bugün

bir nevi yakın arkadaştır.
öğrencilik yılarında otobüsteki en iyi arkadaştır . hep o konuşur sen uyursun.
otobüs yolculuklarında,özellikle yarım saat ve daha uzun süren yolculuklarda kafayı dinlendirmek için harika bir cihazdır.
empiüç pileyır diye oku(rum)nur.
yanlış okuduğumu bilmeme rağmen empitri veye mepeüç diyemiyorum.
uzun yolculukların en iyi dostu. hele içinde metallica, iron maiden, dio, acdc, kiss, black sabbath, megadeth, manowar, guns n roses, twisted sister vs. şarkıları varsa yolculuk hiç bitsin istenmez onunla.
beyler bakın açık konuşuyorum; liseli adamların hayalindeki şeylerden.
otobüste, yanında oturan süper konuşkan teyzeden kurtulmak için kullanabileceğin harika alet. ister aç ister açma, ister dinle ister dinleme... tak kulaklığı sustur teyzeyi.
eveet philips diye güvendik aldık. her 3-4 ayda bir tamire gitti.
ve gecen gun yine bozuldu.
artık içindeki onca şarkıyı otur baştan indir. ( hafızası da silinmiş.. )
ancaak onun dısında otobuste dolmuşta sıkıntı gıdermek ıcın bırebirdir efendiim.
bir zamanların ulaşılmazıyken şimdilerde neredeyse gidip almaya tenezzül edilmeyen icat. teknoloji işte, "vay be" dedirtiyor insana. duygulandım şimdi bak. *
uzun yolculuklarda nimettir.
hele ki otobuste tek televizyonun olduğu ve muavinin istedigi kanalı actıgı bir turla gidiyorsanız.
o kadar sene sahibine otobüs yolculuklarında hizmet verdikten sonra, sahibinin bir ipod almasıyla kendisini ihmal ettiği aygıt.
(bkz: philips gogear)
teknosada kullanılmışı satılıyor.
teknolojinin duygulara hitap eden versiyonudur bu.

nice kişilikler en zor anlarında bu zımbırtıyla hayata tutundular. çetin yolculuklarda bununla avundular. geceleri kıç kadar olması sebebiyle bununla uyudular.

ne güzel bir şeydir bu.*
toplu taşıma araçlarında; arkadaş arasındaki seviye düşürücü* muhabbetlerden, yaşlı teyze ve dedelerimizin dırdırından, yeni sevgili olan çiftlerin baş döndürücü konuşmalarından bertaraf eden, kulak içi kulaklık sayesinde metal ortamlarına akabileceğiniz, bunun yanında çevrenizdekilere bethoven dinliyormuş hissiyatı uyandıran müzik çalar. arada bir geçmişi hatırlatır bana, 512 mblıklarına 200 milyon(o zamanlar 6 sıfır vardı) bayılmışlığım ve çevremdeki discman bağımlılarına hava satmışlığım da vardır hani.

Buna rağmen, bu aletle çevresindekilere işkence yapan, tüm otobüs boyunca bu aleti yorgun beyinlerin sikicisi kıvamında kullanan insancıklar da yok değildir. Karakter meselesi, napalım... eşşeğe altın semer de vursan, ai diyor her daim vesselam...
almayı düşünenlere yardımcı olabilirim:

(bkz: sony nwz-e463)

ek: fiyat-performans açısından piyasadaki en iyi ürün diyebiliriz. çok araştırdım sözlük çok öğrenciyim işim gücüm de yok anamdan babamdan da para bok gibi ne yapayım sen söyle... *
mp3 ve bunun yanında birkaç formatta daha ses dosyalarını oynatan alettir. günümüzde jpeg ve benzeri biçimdeki fotoğrafları açanlara da rastlanmaktadır.
cep telefonlarının mp3 çalabilme özelliği çıkınca ve 'nokia xpress music' gibi kaliteli müzik oynatmaya yönelik telefonlar çıkınca mp3 çalarlar tabiri caizse rafa kalkmışlardır ve miadları dolmuştur.
bir ara ben de almaya yeltenmiştim ama son anda vazgeçtim.
paltonun, ceketin yan cebinde unutup, kapıya sıkıştırmak suretiyle kırmaya yarayan alet.

50 liradan ucuz olanları daha tercih edilesidir.
benim için yeri dolmayacak alettir. cep telefonundan müzik dinleme adetim olmadığından yanımdan hiç ayırmam, düzenli şekilde pilini değiştirir ve belirli aralıklarda içerisindeki şarkıları değiştiririm. en çok da uzun yolculuklarda kendisine teşekkür ederim. yoksa nasıl geçecek koskoca 16 saat ?
haftalardır süren kulaklık girişindeki sorunu halletmemle birlikte eski mesut günlerime dönmemi sağlamış alet..
(bkz: sony nwzb172)
(bkz: 3 dakikalık şarjla 90 dakika müzik çalan mp3 çalar)
Almak için deli gibi araştırma yaptığım alet. 200 lira civarı bakınıyorum, önerisi olan varsa göndersin.
(bkz: mini mp3 çalar)
görsel