bugün

genelde inşaatlar da yenilen mecburi yemektir. *
annelerin "ekmek yemezsen doymazsın" demesi üzerine yapılan eylem.
(bkz: ekmek olmadan asla)
makarna sosluysa yenilebilir , yoğurtlu olması bile yeter. mantı bile ekmekle yenir hatta sabahın köründe de yenir. insan midesiz olunca. *
bir tek tatlıyla ayran içiliyormuş denedim yok olmadı.
evinde ekmek ve makarnadan başka bir şey olmayan insanın yapacağı beslenme şeklidir. ona da şükür.
(bkz: patates salatasını ekmek arası yemek)
(bkz: yaprak dolmasını ekmek arası yemek)
Karnı aç olan ve doymayan insan için en güzel yenilecek yemek çeşididir. Yalnız bir italyan restourantında böyle bir eylemde bulunmak istediğinizde özellikle esefle karşılanır dikkatli olunması gerekir.
genelde ben ekmeksiz doymam diyen insanlarda görülen durumdur.
tahsilli birinin yanında yapıldığında "ikiside karbonhidrat, neden aynı anda tüketiyorsun?" sorusuna muhatap olunabilecek eylem, babamdan biliyorum *
ekmek arası ekmek yiyen vatandaşları gördükten sonra normal karşılanabilecek bir durumdur.
(bkz: ekmek arası biskrem yemek)
çok acıkıldığı zaman -yani midenin sırta yapışması gerek aslında bunu yapabilmek için- yapılan. ekmek arası patates, ekmek arası ekmek yemek gibi bir şeydir.
(bkz: pilavı kaşıkla yemek)
(bkz: pilavın yanında ekmek yemek)
(bkz: ekmeğin yanında ekmek yemek)
italyanların yaptığı gibi patatesi ekmekle yemeye benzer eylem.genellikle açlıktan gözü dönmüş insanların tercihidir.
genelde makarnanın yanında salata da yerim ki valla ekmeksiz olmuyor. buradan makarnayı ekmekle yemeyeni esefle kınıyorum efenim. *
yiyip kilo almayan çoğu kişinin sinir olduğu insan tipleridir.bu kişilerde bazıları pilavıda ekmekle yer ne de olsa kilo almıyorum diye.
yanına pilav koyup kombo yapabileceğiniz eylemdir.
ertesinde kilo alacak kişinin eylemidir.

(bkz: su içsem yarıyor)
yatılı kalan insanın gerçekleştirmede sakınca görmediği olaydır.
öyle ki akşam yemeklerinde salçalı patates, makarna, şehriye çorbası, ekmek menüsüne pek sık rastlanır. **
bütün harçlığını kız arkadaşı ile barda harcamış öğrenci kişisinin ertesi günlerde sık baş vurduğu karın doyurma olayı.
Evde makarna dışında yiyecek birşey olmadığında doğal karşılanan olaydır.

(bkz: Ketçaplı ekmek yemek)
(bkz: öğrenci işi)
(bkz: ekmek arası karpuz)
az masrafla doymak isteyenlerin tercihi.
yabancı bir ülkede böyle bir insan görürseniz, bilin ki türk'tür hemen gidip tanışabilirsiniz.