bugün

Üniversite de arkadaş diye bişey yoktur, menfaat ilişkisi vardır. Lise candır. Ama Üniversite başkadır. izmir daha başkadır. Saat kaç oldu lan
Lise arkadaşı havada karada suda ateşte her yerde ama her yerde alır.
ev arkadaşı alır.
üniversite arkadaşı alır.

şuraya yazanlar bir üniye gidip gelsin hele sonra o versusu yaparlar.
LisE arkadaşlarını haftaiçi her gün sabahtan akşama görürsünüz. Üniversite arkadaşlarınıysa daha çok ders dışında, akşam gezmelerinde. Farklı kulvarlar yani. Lise arkadaşları ergenlikteki hallerinizi görür, üniversite arkadaşlarınızsa bakımlı ve süslü hallerinizi. Lise arkadaşlarıyla kantinde tost yersiniz, üniversite arkadaşlarıyla çimlerde yatar güneşlenirsiniz. Lisede derse geç kalınacağı zaman "niye hocayı oyalamadın lan" diye kavga edilir, üniversitede "niye bana da imza atmadın lan" diye.

Kısaca ikisi de güzeldir. Üniversiteye geçildiğinde lise arkadaşları boşlanmamalıdır, ya da nasıl olsa lise arkadaşlarım var diye üniversite arkadaşlığı kurmamazlık edilmemelidir.
lise arkadaşının her türlü alacağı versus.

üniversiteye gelince çıkarcı şerefsiz tiplerle karşılaşma durumu var. lisedeki samimiyeti bu tür bir ortamda çok nadir kişinin bulabileceğini düşünüyorum. bu konudaki düşüncelerimi en iyi şerefsiz arkadaş başlığındaki entry m açıklar.

(#27697686)
lise arkadaşlığı daha samimi oluyor genelde. ancak üniversitede de samimi arkadaşlıklar kurulabiliyor. yani benim için öyle en azından.
üniversite arkadaşı orospu çocuğudur. lise arkadaşı candır.
Tabi ki üniversite. Çünkü lisede mecburen bir aradasınızdır. Üniversitede şerefsizi çoktur hatta hemşehriniz bile olabilir o şerefsizler ama tınlamayabilirsiniz. Mesela gurbet elde eve çıktığında sefalet çektiğin arkadaşın, hastalandığında seni hastaneye götüren arkadaşın, borç veren/verdiğin arkadaşın vs. Bunlar lisede yoktur. Lisede her şey samimidir ancak geçicidir ve sonrasında insanlar çok değişir.
Geçiş Hakkı diye bir nimetten tüm lise arkadaslarım faydalandığı için hemen hemen hepsiyle , 2 yıllık yüksekokul hayatımdada birlkteydim, kimilerine göre çok sıkıcı olan bu durum, benim için tam tersi çok eğlenceliydi ve gerçekten Kalıcı dostluklar kurmama sebebiyet verdi ..whatsapda 24 Kişilik bir kız grubumuz bile var, düğün , pilav günü , kahvaltı vs tüm etkinliklerde birleşiriz,hatta Eylül'de 10.yıl KUTLAMASI byapacağız ..iş hayatındaki en yakın arkadasımdansa, onların en uzak mesafede olanını tercih ederim..herkesten sakladığım çocuk Tarafım onlar benm, iyiki varlar..
lise arkadaşı handikap yapar.
ikisi de vermekte direniyor.
Lise arkadaşıyla beraber büyünür. Yeri farklıdır.
Lise arkadaşları her zaman başkadır.
Kesinlikle lise arkadaşı. Şimdiki arkadaşlarınla mı yoksa lise arkadaşlarınla mı üniversite okumak istersin diye sorsalar lise arkadaşlarımı seçerdim.
lise arkadaşı vefalıdır senin işin düştüğünde kendi işi gibi ara sorur sonra da geri döner üniversite de ise arkadaşınızdan bir şey istediğiniz de arkadaşınız telefonu kapatabilir.( tecrübe ile sabittir.)
ikisi de bir süre sonra unutulmaya mahkumdur.
lise arkadaşlıkları samimiyete dayalı üniversite arkadaşlıkları vize ve final bitene kadar.
Üniversite arkadaşlığı ister istemez çıkar ilişkisine dönüşüyor.
Arkadaşlarından yüksek alırsın, seni dışlarlar.
Düşük alırsın, imrenme baş gösterir.
Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali.
lise arkadaşlığının verdiği samimiyeti üniversite arkadaşı vermez. üni arkadaşlığında çıkar ilişkisi vardır. götünü kollamazlar.
Herkes üni arkadaşı için çıkarcıdır demiş. Valla ben hiç rastlamadım aksine zorla kolumdan tutup bütlere sokanları var. Bol bol not atarlar karşılıksız. Lisede ise yakın arkadaşım olmadı hepsi yarım akıllı, otlakçı ve paragözlerdi. bitmesini dört gözle bekledim, 4 yıl yalın gezdim.
benim için aynı kişi. evet şanslıyım.
ikisi de ölsün.
Vs nin alacağı karşılaşma. ikisi de geçici.
Üniversitede genellikle kişilerin , kendi g*tünü kurtarma yanlısı olduğu için lise arkadaşının alacağı versus.