bugün

ülkemizin bekası için her şart altında yüreğini ortaya koymuş olmalarına rağmen, vatan için gözlerini kırpmadan şehadete yürüme azimlerine rağmen, halihazırda aldıkları yaralar nedeniyle pek çok sıkıntı çekmelerine rağmen, gazilik hakkı verilmeyen, malul sayılmayan gazilerimizdir...

şimdi bir gazimizin hikayesini paylaşıyorum;

--- spoiler ---
bu mermi kanas mermisi 2007 yılında bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada sırtıma saplandı.

akciğeri deldi. kaburga kemiğimi kırdı. ameliyatla çıkarıldı. bilhassa kışın her nefeste kendini hatırlatır.

ben ve ben gibi 20.000 kişi gazi sayılmıyor.

kaynak: gazimiz halil pulant.
twitter: https://twitter.com/HalilPulant

görsel

--- spoiler ---

malul sayılmayan gazilerimiz geçen yıllar içinde aldıkları yaralardan dolayı sorun yaşıyorlar.
bu sorunlar çalışmalarına engel oluyor, lakin buna rağmen gazi olmaları için uzuv kaybı şartı arandığından ötürü gazi sayılamıyorlar.

15 temmuz gecesi elini kesen, ayağını burkanların bile bir khk ile gazi sayıldığı ülkemizde, hain terör örgütü ile mücadele ederken bir avuç dolusu mermi yemesine rağmen gazi olamayan kahramanlarımızın seslerini duyurmak, onlara karşı vefa borcumuzdur.

malul sayılmayan gazilerimizin sesi olarak onlara destek olalım.
bildiğim kadarıyla gaziler malullerden daha geniş haklara sahipler.

--spoiler--

ben ve ben gibi 20.000 kişi gazi sayılmıyor.
--spoiler--

sanırım başlık sehven yanlış açılmış.

doğrusu (bkz: gazi sayılmayan maluller) olmalı.

ki şöyle açılmış bir başık zaten var;

(bkz: gazi sayılmayan gaziler)
change.org da kampanya başlatılırsa çığ gibi büyür.
yeni değil bu olay. akpnin fetö ve pkk ile aynı yatakta vakit geçirdiği dönemlerde buna benzer pek çok hadise çıkmıştı. tabii akp için pkk daha değerliydi.

sonrasında 15 temmuz oldu, yine tsk personeline yapmadıklarını bırakmadılar. hatta 15 temmuzda ayağına taş değen gazi oldu ama o dönemlerde pkk ile çatışıp hayatı, sağlığı giden asker gazi sayılmadı.

gerçi aynı akp 15 temmuz şehitleri gazileri vssi için toplanan yardım parasına da çöktü. yadırgamamak gerek. bunların dini imanı para.
evet . bu kahramanlara destek olmaz lazımdır . ayrıca kore savaşı ve kıbrıs harekatı
gazileri ve şehit aileleri çok ihmal edilmiştir . bunlar da unutulmamalıdır . bu insanlara
taksi plakaları dağıtılabilir ....