bugün

şu ara 30 derecenin üstünde sıcaklıkla yazı getirmiş şehir.
seviyorum kendisini.
müsaade ederse onda yaşlanmak isterim.
havası en kararsız şehir olma özelliğinin dışında aşık olunası bir şehirdir mersin. yemeğiyle, insanıyla, havasıyla kısacası her şeyiyle mükemmeldir.
doğduğum, büyüdüğüm, sahilinde bira içtiğim, liselerinde aşık olduğum şehir. üniversite için ayrı kaldığım ve yazları eski bir dosta gider gibi gittiğim şehir.
metropol yapısı itibarıyla sakinlerine rahat bir hayat sunabilen bir şehirdir. sahil civarlarında oturanlar için hele tam manasıyla cennettir.
Kimae kusura bakmasın ama kişi başına düşen gayri safi milli kaşar ortalaması en yuksek şehirdir.
Ulan namus diye bi kavram yok soktugumun memleketinde be.
Kadınlarının genelde fiziği 10 üzerinden 8-9, yüz güzelliği ise 4-5 civarı ama iyidir yani.
Bekaret derdi sıfır amk.
ilginc bi memleket.
adanadan daha az sıcak olan şehir. mersinde yaşayıp çukurova üniversitesinde yaz okuluna gidenler için cehenneme yolculuk gibi geçer mersinden adanaya trenle gitmek yazları.
adana artığı, günahlar şehri. kordonu var, palmiyeleri var, limanı var, simidi filan var. biraz izmir gibi ama küçük kaçıyor. bir de izmirin kızları meşhur ama buranın seksi demeyeceğim; sikişi meşhur. adana pavyonu gibi. yok abi yok ya çukurova havzası çok garip bir yer.
havası, suyu, yemekleri çok güzel olan şehirdir.
ve de hakkında boş boş konuşulan şehir.
kordon değil, flamingo yolu'dur. palmiyeler, başka iklimde yetişemez. sadece palmiye değil, sağa sola bakılırsa, portakal ağaçlarını görülebilir, mis kokusu içe çekilebilir.
adana artığı değil ayrı bir ildir. bunun için, tarih bilgisi vermeyeceğim. açınız wikipedia'yı okuyunuz.

limanı denilen yer, dünyanın en büyük uluslar arası limanlarından biridir. baharat yoluna açılan kapıdır.
mersin kızlarına, sikiş/pavyon gözüyle bakmak da ayrı bir sapıklık zaten.
bu yörenin kızlarına pavyon/sikiş gözüyle bakılır.
tersine gidenlere ayar olsun diye herkesin gittiği rivayet edilen şehir.
Tarsus adında 250 bin nüfuslu ilçesi olan ilmizdir.
Yaşadığım şehirdir. Biz burda "allah var, Mersin var, deniz var, güneş var, rakı var, humus var, sahil var, Palmiye var, balkon var, masa var" deriz.

https://twitter.com/lifem...status/471577502331437057
10 haziran 2014 tarihinde concha buika yı misafir edecek turunç çiçeklerinin şehri.
Haziran ayında yağan yağmurla şaşırtan şehir. Yaz geldi, deniz sezonu açıldı diyoruz yağmur yağıyor. Hoş bu yağmur engel olmaz o ayrı ama haziran ayında yağmur nedir mersin?
yaklaşık yedi aylık bir ikamet ardından yetim bırakacağım şehir.

yetim bırakmak derken mecaz anlamda soylemiyorum.
bildiğiniz anasını sikmiş hissediyorum mersin'in.
abi, eğer istanbul'da yaşıyosanız, bi görün lan.
bi gidin.
bildiğin zorlandığın oyunda "beginner" oynamak gibi.
kolay şehir.
eğer abazan hissediyosanız, adeta dreamland.
Henüz yaz gelmemiş şehirdir. Yağmur yağıyor, soğuk. Geçen yıl Mayıs ayının sonlarında yaylaya giden ailem haziran bitsin temmuz gibi gideriz diyor. Deniz de soğuk. E n'apıcaz? Kitap okuyalım.
bir arkadaşımın daveti üzerine erdemli'ye gidip o denizin halini görmemle hayal kırıklığına uğratan şehir, o tatil sitelerinin sahilleri, deniz kıyısı falan ne hale gelmiş öyle ? şişeler, poşetler, taşlar... 5-6 yıl önceki aykent nerede şimdiki aykent nerede ?
sıcaklık-nem düzeyinde en bunaltıcı şehirdir ülkemiz topraklarında. fakat özlenendir işte. memlekettir.
deniz kokar sokakları. palmiyeler savurur saçlarını sevdaya doğru. hasret gibidir tantunisi.
kışı çok otantik olan şehir. okumak için en iyi yer. yaz okuluna da kalmazsanız işkence çekmenize de gerek kalmaz.
1_ şehir içi yolu bu kadar berbat bir şehir daha varsa, biri beni aydınlatsın.. yolları çukur dolu..arabanız çıkamayabilir, eğer çıktıysa doğruca sanayiye gidiniz.. neydi, büyüksehirdi.. heee.. he oğlum he..
2_ sahili varmış.. s.kerim öyle sahili..denize girme imkanınız yok an az 40 km yardıracaksınız.. keza, diğer alanlarda teknoloji var ; beton !!
ve evet o güzel betonlaşmış sahilde, akşam saatinde sevgilinizle yürümek isteyebilirsiniz.. istemeyin!! her delikte bir esrarkeş ya da alkolik sizi bekler.. yandan geçeyim dersin, süzer.. mideniz bulanır.. ya da tekine kafayı gömersiniz, olaylar başlar..

sözün özü ; berbat bir şehir.. bir süreliğine bu şehirde vakit öldürdüm.. bir daha keyfi gelmeyeceğim gibi; tanrı yolumu buraya düşürmesin..
edit : bu entariye eksi vermeniz, şehriniz mersini daha güzel yapmıyor gençler.. ben az bile yazdım..
Googledan fotoğraflarına baktığınızda amerikanın batı sahil şeridi şehirlerini anımsatan bir görüntüye sahip şehir.
Cennet-Cehennem Mağarası ve Astım Mağarası meşhurdur..
istanbul sultangazide mersinliler mahallesi. Olarak geçen bir sokak bulunmaktadır. Bu sokak oradan geçen her yabancıyı sorgulamaya almakla görevli mersinli serserilerce sorguya çekilir. Kimsin, ne işsin , paran var mı ...

Mersinlilerden soğuma sebebidir.
Kürtlerin mekanıdır.
"mer" sıfatından türemiş bir kelimemizdir efem. merim, mersin, mer.. gibi şahıs ekleriyle eğlenceli hale getirilebilir. mesela güzel kelimesinin güzelsin hali gibi.

-aşkım çok mersin yaa.
+sağol aşkım, sen de.
-ihi ihi ne gadanda mutluyuk.