bugün

Mucizeler saçma değillerdir. Mucize yok diyen cahil zihniyet illa gözünün önünde ay ikiye mi bölünsün? Bu kainata bak. insanların yaradılışına bak. Bunların her biri bilimin yarısını bile bilemedikleri mucizelerdir.
Denizin ikiye ayrılmasına saçma diyen embesilleri göstermiştir. Şimdi soruyorum, bak dikkatle dinleyiniz:

Mucizeye veya denizin tam ortadan ikiye ayrılmasına saçma deme sebebin, bunu olağan gözlemlerde göremiyor oluşun mu? Yani saçma=her gün görmediğim şey. Yani, gözlemlerle desteklenmiyor, gündelik bir olay değil demek istiyorsun. Peki her gün olan bir olay nasıl mucize diye adlandırılabilir moron arkadaşım?

ikinci suale geçiyorum, iyi dinle. Denizlerin ortadan bölünmesi saçmadır, dedin. Ne zaman saçmadır? Durup dururken, bir etki olmadığı için yerçekimine sular karşı gelemez diye. Doğru mu anladım seni? Evet. Yerçekimi var, yer çeker ve sular bölünmez demeye getiriyorsun. Peki embesilciğim, bu vakanın "kendiliğinden" olmasının imkansız olması ile kendi başına olmadan; bir tanrının yapması arasında fark yok mu? Senin saçma dediğin şey, suların sebepsiz yere ikiye ayrılması. Sen ikisini birbirine karıştırıyorsun.

Edit: hala bilim bilim diyen özürlüler var. Kutsal kitapları bilimi, yerçekimi kanununu reddetmekle suçluyorlar. Sevgili beynini çok az kullanan arkadaşım, kutsal kitap yerçekimi yoktur sular istediği gibi ayrılır, uçar deseydi; buna niye "mucize" desin? Buna mucize demek için mucize olmayan şeyleri kabul etmek ilk şarttır. Kutsal kitap yerçekimini kabul ediyor ki, bu vakayı mucize diye tanıtıyor. Aksi hali mümkün değildir. Her yer mankafa dolu.
mücizeler aklın alamayacağı olaylardır. bunun için inkarcılara saçma gelmiştir.
Mantıklı olsaydı mucize olmazdı.
Çünkü mucizeler doğa üstü ve ilginç olaylardır.
saçma demek saçma duruyor.
Ilginc denilebilir.
islam düşmanı beyanı.

öncelikle olağanüstülük gösteren peygamber ise mucize; değilse keramet olur. ** olur olmaz her şeye mucize denmez yani.