bugün

Renkli gözlü insanlardan tiksinirim.
her gün yaptığım eylem. güzel oluyor valla. böyle usul usul kayboluyorsunuz gözlerde, sonra dalga sesleri sarıyor etrafınızı garip bir huzur ile. mavi candır arkadaş.
son baktığım mavi gözlerden sonra hiç hoş olacağını sanmıyorum.

bir çift mavi göz, bir tel siyah saç görmeye tahammülümüz kalmadı.
resmi bir bakışmaysa olayı büyütmeyin; ama duygusal bir bakışmaysa bakarak zaman harcamayın bence.
Yok lan hakikaten bakılmıyor.

Bugün rutin diş muayenesi için bir kliniğe gittim. içeride 1,55 boylarında fıtı fıtı dolanan bir teknisyen hanımefendi vardı. Üzerinde önlük ağzında maske, döndü bana doğru bir şeyler dedi ama tövbe estağfurullah onlar nasıl gözler öyle kitlendim mal gibi bakakaldım, anlayamadığımı anladı herhalde maskesini çıkardı “hoş geldiniz” dedi. Ben sağa sola avel avel bakarak “hoş buldum” dedim. Sonra muayenehanelerden birine girdi çıktı. Dedim inş bu benim muayenehaneye gelmez yoksa ben kesin kitlenir kalırım tükürüğümde boğulurum sonra.

Ve evet koca klinikte başka teknisyen yok gibi o geldi. Hekim ağzımı açtırır açtırmaz gözlerimi kapattım bir daha bittiğinde açtım. Diş kliniğine mi gittik medusa’ya savaş mı açtık belli değil.

Neyse Ara ara geliyor kod falan istiyor ama ben yine sağa sola bakıyorum, kadın kesin mal sandı beni. Ne bileyim belki de alışıktır. Çok mavi renkli göz gördüm ama yok bu başka bir şeydi. Lens falan olamaz öyle renk lens yok dostlar, romalılar valla yok.

Ağustos için randevu verdiler ben gidemem oraya mecbur başka klinik bakacağım.

Bu da böyle bir avellik anımdır. Tarihe geçsin. Ewed.

Mavişim mavilendim ve gözüne kilitlendim ile.