diyelim ama sırf kürt tarihi var diye belgeli olan Türk tarihinin yalan olduğunu iddia etmek niye? Ayrıca ingiliz ajanları Cumhuriyetin ilanından sonra kürt tarihini sizden daha geniş kapsamlı araştırıyor ve Kürtlerin iran ın bilmem ne dağında yaşamış, önce Türklerin bir kolu olup daha sonra Fars etkisiyle asimile olmuş bir toplumun abbasi döneminde bizans sınırına( şimdiki Güneydoğu) yerleştirildiği sonucuna ulaşmışlar. Bu sebeple de Türkler ve Kürtleri bölmek imkansız demişler. Hani hep diyorsun ya "Türk tarihi yalan, hiçbir yerde böyle birşey yazmıyor" diye(aslında yazıyor). Ben de aynısını sana söylüyorum. O kitap da yazarları doğrulayan belgeler nerde? Bir de pkk nın kurucularının Ermeni olduğunu benden daha iyi bilmen lazım. Adamlar Doğu Anadoluyu Ermenilere, Güney Doğu Anadoluyu Yahudilere vermek için uğraşıyor. mecliste kürtçülük yapıp da kürt olmayan milletvekillerinin hiçbiri sizin için uğraşmıyor.
bazı çapsız yazarlar tarafından tehdit edilmeye çalışılan yazar.

ki bu çapsızlar sivas'ın ötesine geçtikleri anda tutuşmaya başlıyorlar. en ağa babaları bile kürt şehirlerine gittiğinde olağanüstü hal ilan ediliyor. rahat rahat dolaşamadığın hiç bir yer senin yurdun olamaz. en yetkili yöneticin bile bir yeri binlerce polis ve askerle ancak, olağan üstü hal ilan ederek dolaşabiliyorsa, orada anca işgalciymişsin görüntüsü verirsin.

benim yurdum dediğin yere insanların çalışmak için bile gelmiyor, zorla gönderiliyor. zorla gönderildiğin yer senin yurdun değildir. bunun sebebi gayet açıktır; oralar türk yurdu değil, kürt yurdudur.
türk yurdunda yaşayıp türklere bok atan başka bir keko. türk töresi uygulansaydı o kancık kellen ötlek bedeninden 10 kere ayrılmıştı.
Kaynak göstermemi istemiş yazar. Anca vakit bulabildim: Gitsin Kürşat Yıldırım'ın "Çin kaynaklarında Türkistan şehirleri" adlı kitabı okusun.
kürşad efsanesi ile ilgili kaynak veren arkadaşa ( sofu ayyas ) teşekkür eden yazar.

üç satırlık yazıdan muazzam abartılı bir hikaye çıkmış ama neyse. şahsi fikrim 40 kişi ile bir kaleyi basmak başlı başına büyük bir cesaret örneği iken, bunu alıp absürt bi şekilde abartmanın anlamı yok.

diğer konumuza gelecek olursak; birincisi, göçebe bir yaşamı eleştirmedim. bunun teknolojinin ve bilimin göstergesi olamayacağını söyledim.

ikincisi, tarihte sadece türkler savaşmadı, bu doğru. benim söylediğim şey, kendi halinde yaşayan bir topluma sırf toprağını biraz daha genişletmek için saldırmanın yanlışlığı. bunu roma da yapsa yanlış, ingilizler de yapsa yanlış, amerikalılar da yapsa yanlış. gelip buralarda amerikanın, ingilizlerin ve şuan uygur türklerinden dolayı çinin yaptıklarının yanlış olduğunu söyleyip tarihinle övünürsen bir problem vardır. bu noktada ki samimiyetsizliği eleştiriyorum ben.

