bugün

bilmeyenler; iktisadı anlayamamışsınız demektir, makro iktisadı hiç anlayamazsınız.
iibf bölümlerinin en zevkli dersi. saati 100 liradan özel ders verilir.
aşırı zevkli bir derstir, hiç uyumadan, durmadan 4 gün çalışabilim.
iktisat biliminin en temel derslerinin başında gelir. mikro iktisatı bilmeyen diğer iktisat dallarına hiç geçmesin.
her iktisat öğrencisinin tattığı derstir. anlayan varsa beri gelsin.
iktisada giriş dersini bir doçentten aldıktan sonra, mikro iktisat dersime bir yard. Doç. Girmesi, iktisadı sevmemi sağladı. Bütün tabloların karmaşık yapısı yavaş yavaş yerine oturdukça, insan ekonomik işleyişi anlamaya başlıyor. Yine de giffen paradoksu sıkı bir çalışma olmadan anlaşılmıyor.
zormuş.
öyle deyolla.

imza: mühendis
yarın vize sınavına gireceğim ders. geçebileceğime hiç ihtimal vermiyorum. ulan adam 2 ayda 308 sayfa işledi.
iktisadın, mevcut durumu inceleyerek insan davranışı ve insanların piyasa, endüstri, firma ve birey gibi nispeten küçük birimlerle ilişkili tercihlerini inceleyen bölümüdür.
Zevksiz konudur , makro daha eğlenceli ve günümüzle daha güzel örneklendirilebilir.
gel buraya (bkz: makü) şu hocanın dersine gir (bkz: onur sungur) mikro iktisatın babası olursun.
allah ın cezası ders aklıma gelmiştir.

zamanında uykularımı kaçıran, bir çok iibf linin kabusu olmuş ders.
makronun diğer versiyonu daha bireyseli konu alır o grafikleri çizmek güzel anlamak zor evet .
sana çalıştığım kadar 473654 derse çalışsaydım yine de daha başarılı olurdum.

çalışıyorum, anlıyorum fakat gel gör ki sorusunu yapamıyorum;
bildiklerinizi kağıda aktarmakta zorlandığınız bir ders ciddi anlamda.

bu arada eğer bu derse çalışacaksanız zeynel dinler falan hikayeymiş arkadaşlar ben bunu öğrendim,
erdal ünsal hocadan devam edin.
En sevdiğim derslerinden biridir.

Ciddi anlamda verimli geçiyor. Önemli bir ders ve zevklidir. Öğrenin.
Sevmemekteyim.

Kpss de gelecek 6 iktisattan sadece mikroya çalışmadım. Çünkü anlamıyorum. Makroyu bile anladım ama beynim mikroyu alabilecek kapasitede değil.
(bkz: zirvede bırakmak) zorlamaya gerek yok gençler...
alfred marshall, yatay ve dikey eksenlere yanlış değişkenleri yerleştirmiş; bu yüzden eğim, fonksiyondakinin çarpma işlemine göre tersi çıkıyor.

küçük ekonomik birimlerin işlendiği güzel bir ders. ha..zor mu, kolay mı? orasını henüz deneyimleyemedim.

allah kolaylık versin çalışanlara.
üniversite yıllarımızda okuduğum derslerden biri. birde makro iktisat vardır ki insanı bazen hayattan bezdirir.
iktisada girişi iyi öğrenmeniz halinde makro da mikro da sizin için çocuk oyuncağından başka bir şey olmayacaktır.

iktisada girişleri 5'er kez alıp makro mikroları tek seferde ortalama kasarak veren biri olarak konuşuyorum.
hayatımın diğer değişkenleri ceteris paribus olsa yapacağım ama döçgjkhf

yok ya kafaya koydum, bu sene en az 8 net çıkartmayı kendime borç bildiğim derstir.
Tüketici için konuşuyorum;
Esneklik, fiyat tüketim eğrisi ve telafi edilmiş talep eğrileri öğrenildiğinde işin %90ı hallolmuş oluyor.

Sakın vaktinizi konuya çok fazla ayırmayın sürekli soru çözün.
Sorusuz iktisat perdesiz eve gobeksiz irkege benzer.
illa biz de okuduğumuz bölümü söylemek için böyle başlık mı açalım?