bugün

Sözlüğe girilen entry nin silinmesi 5 dakika sürmezken, neden silindiğine itirazların cevabının haftada gelmesi ve cevapların bundan sonra daha dikkatli olun gibi yuvarlak ve sorunuzu yanıtlamıyor olmasından doğan önermedir.
aslında mesele, mod denen elemanların; özür dilemeyi ve alttan almayı bilmiyor oluşu.

sözlük moderasyonu deyince ne anlıyorsunuz bilmiyorum arkadaş?
böyle takım elbiseli şık adamlar oturup toplantılar yapıyor; rapor falan yazıyor, planlar yapıyor sanıyorsunuz sanırım.

günde 3-5 saat nette takılma imkanı olan, az buçuk da sözlük formatından anlayan biri moderatör olabiliyor zaten.
yaptığı da; gammazlanan entrylere bakmak, gerekiyorsa silmek, canlandırma yapmak, çaylak entrylerini okuyup yazar yap butonuna basmak gibi işler.
ha bu işleri de doğru düzgün yapamıyorlar, evet.

benim takıldığım nokta, bu elemanlardan beklenenler.

hani büyük derneklerde bir "başkan" olur bir de "idari müdür"ler.
bu mod denen elemanlar da sözlüğün idari müdürleri, yani sözlüğe bir vizyon yansıtma durumları yok; daha çok bir işleyişi sağlamakla görevliler.
"bir derdim var" butonundaki şikayetler 3-4 gün beklerken gayet düzgün entry lerim 5 dakikaya kalmadan silindiği için doğru bir önermedir. bi rahat verin artık kardeşim. siz sözlüğünüze bakın biz üslubumuzu düzeltiriz. rahat olun.