bugün

ekrem acayip hevesli, mansur istemem yan cebime ko diyo ama şu bir gerçek ki; aday kılıcıdar olacak. net, kesin. son durumlar bunu gösteriyo.

lakin iYi Parti'nin "HDP ittifakta yer alacaksa biz bu ittifakta olmayacağız" şartı şurtu, çıkışı mıkışı var. bu iş sakat hacı.

görsel
cimhir ittiretinin başkan adayı da yeliz olsun yakışır.
kemal kılıçdaroğlu olmalıdır. olmazsa ali babacan, meral akşener gibi olası adaylar da iyi adaylardır. hiçbiri olmazsa ekrem imamoğlu da tercih edilebilir. mansur yavaş olursa seçimden sonra ülkede çok bir şeyin değişmeyeceğinden emin olabiliriz.
kemal kılıçdaroğlu ve eski akp bakanları haricinde birisi olmalıdır. mansur yavaş sağ ve soldan oy alabilecek yegane adaydır, ben olsam onu aday çıkartırdım fakat bu sjw köpeği olmuş zihniyet muhtemelen kılıçdaroğlu'nu aday gösterecek ve bunun sonucunda 2023 seçimini akp büyük farkla kazanarak yeniden iktidar olacaktır. sonra da twitter'daki sjwler ince ve özdağ'ı oy bölmekle suçlayacaktır fakat bile bile lades diyen kılıçdaroğlu'na asla toz kondurmayacaklardır.
(bkz: Haşim kılıç)
görsel
Muharrem gibi birini harcadılar, daha dikiş tutmaz CHP.
Sorosun emri Büyükelçilerin kavliyle belirlenecektir.
6 lı masanın hiç bir önemi yokki hdp kimi istiyorsa o olacak aday.
Daha belli olmadan tüm akplileri hoplatan aday.
işin komiği AKP'li değilim ulusalcıyım tayfayı akplilerden fazla hoplatıyor.
Aday bellidir.
Mansur Yavaş.
Eğer gerçekten seçimi kazanmak istiyorlarsa Milletin gönlündeki aday belli.
görsel
eeee adam çöplükte yetişmediği için gene bize kalacaksınız.
sizin o yüksek akı ldediğiniz hainler kemali aday gösterilerse demek ki yüksek değil alçak aklııymışlar inşallah alçaklıklarının gereğini yaparlar.
(bkz: Recep Tayyip erdoğan)
Mazot!

Cumhur ittifakı kendi işine baksın.
Ekonomi felaket, iç ve dış politika nanay, sağlık ı ıhh, eğitim yok, tarım bitti!
ya mansur yavaş olacak ya da kemal kılıçdaroğlu. gidip de kimsenin tanımadığını ekmeleddin gibi bir adamı aday yaparlarsa bilin ki chp en büyük cumhur ittifakı üyesidir. kılıçdaroğlu'nun da seçimi kazanma ihtimali yok bu arada, yanlış anlaşılmasın.
Seçime 9 aydan az kala hala belirlenememistir.
Kılıçtar olduğu kesin,
aday berlirli. sadece açıklanmıyor.
kılıçdaroğlu hariç kim olursa olsun seçimi 2.tura götürecek olan adaydır. mansur yavaş olursa ilk turda da iş bitebilir. ama nerede chp de bu akıl.. muharrem inceye kazandığı seçimi kaybettirdiler son cumhurbaşkanlığı seçiminde. akşener akıl edip ittifak içinde veya ittifaktan çıkıp mansur yavaşı aday gösterir inşallah yoksa yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.
Akla yatkın bir senaryo:

masa bileşenleri Kemal Kılıçdaroğlu nun adaylığını kabul edecekler ancak öne sürecekleri şartlar ( kılıçdaroğlu partisinden istifa edecek, ilk iş Cumhurbaşkanı khk çıkarma yetkisini bizim ağırlıkta olduğumuz bakanlar kuruluna devredecek ve bakanlar kurulunun çıkaracağı her kararını bekletmeden onaylayacak vb) şartları CHP kabul etmeyecek.
Mansur yada imamoğlu aday olursa hdp desteklemez. CHPde hdpyi gözden çıkaramaz.
Cumhur ittifakına kaybedecek adaydır.
Bu yaşıma geldim, Hayatımda ilk kez oy kullanmaya karar verdim. Bundan önce hep boş atardım. onu da ceza yememek için.
Bu sefer oyumu Ak partiye basacağım.
(bkz: cumhur ittifakı)
Çünkü hala kendi arasında kavga edip aday çıkaramayanlar, memleketi de yönetemez.
Bu nettir.
memleketin akp tarafından yönetilmiş hali buysa hiç almayalım, bir insanın cumhur ittifakını destekleyip sonucun farklı olacağını düşünmesi şuna benziyor, dualarla ekonominin düzeleceğini düşünmek gibi birşey. bilimden bir haber tiplerin yönettiği ülke bu hale gelir işte.

https://www.diken.com.tr/...nun-ustesinden-gelecegiz/
mansur olmadığı sürece kimin olacağının benim açımdan çok bir önemi yok. mansur hariç kim aday olursa ona oy vereceğim.