bugün

Bu tasarı gerçekleşirse o yaz en az 500.000 memur evlenir.
Bende dahil.
güzel bir icraat hükümeti sevmiyor olsak da.

ayrıca bu yardım miktarı 8 bin liradan fazla olabilir. çünkü maaş katsayısıyla çarpılacakmış rakam.

http://www.kpssrehber.com...vlilik-yardimi-yolda.html
kadın çalışmasın, otursun çocuk baksın diye verilen rüşvettir.

(bkz: türkiye nin din devletine doğru gidişi)
acaba her iki taraf için de verilecek mi diye düşünülen yardım.

iki taraf da memursa 16 bin lira mı alacak bu insanlar yani?
işte ben de tam bundan bahsediyorum. ya arkadaş 6 değil, 7 değil, neden 8 bin lira?
mermer ustası olarak benim de hakkımdır.
neden sadece ilk kez evlenenlere veriliyor?
insanın evlenesi gelen durumdur.
bu ayın sonunda netleşecektir.

http://www.habergazete.co...n-cikiyor-2013-09-12.html
Memurun babayi alacagi durumdur. Maksat sendika reklamidir.
memur sayısı 2,2 milyon, asgari ücretli sayısı 15 milyon olan bi ülkede; memur, asgari ücretlinin 3 katı maaş alırken, evlilik yardımı memurlara gerekiyordu tabi. asgari ücretli çalışanlar senin vatandaşın değil.
memurlar kamu kesiminin çalışanlarıdır. ortaya pek bi emek koymasalar da emekçi sayılırlar. o yüzden işverenleri olan devlet kendilerine birtakım haklar sunabilir, sunmaktadır da.

aynı hakların özel sektörün çalışanları olan işçi emekçilere de verilmesi lazım gelir. yalnız bizim memlekette işverenlerin çoğu * götveren olduğundan * bu hakları çalışanlarına vermeyi istemezler. devlet de onlara baskı yapmak istemez. çünkü öyle böyle sonuçta adam işveren. birilerinin evine ekmek götürmesine vesile oluyor.

bizim gibi ülkelerde bu götverenler, pardon işverenler çokça sevilirler. sermayedarımız azdır çünkü. hem çoğu vergiyi de bunlar öderler. totalde baktığınız zaman ülkenen bütçesini çeviren çoğu vergi bunlardan gelir.

o yüzden memurlara verilen hakların özel sektör işçilerine verilmesi konusunda devlet bunlara baskı yapamaz.

peki işçiler alamıyor diye devlet memurları da mı almasın?

zurnanın zırt dediği yer bura. en solcu memurlar bile buna evet demez bence.
yine memleketimizde suistimal edilecek bir uygulama. bizim şirket bile 2 cumhuriyet altını yardım yapıyor. devletin de yapması gerekendir.
damadın fındık, ceviz, kuru üzüm, cevizli sucuk, macun alması için kendisine ödenen ödenektir.
yaraya merhem gibi olur.
(bkz: amına koyayım ben onların çok ayıp ediyorlar)
not; asgari ücretliyim.
yalandan öteye geçemez.
Tüm çalışanlara ödenmesi gerekir. Ayrımcılığa karşıyız
8 yıllık memurum öyle bişey duymadım.

yalan vallahi.
eğer doğruysa ilk ikna ettim tapiri evlenme dairesine götürmeme neden olacak haber. binimli ivlinmik istiyin vir mi ihihihihi?