bugün

15 haziran'da girip büyük ihtimalle dumura uğrayacağım sınav.
bu sene bu sınava girecek arkadaşlar mesaj kutuma uğrarlarsa sevinirim. kafamda sorular var interaksiyon yapalım biraz.
bu sene 15 Haziran'da saat 14.00'da yapılacak olan dil lys'nin yabancı dil sınavıdır.
ingilizcemize güveniyoruz bakalım, 80'da 80 yapmak lazım.
1 aydan daha az bir süre kalmıştır.
Gittikçe yaklaşan, korkutan, bir türlü çalışamadığım sınav. O değil 5 yanlıştan fazla çıkarırsam hiç hoş olmayacak. Sanırım korkuyorum, 3 yıldır zerre korkmadığım sınavdan 2 aydır götüm götüm kaçıyorum. ingilizceden niye bu kadar soğudum bilmiyorum ama, yarın çalışıcam evet yarın çalışayım ben ya.
Saat 14.00 da olması iyi mi kötü mü karar veremiyorum bir de. Sanki o saatte uykum gelecek, sanki acıkacağım gibi geliyor. Düşünüyorum, ygs'yi beklenmeyen başarıyla atlattım bu neden olmasın. Bir de istediğim tek şey iyi bir şehir. Öğretmen olacağım, gerisini önemsemiyorum. Şehir de niye önemli? Tabii ki de istediğim her haltı rahat yemek, evet asıl mesele bu yani, küçük şehirlerde göze batıyor insan.
Neyse yarın çalışayım ben. Kelime kısmı şansa kaldı, ona yapacak bir şey yok. Grameri tamamen halledeyim, paragraf da biraz şans, gerisi hallolur. 70in altına düşmeyeyim yeter ya. Hayat güzel. Lys 5 de öyle. Diğer sınavlara gireceklere üzülüyorum biraz. Bana en uygun olanı buydu. 3 yaşından beri belli. Hatta belki doğmadan önce belliydi, dede anne baba abi almancacı olunca. Bakalım, hayırlısı.
Saat 14.00da olmasının haksızlık olduğunu düşündüğüm sınavdır. Bu sınava girecek arkadaşlarımız bizim öğrencilerimiz değil mi de herkes 10.00da girerken onlar 14.00 gibi saçma sapan ara bir saatte giriyorlar? Ayıp yahu. Nefret ediyorum ösymden ya.
bu sene saat 14.00'da yapılacak olan dil sınavı.
kelime bilgisi kasıp paragraf çözmeye devam, şu son 1 ay içerisinde yapılacak en iyi şey bu.
he bi de unutmadan bol bol deneme çözüp yanlışların farkına varmak.
bu yıl 70 bin 767 kişinin katılacağı sınav.
hadi bunun biri benim, kaldı 70.766 rakip.
15 haziran gunu girecegim sinavdir kendisi. gerci kim neye giriyor orasi karisik da. ben isime bakarim. he bir de cok iddialiyim cok. *
dilci kardeşlerime başarılar dilediğim sınav ama sikimde bile değil lan aslında biz gireli kaç yıl oldu.
Yarın saçma sapan bir saatte gireceğim sınavdır. Büyük olasılıkla hakkında en az konuşulan sınavdır aynı zamanda. Geçen sene çok zor olması korkutuyor biraz tabi ama elimizden geleni yapacağız, geliyorum lan izmir...
gireceklere tercihleri ile verebileceğim en iyi tavsiye;

puanınız ingilizce bölüme yetmiyor diye bambaşka bir dilden yerleşmeyin. seneye bir daha deneyin. aksi takdirde pişman olursunuz. bu kafayla bölüme giren bütün arkadaşlarım 2 sene sonunda okullarını bıraktı. (birisi 2 haftada bıraktı)
Herkesin çok zor demesiyle moralimin yerine geldi resmen bir an önce açıklansa da tercihleri yapıp gitsek.
şu ana kadar yapılan en zor lys 5 2013-2014 eğitim öğretim sezonunun lys 5'idir.
Hedef sınav.. Git gide yaklaşıyor.. Umarım sınavdan çıktığımızda pişman olmayız..
bu sene gireceğim sınav. allah yardımcımız olsun.
hadi bakalım bekliyoruz.
Mikkemmel ingilizcemilen girip sallayarak 50 yapmayi hedeflediğim sınav.
Sonuclari yazarim buraya.
yaklaşık 3 saat sonra gireceğim sınav.
bende mikemmel ingiliçcem ile 80 net yapmayı hedefliyorum sonuçları editlerim.

edit: küsküyü aldım galiba beyler paragraflar zordu.*
Iki buçuk saat sonra 5. Oturumu yapılacak sınav. Kolay geçmesini umuyorum son senelere göre. Tüm arkadaslara başarılar.
geçen sene girmediğim için içimde ukte kalıp, beni bu sene de ygs-lys'lere girmeye zorlayan lys'nin yabancı dil sınavı. kelimelerin zor olmasını bekliyordum fakat çok kolay çıktı. çeviri sorularını dikkatle okumayanlar kucağa fena oturdu. paragrafları okurken kendimi türkçe sınavında gibi hissettim bir an. allah'tan türkçe'de de bir tek paragrafları yapabiliyordum, sonunda bir işe yaradı. *
Hiç çalışmadım, hepsini işaretledim 50net civarı bekliyorum. Attığım da oldu. Dilden tercih düşünmüyorum. ilk kez bu tarz bir şeye girdiğim için karşılaştırma şansım yoktu. Biraz bilen halimle zorlandım. Hiç ingilizce bilmeyen girmemeli. Çeviri, garip kelimeler, upuzun paragraf yorumlamaları çıkıyor. ingilizce cümleyi ingilizce cümleye eşitlemece de deyşikti. Keşke sbs ingilizcesi gibi çıksa :( ama o zaman dilcilerin hepsi boğaziçi üni. Ye girerdi.
cevapları açıklanmış olan sınavdır.
Sonuçların açıklanmasını stres içinde beklediğim sınav. Pek zor değildi ama dikkatini vermeden okuyanları çok güzel şaşırtacak sorular vardı.
Ablacim dilden giriyosunuz sınava. Heralde sorular sbs sorusu gibi ya da düz lisenin ingilizce dersinde çözülen alistirmalar gibi olamaz dimi?
Lisede dil okuyan bi ogrencinin anadil gibi ingilizce konusmasi gerek. Dil okumadigimiz halde biz lisede ingilizce konusuyoduk. Birakin bu simarikligi yahu.