bugün

25lik Kızı nikahına alan 70lik ibo gibilerine denir.
Beyni kurumuşlara söylenir. Evet
bide moruq versiyonu var tam yavşak lafı.
huysuz ihtiyarlara karşı söylenmesi zevk veren kelime.
Söyleyene "Ürdün eriği misiniz siz ailecek ?" Diye ayar verilebilir.
Kötü bir hitap şekli.
Ne zaman bu kelimeyi duysam zihnimde Aydemir Akbaş canlanır.
her söyleme dahil olabilecek efsane bir joker kelimedir.
-tamam moruk uzatmayalım.
-moruk bi dal fişeklesene be pakedi unutmuşum.
-moruk burdan adliyeye nasıl gidebilirim?
-moruk iki sultanbeyli alsana.
-ya birader moruk 40 vermiş bana sınavdan.
gibi kullanım şekilleri olan ve karşıdakini "acaba bana ne şekilde hitap etmek istedi?" şeklinde ikileme düşübilen,yaşlı anlamına gelen muazzam kelime.
almanyada yaşayan türklerin insanlara hitap etmek için kullandıkları kelime. Asla yaşlılıra moruk demezler.
kaya tırmanışcılarının birbirine hitap şeklidir.
Arkadaşa hitap etmede en uyuz sözcük.
30 yaş üstü amıcalara verilen isim.

hadi ordan morrrrrrrrrrrruuuuuuuuuuuuuuuuk diye de uzatılabiliğ. *
(#13280679) 'kendi milletime denilse kötü, başka millete denilse iyi' diyen, hafif kişilikli, yedinci nesil kullanıcı.
sevdigimle beni kavusturan cok sevdigim bir panpamdir.* kral adamdir.
balina spermi dolu havuza balıklama atlayan yazar.. * *
beni gülmekten kıran, gözlerimden yaşlar getiren yazar. deli galiba kendisi. çok sevdim seni komikli adam. * *
hip hop kültüründeki önemli kelimelerden birisi.

(bkz: home)
en sevdiğim hitap şekillerindendir. ama anadoluya yaklaştıkça işlevselliğini kaybediyor. öyle ki; yurtta ilk kez bir arkadaşıma moruk dediğimde odadakiler bana amerikan filminden fırlamış karakter muamelersi yapmışlardı. *
genelde ülkemizde son 10 yıldır gençler arasında yaygılaşan bir kelimedir. Kılları dökülmüş yaşlı domuz demektir. mana olarak aşağılık ifade eder Türkiye için ise bunak, sözüne saygı duyulmayan genelde yaşlı kimseler için kullanılan bir kelimedir.
üşenmemiş kalkıp tee burdur'dan gelmiştir zirvemiz için.sen hep zirvemizi şereflendir moruk!
teptiği yoldan da anlaşılacağı gibi 'biz de söz senettir' adamı. gerçekten sıcakkanlılığı ve içtenliğiyle kendisini çok sevmişimdir.
antalya'daki zirveye burdur'dan kalkip gelerek herkesin takdirini kazanan yazar. alanyali olmasi ise baska bir guzelligi. nice zirvelerde gorusmek dilegiyle.
Yalnızca zirve için burdur'dan kalkıp gelen yazar. Helal olsun yazarı. Ayrıca samimi yazardır. Nick neydi? Diye sorduğumda yuzume bakıp "moruk!" demesinde hiçbir art niyet aramıyorum.valla lan. sivas'a olan sevgisinden dolayı da zirvede artı oyumu almıştır hani.
zirveler için mesafe tanınmadığını gösteren yazardır. koptu geldi taa nerelerden ehe. hacım karikatür işi tamamdır halletcez o işi ehe.
adam kalktı, zirve için burdur'dan koptu geldi hafız.
kolay değil, şehir aştı adam bildiğin.
on kilometrelik yerden gelip, geç kaldığım için utandım sayesinde. *
sağolsun, eksik olmasın. devamı gelsin bu zirvelerin.