bugün

bazı şarkıcılar vardır ki başarısının kaynağını kimse tam çözemez,onu içine sindiremez ama inkar da edemez. benim için lil wayne işte böyle bir şey.

eşlik ettiği mirror,drop the world,my life,no love şarkıları muhteşem.
bunların iki katı gereksiz parçası olabilir,sesi birçok zaman cır cır böceğinden iğrenç gelebilir yahut sanatçı değil de at hırsızı bir serseri tipi de olabilir ama yinede dinlemekten vazgeçemiyorum bu adamı.

ağzındaki pırlantalar,kulağındaki milyon dolarlık kulaklık,gözüne dahi yaptığı o tiksinti verici dövmelerinin iticiliğini, bir kez türk bayraklı t shirt giymesinin hatrına bilinçaltımdan silebiliyorsam bunda özellikle o muhteşem mirror parçasının benim için önemi çok etkilidir.
mirror şarkısında anlattığı kendi hikayesiyle,fütursuz tipine rağmen hüzünlendirmeyi başarmıştır.tabi bunda bruno mars'ın katkılarını da unutmamak gerek.
rap yapan bir zenci buraya kadar gayet doğal. diğer hiç bir şarkısını dinlemem ama denk gelip sözlerine kulak astığımda bruno mars la düet yaptığı mirror şarkısı beni benden almıştır. erkeğin hislerine tercüman olmuştur. sırf bu şarkıyı yazabildiği için saygı duyacağım. yoksa gangsta rapişte ne olacak...
Düet fantezisi sahibi insan.
gitar çalıyormuş gibi yapan, tek nota basmadan playback ile triplere giren ve hayranlarının "woooow adam nasıl çalıyo" gibisinden tepkileriyle amacına ulaştığını gördüğümüz fake rapper. En basitinden şarkıda geçen gitar kısmında sadece akort vardır ancak kendisi amfiye bağlı olmayan bir gitarla, akort kısmı arkadan playback olarak çalarken eddie van halen gibi tapping yapmaktadır ve o kısmı çaldığını iddia etmekte, çalmış gibi triplere girmektedir. En acısı bu adamın böyle ucuz birşey yapmaya yeltenmesi mi, insanların bunu yemesi mi, yoksa hayranlarının lil wayne'in harika bir "müzisyen" olduğunu iddia etmesi mi sorusuna ise yüce pop kültürü cevap bulacaktır.

Rap kısmına gelirsek, sadece rock müzik icra etmekle kalmayıp, aynı zamanda sıkı bir bone thugs n harmony, nwa, krs-1, tupac dinleyicisi olarak şunu söyleyebilirim ki, bu adamın yaptığı kalitesiz pop müzikten başka birşey değildir... Hele bir doğaçlama yapsın... Of of evlerden ırak... Özetle türkiyede karşılığı cankan olabilir, daha fazlası değil...
bir süredir hastası olduğum drop the world şarkısının sahibi.
lolipop sarkısı fena degıldır.
mirror şarkısı candır. her gün dinlerim, her dinlediğimde hüzünlenirim. sanki içimden bir şeyler kopuyor gibi.
terörü lanetlemek için türk bayraı üstünde olan bir t shirt giymiştir. adamın hası. no love adı şarkıda başta saçmalasa da sonradan ritmini tutmuştur ve eminem in o harika kalitesine katkıda bulunmuştur.

http://galeri2.uludagsozl.../204/lil-wayne_318056.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=5z25pGEGBM4
Son bir albüm yapıp şarkıcılığı bırakacağını açıklamış bir şarkıcıdır.
lolipop'u sevdiren adam.
göz kapağında bile dövme bulunan amerikalı rapcidir kendisi.
emineme göre '' yaşayan en iyi rapper''dır. akıcı flowa , tam bir zenci rahatlığına , her türlü tarza sahiptir lil reyiz.

dip not : eminem , lil , krizz kaliko yaşayan 3lü.
birkaç güzel parçaları da vardır.
(bkz: no love)
(bkz: drop the world)
ama bu ablamız kendisiyle acayip taşak geçmiştir, dinlenilmesini öneririm.

