bugün

hava durumu sitesi demek haksızlık olur. cumartesi günü siteye baktığımda çarşamba için yağmur gösteriyordu. bugün çarşamba hava açık tekrar bi bakayım dedim ve az bulutlu yazmışlar. anlamıyorum götünüzden mi sallıyosunuz anlamadık ki?
edit:imla
Bugün Adana da kar var diye tahmin yapamayacak hava tahmin hava olayları, hava tahminleri ile ilgilenen kuruluş.
7 mart 2011 ankara ile ilgili kar yağacak tahmini doğru çıkmış kuruluş. cumartesi günü dediydiler pazartesi kar yağacak diye. hadi len dedik olur mu öyle şey. havaya bak. pazar günü önce sağanakla geldi. şimdi çatılar ve çimenler bembeyaz. bir de soğuk ki sormayın. buz kesti ellerim iki dakikada.
hadımköy civarında "adamlar bu işi hakikaten biliyor" dedirtecek kıvamda dakik olduklarını gözlemlediğim kurumdur. Halen yağmaktadır.
meteoroloji siz kara insanları için üstümüze ne giysekten ibaret bana göre.
biz denizciler için ölümle yaşam arasındaki ince cizgiyi belirleyen bir kriter..
8 sene boyunca meteoroloji konusunda uzman olan gökhan aburdan aldığım dersler cok işime yaramıştır.
-bu hava yağar.
şöyle düşünün. yarın için hava durumuna bakıyorsunuz gök gürültülü sağanak yağışlı gösterir. yarın olur bir anda yağmuru değiştirip parçalı bulutlu yazarlar. yani götlerinden uyduruyorlar.
doğuya kamyoncular gitmekten vazgeçmezsin diye hava tahminleri hep eksik, düşük söylerler.
eskişehire haftalardır kar yağdırıyor lakin eskişehir halkı bunu göremiyor ;
ayrıca tahmin sayfaları sürekli değişiyor. 2 gün sonrasına aşırı yağışlı yazarken bir gün sonra bulutlu konumuna alıyor.
güvenimin sıfır olduğu kurum.
iddaa tahmini yapanlar bile bu kurumdan daha fazla tutturuyor. hava durumu yarın nasıl olacak diye bakıyorsun, yoğun kar yağışlı gözüküyor, sabah bakıyorsun bulutlu ve soğuk hava, kar yok *
buradan yetkililere seslenmek istiyorum. bildiğiniz üzere geleceği tahmin etmek günahtır. caiz değildir.
yoğun kar yağışından web sitesi de etkilenmiş olsa gerek. girilmiyor.
5 günlük hava tahminimi bana geri verin.
02.02.2012 akşamı istanbul'a çok ciddi bir kar yağışı olacağını söyleyip tam anlamıyla çuvallamış kurum.
akdeniz kıyılarında yaşayanların fazla umursamadığı kurum. zira kışlar ılık ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır. yok balkanlardan gelecek soğuk hava dalgası, efendim sibirya'dan yol almış soğuklar bize dert değil. izlanda'dan gelecek iyi haberlere kulak kabartmayız ayrıca. yazın aşırı sıcakları da mühim değildir; aşağıda akdeniz, yukarıda toroslar... ister sahilde güneşin tadını çıkar, pırıl pırıl akdenizde serinle... ister akseki yaylalarında, seydişehir yöresinde çimenlerin üstünde mangal keyfi yap. istediğin gibi bağır hürriyeti yaşa, kentin öldürücü havasından ürkek bir ceylan gibi kaç!

http://www.haber7.com/muz...ari-erzurumda-bestelenmis
meteor bilimi gibi gelen, hava tahmini yapan bilim dalı, tutmayan hava tahminleri.
bu hafta itibari ile verilen uyarı 'türkiye yanıyor aman dikkat'.
10 aralık: batı karadeniz de tam fırtına,
10 aralık: batı karadeniz de yoğun kar yağışı.

şu anda batı karadeniz de günler sonra güneş kendini gösterdi. hava da baya açık.

sürekli uyarı yapan hem de milleti korkutan uyarılar bunlar, ama tahminleri hiç de tutmayan.
güven kaybı yaşatıyor bunlar kurum için.
hayır fırtına da değil tam fırtına, kar da değil yoğun kar uyarısı yapıp şu havayı gören herkes tekrar güven konusunda şüpheye düşer.
falcılığa rakip bir meslek dalı. Falcılık kadar başarılı değil. Falcı kadın oturur oturmaz 7 sülaleni sayıyor, bizimkiler daha yarın ki hava durumu ne olacak bilemiyor.
Yayınladıkları haritalarla gazetelere verdikleri bültenler asla birbirini tutmayan kuruluş.

Şimdi bazı gazeteler, salı günü tüm yurtta kar yağışı olacağını söylemiş. Meteoroloji'nin sitesine bakıyorsunuz: Salı günü için, sadece doğu anadolu, doğu karadeniz'in doğusu kar yağışlı gösteriyor. Diğer yerler çok bulutlu, hatta güneşli.

E şimdi kime inanalım biz? Hayır o açıklamayı yapan sensen tüm haritalarını güncelle. Yok sen yapmadıysan açıklamayı o gazeteler seni nasıl referans gösteriyor?

işlerin nasıl döndüğü anlaşılamayan kuruluş aynı zamanda.
bizim meteoroloji müdürlüğü Ecmwf modellerini baz alarak tahmin yürütmektedir. yani diğer modeller gibi, örnek olarak gfs gibi 6 saatte bir çıktı üzerinden tahmin yürütmemektedir. bu yüzden ecmwf modellerinin tutarlılığı orta vade ve uzun vadede etkilidir.
Marmara, Ege, Akdeniz, iç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetli yağış beklendiği açıklamış kurum.
tutturduğu kadar tutturamadığı var. tek maçtan yatışlarını demiyorum bile.
(bkz: havaforum)
türkiye'de en doğru ve güvenilir kurumdur.
işin acı tarafı ise adamların işi tahmine dayalı.
Alkış çocuğuma.
kör topal hava durumu veren kurum.