bugün

twitterı da var gibi gibi.

http://twitter.com/IMGokcek
otobüslerde paso denetimini sıkılaştırmasının ardından metro ve ankaray turnikelerinin başına adam dikip tam mı yoksa indirimli bilet mi basıldı, tespit ettiren, indirimli basıldıysa paso gösterilmesini isteyen görevlileri görevlendiren büyük baş.* pasonuz yoksa ya çıkarılıyorsunuz ya da tam bilet almak zorunda kalıyorsunuz. kurallara uygun mu? uygun. peki kural hakkaniyetli mi? değil. arkadaşım belediyeyi borç batağına soktun, çaresinide her öğrenciden alacağın 30 lira paso parasında mı buldun? ayrıca neden okullar kapandıktan sonra bu uygulamayı başlattın, korktun mu olay çıkar diye, yavaş yavaş mı alıştırmak istedin insanları? yuh be adam, yuh be...
(bkz: ticari deha)
ankara'nın göbeğinde insanların kara saplanmasını sağlayan yüce deha.
ankara kar yüzünden kırılırken kendisi fosur fosur uyumaya devam etmiş, ankaragücünün transfer işleriyle ilgilenmiş, balon patlatmaya devam etmiştir. doğruyu mu yapmıştır? evet. müstahaktır ankara halkına.
kendisi hem eskişehir yolunda hem istanbul yolunda hem aşti bulvarında hem de havaalanı yolunda aynı anda yol çalışması başlatmıştır. ankara zaten genel olarak bu yollardan oluştuğu için artık en kısa mesafe bile 1 saat sürmektedir. havaalanına gitmek yaklaşık 3 saat sürdüğü için artık ankaralılar için en hızlı ulaşım aracı uçak değil otobüstür.
son derece başarılı bir çeşit siyasetçi, böyle bir adama inanan ve oy veren binlerce insanı allah bildiği gibi yapsın...
türkiye'nin gördüğü en başarılı siyasetçi. yaptığı o kadar şeyden sonra onca yıl o koltukta var olması bunun göstergesidir.
aile boyu nemalanma konusunda mahirdir. ulan şu memleketi yedim, doğduğum günden beri belediye başkanıyım, belimi doğrulttum, yazık şu memlekete bari oğlanları karıştırmayayım demez asla, ulan şu millet benden yeterince çekti, hatırı sayılır adam menfi cümleler sarfetti hakkımda, hiç olmazsa şu oğlanlar bulaşmasın buralara demez. maaile başımıza tebelleş oldular.
meclis anayasa komisyonu başkanı burhan kuzu ile birlikte, milletvekillerini fitillemek için yaptıkları planlar telekulağa takılmıştır.

http://www.gercekgundem.com/?p=255073
(bkz: melih gökçek in milletvekillerini fitillemesi)
ne kadar laf sokarsan sok. yüzündeki şeytani gülüş hiç eksilmeyen.politikacı.
(bkz: http://www.ntvmsnbc.com/id/25064362)

(bkz: kapak)
ankara halkının başına yine yeni yeniden musallat olmuş hede.
allah'ım! ankaralılardan nefret etmen için ne gerekçen vardı?
ankara halkının layık olduğu liderdir.
ne yapıyorsa bir bildiği vardır. bu admalar buna boşuna oy vermedi bu adam da bu adamların oyunu boşuna almadı.
aslen urfalı dır.
kemal sunal ın bir zübük filmi vardı. işte oradaki ibrahim zübükzade karakteri gerçek hayatta ancak bu kadar oturur birinin üzerine , ankara ya her türlü müstahak.
seçimlerde her türlü dolabı çevirip seçimlerin galibi olmuş, dünyanın en antipatik sırıtışına sahip türkiyenin sayılı zengini.
beynine kurban olduğumun yurdum insanının yıllarca başımıza musallat ettiği belediye başkanı.
sadece o muzır gülüşünde bile ' ulan nası koydum çocuğu beah!' vecizesi seçilen belediye başkanı. sayesinde ankara ihya(!) oldu.
ankaradaki toplu ulaşım sorununu sürekli zam yaparak ve sefer sayılarını azaltarak çözeceğini sanan kredisini çoktan doldurmuş çektirip gitmesi gereken belediye başkanı.
benim gözlemlediğim asıl sorun iki tane ankara'nın ulaşımında.
1. ankaranın yaşlıları. ücretsiz biniyorlar toplu ulaşıma.abartmıyorum günün belli saatlerinde otobüslerin %75-80 i yaşlılarla doluyor çankaya ve keçiörende özellikle. bu uygulamayı bir türlü çözemedim arkadaş. yaşlı diye fakir mi oluyor insan. bokunu çıkarmasalar neyse diyecem de. ben öğrenci halimle ailemin gönderdiği üç kuruş paranın büyük bölümünü ego kartlarına ayırayım. parayı harcayacak torunlarından başka kimsesi olmayan yaşlılar sürekli ücretsiz binsin. bir de yaş sınırı düşük zannedersem. 55 60 felan galiba. çıta gibi amcalar, süslü püslü nineler felan sürekli geziyor.

