bugün

gönül yarası filminde etek sarı yorumundaki başarısıyla bir dönem kulaklara kazınan, ağzı büyük, oyunculuğu ara ara oldukça iyiyi ara ara olmasa da oluru hissettiren barış yanlısı insan.
bizler evimizde mal gibi oturuken o dunyaca onemi olan bir yerde son yillarda demokrasi diye bize yutturulan olaylara sanatci hakkiyla atifta bulunmus ve mustafa kemal ataturk'un sozunu soylemistir. rahatsizligniz meltem cumbul'a mi ataturk'e mi yoksa soyledigi sozu de mi "postalci" diye yaftalayacaksiniz.
zeyno karakterinden sonra hiç bi yer koyamadığım hatundur. hoş yane kadın allahı var şimdi. sanırım bi kıvanç tatlıtuğlan sevgiliydi o ara şekilsiz gelmişti. çok sarışın erkeği sevmiyorum ben ya. naber lan sarı pipi diye espri yapasım gelio.
69. altın küre ödüllerinde görülmüş oyuncu.
gece tam çişe kalktıktan sonra bi türlü uyuyamamam dolayısıyla tvyi açmamla "intırneyşınıl aktris meltem cumbul" sesinin evde yankılanmasına sebebiyet vermiş oyuncu. Ben daha nolduğunu idrak edemeden sahneden indi. E hani ödül sunacağıdı diye düşündürse de baya bildiğin yaldır yaldır türkçe konuştu sahnede o da bir şey. Arkasında da debra messing çıktı galiba kapattım gerçi reklam dönüşü gelmeyince meltem cumbul.
Çatır çatır Türkiye aleyhtarlığı yapıldığı bir dönemde, aydınlık yüzümüzü göstermiş aktrist.
Daha ziyade Dr. Oz ü beğeniyorum bu konuda. Her fırsata ben Türk üm diyor, 2 emmy ödüllü doktorumuz. Gerçi ona da bin tane laf ediliyor bu ülkede. Meltem Cumbul a edilmiş çok mu? Kolaymı lan Golden globe a çıkmak iki laf etmek?

edit:glob yazmışım, glob canını senin.
golden globe'da neden oraya çıktığını anlamadığım için takdir edemediğim oyuncu. ödül alırsın takdir edilirsin ama oraya çıkıp iki cümle edip barış işareti yapıp inmenin anlamı nedir de gurur duyduk anlamadım. kendisi bana hep itici gelmiştir, özellikle o var diye bir filmi, diziyi izlemem mesela belki benim için başarılı olmamasının nedeni de budur.
altın küre ve meltem cumbul'la ilgili la times yorumu.
http://latimesblogs.latim...sling-peter-dinklage.html
(bkz: cumburlop)
bizi altın küre ödüllerinde, ödül verecek diye kandırdıkları oyuncu. 1980 yılının komünist gençleri gibi birden fırladı. barış işareti yaptı ve gitti. sadece ben değil emin olun amerikalılar da hiçbir şey anlamadı.
altın küre'de ne amaç ve görevde bulunduğunu anlamayadığım şahıs. meltem cumbul disinda herkes ya odul vermek ya almak ya da ustalara saygi icin ordaydi, yani herkesin bir amaci vardi.
altın küre ödül töreninde sahneden inen madonna dan sonra sahneye çıkmak marifet ister dedirten ve helal sana meltem cumbul demenin farz olduğu şahane bir durumdur.
69. altın küre ödül töreninde sahneye çıkmış ve 10 15 sn de olsa ancak filmlerde görebileceğimiz adamlara kadınlara seslenmiştir.
bu bağlantıyı nasıl sağladığı merak konusudur.
altın küre ödül töreni üzerinden meltem cumbul'u eleştirmek en hafif tabiriyle denyoluk. lan babanın altın küresi mi(?) ibneye bak amına koyim. ne işi varmış!! senden icazet alarak mı çıkacaktı? sik kafası gelmiş ''ne işi var yeaa anlamadım'' havalarında caka satıyor. bilmiş havaları yok mu birde sanırsın ki altın küre'nin mucidi dedesi. samimiyetsiz pezevenk. lan götveren sen değil misin hoca sözlüye kaldırdığında it gibi titreyen, kalkmış kadını 'ne işi var, konuşamadı da zaten' diye eleştiriyorsun...

sürekli gülen kadın. (tanım niyetine)

