bugün

yıllarını mhp' ye vermiş üyelerinden dahi oy kaybetmiş partidir. bu kadar söylüyorum.
yedek lastik.

sağlamsa keksa.
seçimde aldığı gerçek oy %4-5 civarıdır. basit aritmetikle 7 haziran ve 1 kasım seçimlerinde akp ve mhp'nin toplamda %70-90 arası aldığı iç anadolu ve doğu anadolu'da bulunan kentlerin 24 haziran sonuçlarına bakıyorum.

24 haziran'da ahp+mhp'nin oyları eskisinden yaklaşık 15-20 puan kadar daha düşük görünüyor. zaten iki partinin türkiye genelinde aldığı %60-62 civarındaki oy da %52 civarına geriledi.

devlet bahçeli 40 yapar hesabından sonra kendini matematikte epey geliştirmiş ve bir politikacı olarak beceriksizliğini akp'nin %50'ye takılma ihtimalini kullanarak örtbas etmiş görünüyor.

şimdi şu iki soruyu sormak lazım:

%3-4 civarına düşen oy potansiyeliyle meclise 50 civarında milletvekiliyle girmek başarı değil midir?

iktidardan oy kaparak iktidara oynayabilecek bir partinin lideri olarak 16 yıl boyunca ortaya bir şey koyamayıp iki geri bir ileri yordamla partiyi hiç noktasına indirmek başarısızlık değil midir?
tbmm başkanlık seçiminde de akp nin adayını destekleyecek parti. bence kapatıp topluca akp ye geçsinler de bitsin bu komedi.

http://www.hurriyet.com.t...ik-secimi-karari-40880631
Oyun yeni başlıyor.
milletin canını yakmış mafya babalarına af isteyen parti.

çok büyük konuşmayı sevmem ama ömrü hayatım boyunca bu partiye oy verirsem cümle alem siksin beni.
Milliyetçi çalışma partisinin devamı olarak kurulan sağ görüşlü milliyetçi bir parti olarak temelleri atılsa da. Kişisel çıkarlar uğruna ideolojilerin liderleri tarafından rafa kaldırılmış siyasi parti.
milliyetçi çalışma partisinin devamı değildir. milliyetçi hareket partisi bir dönem siyasi yasaklıdır. o dönemde partinin adı milliyetçi çalışma partisi olmuştur. ergenler eksik bildikleri konularda yorum yapmasın.

onun dışında liderin kendi koltuk sevdası için parti ideolojisini ayaklar altına aldığı kısım bence de sonuna kadar doğru.
(bkz: güm)
teröristlere af isteyen bir parti. hdp den hiçbir farkı yok zihniyet olarak.
başındaki kişinin cia ajanı olduğundan şüpheleniyorum.
ilk göz ağrım. seni satıp bu illet ittifakı adayı iyi partiye oy verdiğim için kendimden utanıyorum.

ülkücülerin milliyetçilerin atatürkçülerin gerçek yeri mhpymiş. bunu anladım.
Şimdi düşünürsek Partiler para kazanmadıklarına göre, nakit varlıkları Hazine yardımı değil mi? Hazine’den gelen parayı dövize yatır, hatırı sayılır bir kazanç elde et, sonra da bu dövizi büyük bir fedakarlık yapıyormuş gibi sat ve insanların milli duygularını sömür!

Bu halka yazık diyeceğim de bunları anlattığımız halde hala şak şak şak yapanlarla dolu o yüzden oh olsun diyorum.
ne zaman ki koalisyon gibi şeylerle ülke yönetiminde söz sahibi oldularsa ülke batmanın eşiğine geldi. 2000'lerde koalisyonda bulundular ülke büyük kriz yaşadı akp'yi başımıza bela ettiler. 70'lerde yine bir koalisyon içinde bulundular. ülke tarihinin en büyük sağ-sol faciasını yaşadı, kenan evren gibi birisini darbeye zorladılar. tarih 2018 yine ülkede söz sahibiler ülke batmak üzere.
bu partinin ardından gidenlerin aklına tüküreyim, eğer akılları varsa tabi?
akp'nin gençlik kollarını dönüşmüştür.
af teklifi, fuhuşa indirim getiriyor. Emrah Serbes ve Alaattin Çakıcı ya indirim getiriyor.

https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening
https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening

hayatım boyunca oyumu mhp ye vermiş biri olarak bu saatten sonra cümle alem sikse yine oyumu bunlara vermem. yazıklar olsun.
bitkisel hayatta olan parti.

hayati fonksiyonları yok, felç şekilde yatıyor.
Erciyes kurultayını yeniden gündeme almalı. Giderdik.
bu partinin adı değişmeli bence. akp'nin ankara şubesi olabilir.
bu partinin lideri değişmeli bence. o zaman yeniden kendi özüne dönebilir.
true atlarını rahatsız eden türkiye'nin teminatı, sigortası olan siyasi parti.

açık ve net evet.
Bir takım dansöz misali kıvıran yönetime sahip parti.
Alparslan Türkeş'in genel başkanlığı döneminde hiç barajı aşamamıştı.
1995 seçimlerinde %8.18 oy almıştı.
devlet bahçeli genel Başkanlığa gelince 1999 seçimlerinde %17.98 oy oranıyla patlama yaptı.
Şimdilerde dewlet bize bokmiyir diye dolaşan hareket noooldu siz kürtlere yapınca iyidi.
Milliyetçi püskevit partisi dıpts.