2.kamu kurumu çalışanları. hepsinin elinde yeşil ego kartları. yani çalıştığı kurum tarafından verilen kartlar. ben bunları da kurumlara sattığını düşünmüyorum ankara belediyesinin. peşkeş çekmek mi dersiniz ne dersiniz. ankara'da kafanı çevirdiğin yerde devlet kurumu var zaten. ankara'nın bütün memurları da bunları kullanıyor. memur kenti bir şehirde memurlar da para vermiyor ulaşıma.

sözün özü bu iki büyük kesim toplu ulaşımda para harcamıyor efendim. asıl kazığı yiyen de üniversite öğrencisi ve gariban oluyor.

bu salak uygulamalardan bırakıp, belediye'nin imkanlarını başkalarına peşkeş çekmekten vazgeçip, düzgün bir şekilde yürütse eski ücret tarifesiyle kar bile eder.
öyle böyle değil, ciddi ciddi bir küçük ülke bütçesi kadar pay alıp da bu payı nasıl pay... pardon bir türlü rasyonel kullanamayan, oy uğruna belediye gücünü aşan devasa projelere girişip de bitiremeyen, ankaralıya en pahalı sayacı, suyu, doğalgazı so... satan, evet satan bir mümtaz şahsiyet.

önceleri kafama takılırdı, madem herşey böyle ayan beyan ortada da, neden yine onu seçiyor güzel ankaramın pek güzel insanları diye. sonraları buldum cevabı; herkes ve hepimiz bu zübükleşen türkiye'nin bir şekilde ve bir yerlerindeyiz. sistem denen naneden, hemen hepimiz ve herkes; bir şekilde ama mutlaka istifade etmekteyiz.

(bkz: halk bunu istiyor)
anlatsam anlatılmaz. kelimeler yetmez. gelip görmeniz lazım. uygulamalarını hissetmeniz* lazım.
yargıdan aldığı son darbeden sonra ne yapcağı merak ve korkuyla beklenmektedir.
iyi ankaralı değilim diye şükür etmeme neden olan kişidir.
hoş istanbul'da aynısı var *. veya türkiyeyi yöneten erk de bu zekada ama bu da geçer deyip sabrediyoruz.

en son otobüs ücretleri indiriminden sonra pek kudurmuş.
yine yargıya laflar döşemeler, yargı kararına saygısızlıklar pek tabii her akp'li de olduğu gibi eksiksiz dile getirilmiş.
ama ondan daha utanmazca olanı ise; " otobüs seferleri azaltılır " falan filan sözü olsa gerek.

bu kişilerin neden yargı reformu istediği ortada.
böyle kararlar veren yargıya reform tabii şart.
lan siz kimsiniz bu padişahları kızdırıyorsunuz.

neyse efendim ankara halkı bilerek seçti.
hiç ağlamasın bence.
arada doğru yolu bulup, başkasına oy verenler ise maalesed yaşın yanında kuru misali cayır cayır yanıyor.
ankaranın başına gelmiş en kötü şey . bir insanın adı bu kadar yolsuzluğa , saçma sapan olaylara karışır da hala başkan seçilebilir anlamış değilim. ya insanlarımız çok mal ,ya da mallarımız çok insan. *