özel edit: bu yazıdan sonra var olan bütün gazıyla yazdıklarımı eksileyen kardeşim, neye sinir yaptım amına koyim merak ettim lan. niye bu kadar alıngansın kuzum rahatla. *
beni rahatsız eden orada olması olmaması değil ulan madem oraya çıkmışsın böyle özenti tavırlara onlar gibi olmaya çalışma.rahat ol özgün bir tavır takın ne bileyim amına koyum ''ray malifalitiko ray ray'' şeklinde bir şey söylesen yine sevineceğim böyle bir ingiliz aksanıyla konuşmaya çalışmalar zafer işareti çaknalar savaşlar olmasın insanlar ölmesin sikim sokum işler yok abi özgün olmadığımız müddetçe cacık olmaz bizden.
altın küre ödül törenindeki meltem cumbul'a bakınca;

1. ne yaptı şimdi sadece, bi şeyler söyledi indi. e o zaman niye çıktı sahneye...

2. vay be ne ödül sundu, ne ödül verdi ama yinede çıkıp konuşmasını yaptı...

3. aman ne olursa olsun, onca dünya starıyla birlikte sahneye bir türk çıktı ya bu bile önemli bir şey...

4. madem çıktın doğru dürüst bi konuşma yapsaydın...

şimdiye kadar meltem cumbul ile ilgili yapılan genel yorumlar böyle. ama ömür gedik'in konuyla ilgili yazdıklarını bakınca durum biraz daha netleşiyor. gedik'in iddiasına göre meltem cumbul'un sahneye çıkması; altın küre'nin oyuncu taktim etme uygulamasının ilk uygulanışı.

--spoiler--
meltem cumbul takdimi, altın küre’nin her yıl yeni bir oyuncu takdim etme (cameo guest appearance) kararının ilk uygulaması.
gelecek yıl da başka bir ismi takdim edecek altın küre.
--spoiler-- ömür gedik.
aşağılık kompleksi bizde yer etmiş. cumbul çıktı 10 saniye de olsa seni, beni temsil etti orda; daha ne lan? golden globe'la mı büyüdün? diye sorarlar adama.
başarının resmidir... cinsel içerikli filmlerden altın küre sunuculuğuna...
LA Times soruyor... bu kadın kim diye...
"bu kadın başarının resmi" dostum... başarının resmi...
beşik kertmesi diye bir dizisi vardı vakti zamanında. hatta yamulmuyorsam olgun şimşek ile başrolleri paylaştılar. işte benim gözümden düşmesine sebep olan dizidir efektif olarak.

edit: gizli bakınız *
"uluslararası film yıldızı" şeklinde lanse edilen aktristimizdir. sahneden atatürk'ün sözleriyle dünyaya barış mesajı vermiştir. "amerika basınına kim bu meltem cumbul" dedirtmiştir.
meltem cumbul törende yurtta barış cihanda barış yerine durmak yok yola devam deseydi bugün baş tacı edilirdi.
2012 altın küre ödül töreninde konuşması ile adından söz ettiren en düzgün bayan oyuncularımızdan biri.
(bkz: sahnede ne işi var anlayamadık)
meltem cumbul ödül vermeyecekse altın küre ödüllerindeki konuşmayı yapmayı kabul etmemesi gerekirdi bence:
zira orada çıkıp da
"benim ülkemde de golden globe izleniyor canım, severek izliyoruz, yurtta sulh cihanda sulh, ehe ehe.."
demesi aslında "biz önceden televizyonu bile olmayan bir ülkeydik. hatta film endüstrimiz bile yok. pek sanattan anlayan bir millet değiliz. siz böyle entelsiniz filan ya, ne biliym arada bizi böyle organizasyonlara filan çağırın da bizim de kültürümüz artsın. yavaş yavaş gelişiyoz biz zaten; az çok görüyosunuz, ama yine de somurgeliğinize adayız, irak'a da yakınız zaten, ordan bize de uğrayın isterseniz, barış getirin bize de.. hani siz de çok seviyosunuz ya dünya barışını?" demenin daniskasıdır.
bence cumbul, hırsına yenik düşüp türkiye'nin karizmasina ufak bi çizik attırmıştır vesselam.
oraya konuk olarak gitmesine eyvallah, o bile zor iş. ha sahneye çıkmayı da başarmış eyvallah. ama orada 30 sn saçma sapan geveledi diye "beni temsil etti" diyip, övünecek halim yok. ben utandım, acıdım şahsen. ben onun yerinde olmaktansa, yerin dibine girmeyi tercih ederdim. ayrıca altın küre, oscar nedir yahu. marlon brando 2 kere aldı oscarı 2 sinide reddetti. bilmem anlatabildim mi?