bugün

bilardo'nun david beckham'ı.
gelecek 10-15 yılın bütün şampiyonalarını süpürecek süper yetenek, genç ıstaka.
biraz önce sonlanan the masters finalinde ronnie sullivan'ı 10-9 yenerek şampiyon olan snooker oyuncusudur. 9-6 geriden gelip maçı almasıyla konsantrasyon dersi vermiştir. bu konsantrasyonunu yaşayan efsane karşısında göstermesi, yaşayan efsanenin mabedi olarak bilinen wmbley'de göstermesi mest etmiştir. ileri derecede hatta bazı bazı fanatizm derecesinde sullivan hayranı olmama rağmen bir çok way anasını ile başlayan methedici cümlelerimi selby'e gönderiyorum...

18. frame tam bir efsaneydi... bu sporu sevenler, ilgilenmeye çalışanlar bu frame arşiv olmalıdır...
sadece 3. kez katıldığı masters'ı 2. kez kazanarak büyük bir sporcu olduğunu kanıtlayan adam. geçen sene finalde yenildiği rannie'yi harika bir oyunla yenip ünvanını geri almıştır.
tüm gün beni mahveden uykusuzluğumun sebebi. sabah saat 2'de biten, unutulmayacak bir finali kazanarak şampiyon olmuş, snooker'ın gülen yüzü.
iyi bir snooker'cı. (bkz: snookercı)

2010 masters galibi. hemide ronnie o sullivan gibi bir efsaneyi devirmiştir finalde.
türk bir sponsora sahip snooker oyuncusu.

(bkz: ünsoy FOOD INDUSTRIES)
az önceki frame'de siyah topla yaptığı büyük hatanın cezasını muhtemelen yarı finale katılamamakla ödeyecek adamdır aynı zamanda.
the masters ta kazandığı maçın rövanşını an itibariyle 11-9 geride olduğu dünya şampiyonasında ronnie'ye vermek üzere olan karizmatik abimiz.

edit: ahanda 12-11 öne geçti.
dünya şampiyonası çeyrek finalinde ronnie'yi 13-11 yenip, yarı finalde graeme dott'un rakibi olan ingiliz snookercı. bileğinin hakkıyla roketi yenip, greame ile eşleşmiştir.
ingiltere'de faaliyet gösteren ünsoy adlı bir gıda şirketinin sponsorluğu nedeniyle yeleğinin sol üst köşesinde ünsoy yazan snooker oyuncusu.

keşke sponsoru değil de adı ünsoy olsaydı ve biz de daha bi keyif alsaydık onu izlerken diye düşünmeden edemiyor insan.

(bkz: semih saygıner snooker oynasın)
dana yalamış saçlarıyla masters turnuvasında arz ı endam eden snooker oyuncusu.
bir Ronnie O'Sullivan değil.
(bkz: the jester from leicester)
bu sezon dünya snooker şampiyonasına erken veda etmiş olan dünya 1 numarasıdır.
ilk turda barry hawkins'e 10 - 3 ile mağlup oldu.
ıstakayı tuttuğu anda o ağzını açışı ve bakışları, ahhhhh selby yerim seni.
Bu adamdaki karizma, tip, soğukkanlılık ve sabır bende olsa şimdiye Türkiye Cumhuriyeti başbakanı olmuştum.

Yalnız o karın...abi böylesine yakışıklısın ve para içinde yüzüyorsun nasıl gider de ablan mı diye soracakları bir kadınla evlenirsin. Ha evlendiğin kadın bilardocu olmasın, nolur yani.

Bu şampiyonada muhtemelen o'sullivan'a yenilecek (10-7 geride şu anda) ama olsun kıyafetleriyle, duruşuyla, en gergin anlardaki müstehzi gülümsemesiyle ve küçük büyük demeden her turnuvada görev almasıyla dört dörtlük bir sporcu. Saygıyı çok hak ediyor.
dün akşamki dünya şampiyonası finalinde Ronnie O'Sullivan'ı toz duman etmiş dünyanın bir numaralı snooker oyuncusu. ayrıca muazzam karizmatik bir adamdır.
2014 dünya snooker şampiyonu. amasız mamasız bir şampiyonluk kazandı. finalde son iki yılın dünya şampiyonu o'sullivan'nı yendi. üstelik çeyrek ve yarı finali ikişer seansta bitiren bir o'sullivan'ı. böylece üçlü taçı yapan tarihteki 9. snookercı oldu.
O'Sullivan denen suratsız ve kibirli oyuncuyu yendiğine pek bi sevindiğim şampiyon. Acayip bir geridönüş yapmış anlaşılan.
biraz önce öyle bir siyah top kesip oyunu kazandı ki dışarı çıkıp bilardo oynama isteği uyandırdı durduk yere.
çocuk yaşta babasını kaybedip yaşadığı onca zorluğa rağmen kazıya kazıya geldiği noktayı görünce çok büyük saygı duyduğum snookerın yakışıklı ve karizmatik adamı.

ronnie'nin dehasını ayrı tutuyorum ama bu adamın oyunu da bana keyif veriyor. boşuna dünya bir numarası olmadı bu eleman da.

(bkz: biz de boş adam değiliz kardeş)