bugün

Bir kızı bir seviye yukarı taşıyan göz. Beyaz ten ile uyumu kuru fasulye pilav uyumu gibidir.
bazen de çok itici olup bi kara göz kadar anlamlı olmayandır. önemli olan gözün rengi değil, bakıştaki anlamdır.
Yakışanda çok güzeldir, dalar gidersin farkında bile olmadan. Ama her mavi gözlü yakışıklı/güzel olmuyor ne yazık ki. .
Zaafım olan göz rengi.

Mavi gözlü her erkek mi yakışıklı olur yahu.
Bir tonu dışında adam çıkmayan göz rengi.

Yemin ediyorum hepsini toplayıp katliam yapmak istiyorum, bir karakteristik bu kadar mı şerefsiz kılar, bu ne ya.

Bir bu bir de koyu kahve, ve yeşilin bir tonu.
Kahverenginden sonra en sık rastlanılan göz rengidir.
Sıradan, ve genelde 1 tonu dışında adam çıkmaz.

Bal rengi göz görmek istiyorum, öyle sarı sarı.
Mavinin en sevdiğim renk olmasından dolayı en sevdiğim göz rengidir. Özellikle hafif açık mavi bir tuvale saatlerce bakabilirim. Sadece herhangi bir dandik nesneyi bile sırf mavi olduğu için sevebilirim. Maviyi çok seviyorum kısacası. Yalnız genel itibariyle şunu gördüm ki bence en güzel göz rengi olan mavi gözü sevmeyen , beğenmeyen çok kişi var. Nasıl olur yahu. Tamam belki sana göre en güzel olmayabilir ama en kötü göz rengi mavi diyen adam var ya. inanmıyorum böyle diyenlere. Samimi gelmiyor. Tamam belki diğer renkler daha hoşuna gidebilir ama koyu kahverengi göz maviden daha güzel ne demek yahu. Çok mu abarttım acaba ya. Neyse canım benim de gözüm koyu kahverengi. Hatta siyah kadar koyu. Ancak ışık vurunca anlıyorum ki he bu göz aslında siyah değilmiş. Göz bebeğine göre biraz daha açık renkte.
her zaman çok itici gelen göz rengidir. bir yeşil değildir hiç bir zaman.
Ülkemizde başlı başına bir güzellik ölçeği olarak görülen göz rengi. Hele hele bebekler için mavi gözlüyse ayyyyyyyy gözlere bak maşşşallah derler. Sanki o bebek mavi gözlü olmasa güzelolmayacak. Güzel mavi gözler de olsa da bir güzellik ölçeği değildir mavi gözlülük. Sadece bir vasıftır. Renkli gözlü biri olarak sevmiyorum şahsen. Boşverin önemli olan şekil ve yüze yakışmadır gözde.
sahip olduğum göz rengidir.
görsel
iticidir. hele erkekteyse.
Hani belirsiz bir mavi, açık mı koyu mu belli değil, baktıkça korkutan bir mavi, sahte olduğunu belli eden bir mavi.
işte o mavi gözlere lanet olsun, kabuslarımda gördüğüm bütün insanların gözleri o renk.

Bu yüzden mi bilemem ama mavi gözlü insanlar bana çok antipatik geliyor, hiç biriyle de konuşmam.

Özetle güven vermeyen gözdür.
güzel gözdür. yeşile kaçan tonları ise muhteşemdir.
ela olmayan göz.
ibn arabi'ye göre bu göze sahip insanlar şerli olurlar.
Rengini taşıyabilen gözlerle mükemmel bir görüntü oluşturan renktir.
Nefret ettiğim göz rengidir. Sırf mavi gözlü diye selen ve neslihanı reddettim lan ben.

hiç söylemedim ama onlar kendilerini o göz rengi ile özel zannediyorlardı sanırım. Siyah, kahve hariç göz renginden etkilenmem söz konusu değil, uzak olsunlar.
Renkli gözdür. Her gün görüldüğünden oldukça sıradan bulunmaktır.
insanı mutlu eden bir şeydir. neden insan mavi göze sahip olduğunda veya mavi gözlü birisine sahip olduğunda mutlu olur bilinmez ama, insana farklı bir huzur verir. doğuştan şanslı kişi olarak adlandırılır ülkemizde bu göze sahip olanlar.
gördüğüm en güzel mavi göz ise ;

görsel
erkeğe yakışandır.
şahsımdır efendim. yakıştırılandır.
Erkekten ziyade kadına yakışandır.

Ayık olun arkadaşlar!!!
Teşekkürler.
bir yeşil göz değildir.
memleketimizde gereksiz yere abartılan, grivari ve lacivertimsi olanı harici cidden sevmediğim göz rengidir. (daha doğrusu tıpkı iphone' a yaptığınız gerzekçe muameleyi çektiğiniz için bıktım)
taşıyabilen cidden taşır, ama taşıyamayanda cidden taşıyamaz.
özellikle dişilerde ve sarışın/beyaz tenli/hafif çekik gözlü erkeklerde hoş durur.