bugün

an itibari ile hava sıcaklığının 9 °C olduğu sahil kenti. gece hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi bekleniyormuş ki bu mersin için kutup etkisi demektir.
Herşeyin oLduğu ama insanLarın az olduğu şehirdir.
düz bir yol üzerine kurulmuş şehirdir.

ana caddeye çıkar ve dümdüz giderseniz ya antalya'ya, ya adana'ya varırsınız.
tantuni, kerebiç, cezeryesi, sahili, deniziyle ünlü gezip görmek isteyenler için muhteşem bir yerdir. öyle antalya gibi pahalı kazık atmak isteyen esnaflarla dolu bir şehirde değildir. 200 liraya 4 kişi mis gibi tatilinizi geçirebileceğiniz cennet gibi bir yerdir. (mersin hasreti çektiğim çok belli oluyor biliyorum)
acilen büyük bir otogar yapılması gereken şehrim. ulan ben utanıyorum bu şehre girerken otogarın halinden, yapın artık şunu yapın.
ayrıca şehrin girişinin türkiye nin en varoş kesimi görüntüsü vermesi bir yana dursun, mezitli sahildeki tamamen avrupai havanın olması da zıtlıkların tezahürü olarak açıklanabilir.
her ne olursa olsun insanıyla güzeldir mersin.
dipnot: büyükşehir belediyesi olarak aydın chp'li yurttaşların ekmeğini yiyen macit özcan gibi bir tüccarı barındırmasından da zerre mutlu değilim.
2013 akdeniz olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak şehirdir. çok gururluyuz çok mutluyuz. ayrıca eleştirdiğiniz belediye başkanı şu sıralar kanser hastalığı ile mücadele etmektedir.
Birileri bir zirve düzenlese de bir c.tesi akşamı vikinge falan gidip eğlencenin dibine vurulası şehir.
son derece minik, sevimli ve şerit şeklinde olduğu için her yanı buram buram deniz kokan bir şehirdir mersin. yol kenarlarındaki palmiyeler akdeniz'de olduğunuzu hissettirir. Toroslar'dan döne döne inerken bir yanda yeşil, bir yanda deniz, muhteşem bir manzara ortaya çıkar. sahili yayla gibi gepgeniş, ince kumlu ve mükemmeldir.

ve taşucu gibi dünyalar harikası bir yere sahiptir.
(bkz: taşucu)
29 şubat 2012:dün gece tarihi bir kar yağışı yaşayan şehir,merkezde bile sileceklerde sulu kar birikti.

şehrin denize bakan yakın tepeleri kar altında kaldı.mersin adana otobanı kar altında kaldı millet kenara çekip kar topu oynadı.

kar bizim için değişik bişey.
özlenilen şehirdir.
aralarında derin uçurumların olduğu (sosyal, ekonomik ve siyasi) insanların yaşadığı bir il mersin. bu derin uçurumlar da neresinden bakılırsa bakılsın farklı bir mersin gerçeğini ön plana çıkarıyor. bir pozcu, yenişehir, mezitli mersini ile akdeniz bölgesinin mersini çok farklı, apayrı yerleşim yerleri.
türkiye'nin halk olarak en kozmopolit ilidir.
Sözde narenciye kentidir. Ama betonlaşma uğruna talan edilmiş narenciyeden eser kalmamıs durumda olan kent'dir.
güneydoğulu her ailenin en az bi kez tatil yapmak için tercih ettiği şehirdir. yakındır, ucuzdur, denizi iyidir falan filan.
ben de çok severim, vıcık vıcıktır ama olsundur.
güzelim şehir nasıl mahvedilir al işte örneği mersin. deniz kum güneş para ...
ama gel gör ki gittikleri yeri bok eden sevgi pıtırcıkları...
içine ettiniz canım şehrin.
tantuni diyince akla gelen ilk şehirdir. liman şehri olarak bilinir.
Sahil şeridi olmasa mersinde doğanların bile içinde bulunmasını istemeyeceklerine inandığım, vasat altı şehir. Tantuni olayı tamam da kerebiç dedikleri bir tatlıları var ki mantık hatasıdır. ha birde Mersin idman Yurdu Taraftarı vardır. Dünyanın en büyük Mazoşist topluluğudur. Hangi deplasmana gitseler dayak yerler ama '' bana mısın '' demezler. Göç almayaydın iyiydin mersin!
Mayıs ayından itibaren balkon keyfinin yaşanabildiği nadir şehir. herşeyiyle sıcak memleket.
golgede; otururken, uyurken, yururken, yemek yerken, sicarken vs. her turlu terlersiniz. keske kutuplarda olsam diye ic gecirir, buzdolabinin buzluguna kafanizi sokarsiniz. tabii bir klimaniz yoksa.. hayat durma noktasina gelir. geceleri evin icinde uyuyamazsiniz. ya dama ya da balkona cikip uyumalisiniz. ki tasak meydanda balkonda yatarsiniz, sabahin ilk isiklariyla yine kan-ter icinde uyanirsiniz. kisaca bu memlekette yaz cok zordur.
Hepsinden önce delileri meşhurdur. Bunu ancak yaşayan bilir. Bu delilerin ne zaman nereden çıkacağı belli olmaz.
Bunun haricinde deniziyle, güneşiyle, insanıyla ve olmazsa olmazı tantunisi ile yemeyipte yanında yatılası bir şehirdir.
yaz geceleri, gündüzden daha boğucu olan, kendine özgü bir atmosferi bulunan güzel bir şehir. istanbul kadar olmasa da tarihi açıdan önemli pek çok yeri vardır.

kişisel bişiler: gezmeyecekseniz sakın ola gitmeyin. ben 5 kere yaptım o hatayı (evet, 5 kere gidip neredeyse hiç gezmedim). ama mersin, bekle bu yaz! sen mi büyüksün ben mi! ***** ******* *****! *
sıcağında terlemeyi bile özlediğim benim güzel memleketimdir.
yaz aylarının gelmesiyle iyice hareketlenen şehir. sözlükte 'mersinde yaşayan yok mu?' sorusunu akıla getirir.
her yeri ayrı bir güzel olan şehrim.
şu sarı - kırmızı çevreyolu dolmuşları kalksa daha iyi. *
sezonun açılmasıyla mükemmelken mükemmel ötesi haline gelmiş şehir.