http://www.youtube.com/watch?v=IJQAnamKeLs
içerik bulunamadı.
awkward ve back to you parçaları yürekleri dağlar.
tasvir edilemeyecek adam. kesinlikle rapper değildir. kendine ait bir tarzı olan biri olduğu iddia ediliyor fakat bu tarz değil. tarz bu değil. benim tarzım bu, ben böyle bir rapper'ım derse inanmayın, mümkünse kur'ana el bassın pezemeg. basamaz. modern rap yapıyorum derse de inanmayın, rap adını alacak bir şey yapmıyor bu adam. kelimeleri hızlı söylüyor falan filan, olur öyle arada bir iki hızlı dangalak çıkar. dinlemeyin, dinletmeyin efendim. dinleyecekseniz de rap niyetine dinlemeyin, rap niyetine dinleyenleri sikiyolarmış öyle diyorlar.
sesi sadece belirli şarkılarda çekilebilir olan, ilginç bir şekilde piyasadaki çoğu taşşaklı müzisyen ve prodüktörün desteğini almış, gelmiş geçmiş en overrated elemanlardan.

tarzı fazla değişik. iyi işleri yok mu? var elbet lakin nice yetenekli babayiğitin görmezden gelindiği piyasada bu ilgiyi görmesi saçma.
amerikanın cankanıdır.
işte yorumlara bakınca \'\'bu bizim\'\' insanımız diyebiliyorsun. Bilirsiniz dünyaca ünlü starlar vardır ama eğer Türkiye sınırları içerisinde popüler değilse o bir balondur. Burada Lil Wayne\'yi bilmeyenler hakkında salladıkça sallamışlar. Lil Wayne\'in burada sesi yok, sözleri yok vb gibisinden kötüleyenler olmuş ama Lil Wayne\'i Weezy yapan değerler bunlardır, yani sizler beğenmeyebilirsiniz ama Amerika ve Dünya bu adamın bu yönden eleştirmeye kimsenin hakkı olmadığını düşünüyor. Ayrıca kankası Eminem Lil Wayne\'in yaşayan en iyi rapçi olduğunu söylemiştir, Lil Wayne\'e kim diss atarsa rap hayatını bitirir böyle biline diyen de Slim Shady EMINEM !

50 cent diss attı, piyasadan silindi en basit örnek * Türkçe anlamayan insanlar ana dillerinin ötesinde bir ingilizce\'ye hakim olarak sözleri kötü falan demişler. Sesli güldüm ne yalan söyleyim *

Lil Wayne dünyanın en önde gelen ilk 5 rap sanatçısından biridir, Nicki Minaj da onun eseridir.

***Ünlü dergi TIME tarafından \'Yaşayan En iyi Rapçi\' onurunu almıştır. Ayrıca Eminem\'e göre Lil Wayne yaşayan en iyi rapçidir. Oscar ödüllü ünlü aktör Jamie Foxx\'a göre \'Müziğin Tanrısı\' Lil Wayne\'dir. Fat Joe\'a göre tüm zamanların en iyi rapçilerinden birisi Lil Wayne\'dir. ABD başkanı Barack Obama, ünlü müzik dergisi Rolling Stone\'a verdiği bir röpörtajda Lil Wayne dinleyicisi olduğunu söylemiştir.***

Lil Wayne beğenmeyenler olabilir ama böyle saçma sapan silik yorumlar yapmayın da saygı duyalım.

Ha illa görüşleriniz de hakimseniz Lil Wayne bir kere daha helal olsun, ses yok, seda yok ama adam en iyiler listesinde ve rap alanında rekorları var. Bu daha iyi dediklerinizi geride bıraktı * Olsa neler yapacak düşünün...
https://www.youtube.com/w...ture=youtube_gdata_player
her ne kadar salak salak hareketleriyle izleyiciyi uyuz etse ve ağzına vurup oturtma isteği uyandırsa da, vrak vrak sesiyle zaman zaman kulaklarımızı tırmalayıp usandırsa da içinde yer aldığı parçalara farklı bir hava, heyecan ve dinlenilirlik kattığı aşikardır bu hırtonun.

ha seviyor muyum, sevmiyorum.evlat olsa sevilmez zaten.tipe bak aq.
http://youtu.be/vqVX6PJpSVU şu güzelliği seslendirendir.
mirror der susarım. harikasın adamım zencilerin en baba adamı .