ama her şey bir yana çanakkale'nin 17. haçlı muharabesi olduğunu ilk kez öğreniyorum swh çanakale emperyalist bir savaşın sadece bir ayağıdır. osmanlı çanakale savaşını almanlar kendine sömürgeler bulsun diye yaptığı bir savaştır. işte kastettiğim ve eleştirdiğim düşünce bu; hep siz mağdur ve haklısınız, saldırdığınızda da haklısınız saldırıya uğradığınızda da.

sizi özetleyen cümle şu; biz yaptığımızda fetih, onlar yaptığında işgaldir.
rodikol demukrat bir arkadaşımızdır. *
faşist kelimesini dilinden düşürmeyen sürekli türklüğe bok atan keko. bir türkün dünyaya bedel olduğunu öğrenememiş hala.
20. yüzyıldan önce birleşmiş milletlerin olmadığını, dünyada herkesin birbiriyle savaştığını, bütün savaşları türklerin çıkarmadığını bilmeyen bir çeşit yaşam formu.

öncelikle tarihte yalnızca türkler göç etmemiştir. batıdan doğuya, doğudan batıya pek çok millet göç etmiştir. örneğin bugünki ingilizlerin ataları, danimarka dolaylarından batıya göçmüşlerdir. tek kaşlıların pek sevdiği basklar, ispanya'ya kafkasya'dan göçmüşlerdir. senin keko dedelerin de iran'daki zagros dağları'ndan 16. yüzyılda güneydoğu anadolu'ya gelmişlerdir.

tarihdeki bütün savaşları tükler çıkarmamıştır. ama seni kör eden o bölücü ideolojin, o at gözlüğün olduğu için bunları anlayamazsın. selçuklu ve osmanlı döneminde avrupalılar tarafından türkler'in üzerine 16 tane haçlı seferi düzenlenmiştir. 17. haçlı seferi ise çanakkale muharebeleri'dir.

merak etme, bir türk olarak ben de osmanlı'yı istemiyorum. çünkü aklı başında herkes bilir ki, ibni haldun'un mukaddime'sinde de söylediği gibi devletler de insanlar gibidir, doğar, büyür ve ölürler. biz türkler yalnızca osmanlı'yı kurmadık; osmanlı gibi 15 tane daha imparatorluk ve 120 devlet kurduk.

haaa çok merak ettiysen onu da söyleyeyim; eski türkler'de kölecilik ve cariyecilik yoktu. o sikindirik işleri bu koduğumun ortadoğusu'na gelince öğrendik.
Bu mudur budur.
Türk Tarih Kurumuna gidip gerçeklerle yüzleşmek yerine burada klavye delikanlılığı yapmaya çalışan kişi.

(bkz: buna laf anlatamazsın)

Gidip gözüne sokacağım belgeleri de Ankara'da değilim.
türk düşmanı olmayan yazar. nereden çıkarıyorsunuz bu yorumu anlamıyorum.

ekseriyetle türk ırkçılarına ve türk tarihini dünyanın en mükemmel tarih olarak lanse edenlere yönelik eleştirilerde bulunuyorum. adam osmanlı mükemmeldi, çok adildi, çok hoşgörülüydü, dünyanın yeni bir osmanlıya ihtiyacı var falan diyor. ben de yok öyle bir şey diyorum. kendi halinde yaşayan bir milletin toprağına saldırmanın, orayı işgal etmenin, işgal ettiğin yerdeki kızları alıp cariye, erkek çocuklarını bi nevi köle yapmanın hoşgörü ile ne lakası var diyorum. küçücük bir erkek çocuğu ailesinden koparmanın neresi adalet diyorum. osmanlı kendi döneminin amerikasıydı. bu kadar basit aslında. şu an bir osmanlıya da ihtiyaç yok zira o görevi amerika yapıyor.

biraz eleştiriye açık olmak iyidir.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan bir çeşit yaşam formu.

"kürşad ihtilali yokmuş." kanıt istiyormuş: aha da sana kanıtı:

http://www.youtube.com/watch?v=uRMtrvwNcJ0
nu nu nu.