bugün

Sözlük yazarlığından, kimilerine göre level atlamak olarak nitelendirebileceğimiz duruma geçenlerin, yani moderator olan o kutsal, o ulaşılamaz, o kimseyi iplemeyen, ilk başta verilmesi gerekli adam olunca, sözlükteki entry girme yapısının değişmesidir.

Çok ince bir konudur, ama yine de keyiflidir.Birkaç ay önce salak saçma boş bkzlar veren adam moderator olduktan sonra, bir derya gibi şakırdamakta, imla kurallarını yalayarak entryler girmekte, haftada 150 entry girerken bunun sayısını 10-15 arasında sade ama öz mantığında entryler girmeye başlar.

Sözlükteki arkadaşları arasında bel altı esprileri yapan küfür eden adamken, birden bire "cool adam"ı oynamaya başlar.Sözlük kuralları denilen hadiseye tapınırcasına kutsal kitap gibi tekrar tekrar okur...

Sistemin adamı olmuştur artık...
(bkz: ben aptal değilim sözlük moderatoruyum)
mevlana hazretlerinin "ya oldugun gibi görün ya da göründüğün gibi ol" sözünü hatırlatan entry.
moderatörlerin genelde imla kurallarını bilen, formatı düzgün uygulayan ve sağa sola devamlı küfürler savurmayan, ortalığa saçma salak boş bkz ler göndermeyen insanlardan seçilmesi durumunda meydana gelmesi zor hadisedir, uludağ sözlükte olduğu gibi.

ha moderatör olduktan sonra zaman olmamasından dolayı entry girmek zor bir hal alır ve o kadar işin arasında bir moderatör gayet kasarak entry girer. günlük entry sayısı elli iken bir anda bu sayının beşe veya ona düşmesi gayet normaldir.

kastedilen "zaman" eksikliğinden dolayı kasmak ise çok doğrudur, fakat başka açıdan pek bir gerçeklik içermemektedir.
evrim geçirmektir.

başlık : devedikeni

dün taksim meydanında gördüğüm yazar(subjektif), "naber lan amuna koduum" dedim de nasıl gülüverdin (küfür şeysi) amma şişmişsin lan görmeyeli :ppp (chat işaret şeysi) ahahha ipneeee seni, o değil de biz cumartesi sabah 7 de istanbul'dayız, adam yolla zikeriz belÂnı misafiriz bizi iyi ağırlayın (forum tarzı) (mesaj olması gereken gereksiz cümleler) (gider bu böyle)
silinme sebebi : sayalım mı sayın yazar ??

canlandırma : devedikeni

dün taksim meydanında gördüğüm yazar(salak anlamadı hÂl subjektifin ne olduğunu), "naber" dedim gülüverdin gevrek gevrek, kilo almışsın biraz ? (akıllanmadı) bak biz cumartesi sabah 7 de harem mi ne boksa ordayız, ağırla bizi (daha sade ama gene de uygun değil)
silinme sebebi : subjektif, noktalamaya dikkat,

iç ses : skicem ama...

canlandırma : devedikeni

dün taksim meydanında "görülen" yazar(görülen dedi süper taktik). ayrıca kendisine "naber" dediğimde dönüp o güzel kocaman yüreğiyle gülümsemiştir. biraz kilolu bir yazardır (tanım yapmayı öğrendi !!). "bizi iyi ağırla lan" dediğim yazar (illa falso verecek).

yazar mod oldu diyelim:

editlenen entry : devedikeni

dün taksim meydanında görülen yazar. gülümsemesi dillere destandır. biraz kilolu olduğu söylenir. bizi iyi ağırlayacağından eminiz.
(bkz: moderator olduktan sonra kosarak entry girmek)
devir sürat devri
(bkz: moderator olduktan sonra nar gibi entry girmek)

devir demir döküm şohben devri....
(bkz: moderator olduktan sonra sasarak entry girmek)
allahım inanamıyorum babında
"buralar eskiden hep tarlalıktı", "sikerim bütün sözlüğü ulan" havasında, "eheh istesem silerim ki hepsini eki eki" diye diye entry girmektir. ilk hafta için gayet doğaldır. hatta yazarın entry sayısında %246.48 oranında* artış görülür.
doçent doktorların profesörlerden daha çok çalışıp didinmesiyle eşdeğerdir.herşey elde edinceye kadardır.
(bkz: arkadaşlar düzeldi)
hiç alakası olmayan durumdur.

benim entry'lerim de herhangi bir kasıntı , moderatör olmanın verdiği garip bir sorumluluk anlayışı bulamazsınız.

ben her zaman olduğu gibi yine içimden ne geldiyse, kendi inandıklarımı, kendi güldüklerimi yine ilk entry'lerim gibi içten ve samimi bir şekilde yazmaya devam ediyorum.

ha bunu moderatör olmamamla açıklayabiliriz o ayrı. *